HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA! Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'tan Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması! Meral Akşener'in çağrısına yanıt verdiler! 'Öz evlat' vurgusu dikkat çekti...

Son dakika haberine göre, Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığı adaylığı çağrısı yaptığı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan açıklama geldi. Ankara'da toplantı gerçekleştiren Yavaş ve İmamoğlu, sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarla Kemal Kılıçdaroğlu'na desteklerini duyurdu. Yavaş, "Sayın Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz." dedi. İmamoğlu da "Millet İttifakı’nın eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden şüphem yoktur" ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA! Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'tan Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması! Meral Akşener'in çağrısına yanıt verdiler! 'Öz evlat' vurgusu dikkat çekti...

Son dakika haberi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adaylığı için çağrıda bulunduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da bir araya geldi. Akşener'in "Millet sizi göreve çağırıyor" çıkışı sonrasında tüm gözlerin çevrildiği iki başkan, Gölbaşı Mogan Gölü Belediye Tesisleri’nde ait tesiste toplantıda masaya oturdu. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de katıldı. Türkiye'nin sonucunu merakla beklediği toplantının ardından açıklama gece saatlerinde geldi. Yavaş ve İmamoğlu, sosyal medya hesaplarından Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında oldukları mesajlarını paylaştı.

ekrem mansur

YAVAŞ: AYNI ÇİZGİDEYİZ

Mansur Yavaş paylaşımında "Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir." ifadelerini kullandı.

mansur yavaş 2

İMAMOĞLU: İTTİFAKIN EKSİLMEDEN BÜYÜYECEĞİNDEN ŞÜPHEM YOKTUR

Ekrem İmamoğlu da Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş'ı etiketlediği paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Millet İttifakı halkımızın içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk alarak devleti etkin ve demokratik, toplumu huzurlu ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş bir siyasi birliktir. Milletimize çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum.

ekram imamoğlu 1

'ÖZ EVLAT' VURGUSU

CHP’nin öz evladı ve Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak milletimizin arzu ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden sayın Kemal Kılıçdaroğlu ’un ve Millet İttifakı’nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden şüphem yoktur."

TUNÇ SOYER DE AÇIKLAMA YAPTI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de Yavaş ve İmamoğlu'nun ardından bir açıklama yaptı. Soyer paylaşımında "Bu toprakların hasret kaldığı yepyeni bir dönem başlıyor...Gençlerimizin hayal kurabildiği, tüm farklılıkların zenginliğe dönüştüğü, düşüncelerin özgürlükle yeşerdiği, doğanın zulüm görmediği bir gelecek çok yakın. Bu geleceğin peşindeyiz." ifadelerini kullandı.


Youtube


En Çok Aranan Haberler