Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı: Yaptırım söylemleri 70 yıllık NATO ittifak ruhuyla bağdaşmamaktadır

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında, Barış Pınarı Harekâtı nedeniyle Türkiye'ye yönelik yaptırım söylemlerinin 70 yıllık NATO ittifak ruhuyla bağdaşmadığını duyurdu.

Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı: Yaptırım söylemleri 70 yıllık NATO ittifak ruhuyla bağdaşmamaktadır

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Barış Pınarı Harekâtı'nın planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği belirtilerek, "Harekâtta; ülkemizin, sınırlarımızın ve halkımızın korunması esastır. Ülkemize yönelik yaptırım söylemleri dahi 70 yıllık NATO ittifak ruhuyla bağdaşmamaktadır. Terör örgütü PKK/YPG'nin Güvenli Bölgenin dışına çıkarılması zaruridir. DEAŞ'la mücadele de kesintisiz devam edecektir. Suriyeli kardeşlerimizin güvenli ve gönüllü şekilde evlerine ve topraklarına dönmelerinin sağlanması hedefimizdir" ifadeleri kullanıldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
sayın bakanım sizin yaptığınız meşrudur.abd rusya gibi birçok ülke cirit atmakta orada ama kimse bu ülkeler türkiyeyi tehdit amaçlı oralarda geziyor diye kınamadı.kimseye el uzatmadı.avrupa bize laf söylüyor fakat en çok suriyeli müşteci alan ülkelerin başında geliyoruz.onlar bunu bilsede bilmezden gelir.siz devam edin böyle biz sizin yanınızdayız.
helal olsun
NE OLUCAK ŞİMDİ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler