HABER

Sporda güvenliği en öne koyanlar için ağırlık kemeri önerileri

Ağırlık çalışılarak yapılan antrenmanların kas gelişimine katkısı tartışılmaz bir gerçek. Ancak ağırlık antrenmanları yaparken dikkatli olmak son derece önemli. Yanlış yapılacak herhangi bir hareket, beden sağlığına ciddi şekilde zarar verebilir. Spor yaparken bedeninizi korumak ve sporda güvenliği öne çıkarmak için ağırlık kemeri kullanmak faydalı olur. "Ağırlık kemeri ne işe yarar?" sorusunun cevabı olacak ürünleri sizin için bir araya getirdik. İşte detaylar!

Sporda güvenliği en öne koyanlar için ağırlık kemeri önerileri

İçindekiler

  • 1. Ağırlık çalışmalarında belinizi güvende tutmak için: Delta Spers Fitness Ağırlık Halter Çalışma Kemeri
  • 2. Göz alıcı tasarım, yüksek koruma: CONQUER Suni Deri Ağırlık Kemeri
  • 3. Dilediğiniz hareketi rahatça yapın: Ravel Ağırlık Halter Kemeri Strong
  • 4. Antremanda en büyük destekçiniz: Avessa Hattrick Vise
  • 5. Konforu elden bırakmayın: Livepro LP8067 Ağırlık Kemeri
  • 6. Thor kadar güçlü: Ravel Thor Fitness Ağırlık Halter Çalışma Kemeri
  • 7. Ekstra rahat: TAVIALO Ağırlık Kaldırma Kemeri
  • 8. Limitlerinizi zorlayın: PICSIL Ağırlık Kaldırma Kemeri
  • 9. Sağlığınız ona emanet: MuscleCloth Ağırlık Kemeri
  • 10. Hakiki deri kemer arayanlara: Dwoy Hakiki Deri Fitness Ağırlık Kemeri

Hayatının bir parçası spor olanlar, uğraştıkları spor dalına uygun ekipman kullanmanın önemini bilirler. Ağırlık kemerleri de faydaları açısından incelendiğinde en önemli spor aksesuarları arasında bulunur. Belinizi ve omurganızı destekleyerek spor yaparken sırt bölgenize binen yükü kontrol altına alan ağırlık kemerleri ile spordan aldığınız faydayı artırabilirsiniz. Spor yaparken güvenliklerini de önemseyenler için en iyi ağırlık kemeri modellerini bir araya getirdik.

1. Ağırlık çalışmalarında belinizi güvende tutmak için: Delta Spers Fitness Ağırlık Halter Çalışma Kemeri


Sporda güvenliği en öne koyanlar için ağırlık kemeri önerileri

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

Delta Spers Fitness Ağırlık Halter Çalışma Kemeri, bel kısmına oturan yerin içindeki köpük malzeme sayesinde ağırlık çalışmalarında belin zarar görmesini engeller. Bel kısmında omurganın yaptığı kavis, bazı hareketlerde bele daha fazla yük binmesine neden olur. Delta Spers Fitness Ağırlık Halter Çalışma Kemeri, bu kavisi doldurarak vücudun doğru pozisyonu korumasına yardımcı olur. Mavi renkli kemerin ölçüsü XL, 85 ila 112 santimetre arası beden ölçülerine uygun. Çelik tokası ile daha dayanıklı hâle getirilen ağırlık kemerini uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ürünü İncele

2. Göz alıcı tasarım, yüksek koruma: CONQUER Suni Deri Ağırlık Kemeri


Sporda güvenliği en öne koyanlar için ağırlık kemeri önerileri

CONQUER ağırlık kemeri kullanım özellikleri kadar tasarımıyla da listeye girmeyi hak ediyor. 120 santimetre ölçüye sahip kemer üzerinde iğneli çelik toka mevcut. CONQUER ağırlık kemeri beden ölçüleri bu sayede on farklı kademeye göre ayarlanabiliyor ve beli tam ihtiyacı olan şekliyle kavrayabiliyor. 14 santimetre ped bölgesine sahip kemer, suni deri kullanılarak üretilmiş. Kullanım özellikleri ile göz dolduran kemer, görsel olarak da son derece şık. Pedin üzerinde bulunan kırmızı boğa ve büyük puntolar kullanılarak yazılan CONQUER yazısı kemere ayrı bir hava katıyor.

Ürünü İncele

3. Dilediğiniz hareketi rahatça yapın: Ravel Ağırlık Halter Kemeri Strong


Sporda güvenliği en öne koyanlar için ağırlık kemeri önerileri

Ağırlık ve halter çalışmalarında belinizi korumak için kullandığınız kemerin belin anatomik yapısına uygun olması gerekir. Ravel Ağırlık Halter Kemeri Strong da birçok kemer gibi bel kısmında özel köpük malzeme barındırır. Böylece belin ihtiyacı olan ekstra desteği sağlar. Kemer, üzerinde yer alan çelik toka ile bel bölgesinin ölçüsüne göre genişletilip daraltılabilir. Ağırlık kemerleri beli koruduğu kadar nefes kontrolünün sağlanmasında da önemli bir işlev görür. Spor kıyafetlerinizin rengine göre kemerin mavi ve siyah renkleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Ürünü İncele

4. Antremanda en büyük destekçiniz: Avessa Hattrick Vise


Sporda güvenliği en öne koyanlar için ağırlık kemeri önerileri

Ağırlık kemeri seçerken belinize tam oturan ve bel oyuntusunu kavrayan, vücudunuza baskı yapmayan, seçtiğiniz spor türüne uygun modelleri tercih ederseniz kemerden almak istediğiniz performansı yakalayabilirsiniz. Bütün spor ekipmanlarında olduğu gibi kemer seçimi de oldukça kişiseldir. Vücut tipine uygun şekilde seçilmemiş bir kemer, size faydadan çok zarar verir. Avessa Hattrick Vise ağırlık kemeri, plastik malzeme ile üretilmiş. Kemeri bel genişliğinize göre ayarlayabilirsiniz. Spor yaptıkça beden ölçülerinizin değişeceğini göz önüne alırsanız ayarlanabilir bir kemere sahip olmanız kemerinizi uzun yıllar kullanabileceğiniz anlamına da gelir.

Ürünü İncele

5. Konforu elden bırakmayın: Livepro LP8067 Ağırlık Kemeri


Sporda güvenliği en öne koyanlar için ağırlık kemeri önerileri

Sıradaki ağırlık kemeri önerisi iç kısımda kullanılan malzeme ile dikkat çekmeyi başarıyor. Dış yüzeyi deri olan Livepro LP8067 Ağırlık Kemeri'nin iç yüzeyi pamuklu. Temas ettiği noktada daha yumuşak bir dokunuş sunan Livepro kemer, nefes alabilen yapısıyla da spor yaparken konforunuzu arttırıyor. Ağırlık kemerleri omurga, bel, kas sağlığınızı koruduğu kadar rahatlığınızı da önemsemeli. Bütün fitness antrenmanlarınızda kullanabileceğiniz Livepro LP8067 ile konforunuzu da spor yapmanın keyfini de sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Sporda güvenliğe önem veriyorsanız ürünü mutlaka incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Ürünü İncele

6. Thor kadar güçlü: Ravel Thor Fitness Ağırlık Halter Çalışma Kemeri


Sporda güvenliği en öne koyanlar için ağırlık kemeri önerileri

Listenin sekizinci maddesinde yine bir Ravel var: Thor Fitness Ağırlık Halter Çalışma Kemeri. Adını İskandinav Tanrısı Thor'dan alan kemer, Thor kadar güçlü ve dayanıklı. "Ağırlık kemeri nasıl takılır?" diye merak ediyor olabilirsiniz. Kemerin koruyucu bölümü, yani yüksek kısmı bele yerleştirilir ve üzerindeki ayar mekanizması ile kemerin bele tam oturması sağlanır. Taktığınız kemerin bol ya da dar olması hareketlerinizi engelleyeceği için ölçüyü iyi ayarlamanız önemli. Thor Fitness Ağırlık Halter Çalışma Kemeri'ni çelik tokası ile beliniz için en uygun ölçüye getirebilirsiniz.

Ürünü İncele

7. Ekstra rahat: TAVIALO Ağırlık Kaldırma Kemeri


Sporda güvenliği en öne koyanlar için ağırlık kemeri önerileri

Bir ağırlık kemerinden doğru malzeme ile üretilmiş olması, yeterli kavramayı sağlaması, uzun ömürlü olması ve optimum fayda sağlaması beklenir. Bütün bunları bir araya toplamayı başaran TAVIALO Ağırlık Kaldırma Kemeri, ekstra dolgusuyla vücut geliştirme, powerlifting, ağırlık kaldırma, crossfit veya genel fitness gibi yüksek efor gerektiren bütün sporlarda kullanılabilme özelliğine sahip. Güçlendirilmiş yapısına rağmen hafif olması da kemerin sporcuyu rahatsız etmesini önler. Uniseks kemerin gri, mavi, kırmızı renkleri ve M, L, XL ölçüleri mevcut.

Ürünü İncele

8. Limitlerinizi zorlayın: PICSIL Ağırlık Kaldırma Kemeri


Sporda güvenliği en öne koyanlar için ağırlık kemeri önerileri

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

Omurgayı stabilize ederek üzerine yüklenen stresi azaltmanın yollarından birisi de karın için basıncı doğru yöne itmeyi başarmak. Ağırlık kemerleri bu basıncı doğru yöne iterek omurgaya destek yaratır. PICSIL Ağırlık Kaldırma Kemeri ölçülerinize en uygun olanı seçebilmeniz için S, M, L, XL olarak dört farklı ebatta tasarlanmış. Siz de kendi beden ölçüleriniz için en uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz. Ayrıca PICSIL kemer, fitnessa yeni başlayanlardan ağırlık konusunda kendisini zorlamayı sevenlere kadar geniş bir kitlenin kullanımına da uygun.

Ürünü İncele

9. Sağlığınız ona emanet: MuscleCloth Ağırlık Kemeri


Sporda güvenliği en öne koyanlar için ağırlık kemeri önerileri

Ağırlık kemeri tavsiye ederken belli başlı kriterler kullanılır. Bunlardan en önemlisi de kemerin karın ve bel kaslarının kullanımını artırarak omurgaya binen stresi azaltması. MuscleCloth Ağırlık Kemeri, iç tasarımıyla bel ve karın kaslarını destekler. Kemer, bel ölçüsüne göre de ayarlanabilme özelliğine sahip. 86 ila 116 santimetre arasındaki bel ölçüleri için uygun olan kemer, üzerindeki çiftli toka sistemiyle beli güvenle kavrar. Deadlift ve barbell row gibi hareketleri yapmayı seviyorsanız MuscleCloth Ağırlık Kemeri size tam aradığınız desteği sunmaya hazır.

Ürünü İncele

10. Hakiki deri kemer arayanlara: Dwoy Hakiki Deri Fitness Ağırlık Kemeri


Sporda güvenliği en öne koyanlar için ağırlık kemeri önerileri

Kullanım özellikleri kadar tasarıma da önem verenler için 10 santimetre genişliğinde ve 5,7 milimetre kalınlığındaki Dwoy Hakiki Deri Fitness Ağırlık Kemeri harika bir seçim olabilir. Kemerin içinde de dışında da tamamen hakiki deri kullanılmış. Çift iğneli demir toka ile kemer, bel ölçüsüne göre ayarlanabilir. Malzeme yapısı en yoğun kullanımlara bile uygun. Ağırlık kemerleri sağlığınızı koruduğu kadar hareketleri de doğru yapmanız için vücudunuza destek verir. Örneğin ağırlık kaldırırken kemer kullanımı gücün bacaklardan alınmasına yardımcı olur. Dwoy Hakiki Deri Fitness Ağırlık Kemeri'nin spor yaparken sağladığı desteğe hayran kalacaksınız.

Ürünü İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

İş birliği İçerikleri

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler