Üvey dede rezaleti!

İzmir'in Torbalı ilçesinde, üvey torunu D.D.Y.'ye (6) cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen M.B. (72), 'çocuğun cinsel istismarı' suçlamasıyla tutuklu yargılandığı davadan beraat etti. M.B., tahliye edilirken, kararın temyizi için İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvuruldu.

Üvey dede rezaleti!

Torbalı'da oturan C.Y. ve eşi O.Y., uyku problemi yaşayan küçük kızları D.D.Y.'yi pedagoga götürdü. D.D.Y., burada, aynı apartmanda oturan, anneannesinin ikinci kocası M.B.'nin cinsel istismarına uğradığını söyledi. Pedagogun durumu bildirdiği C.Y. ile O.Y., polise giderek, M.B.'den şikayetçi oldu.

Çocuk İzleme Merkezi'nde (ÇİM) ifadesi alınan D.D.Y., üvey dedesinin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. D.D.Y., birlikte oturdukları apartmana dönmek istemediğini söyledi. Küçük kızın ÇİM'deki ifadesi üzerine M.B. gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanan M.B. hakkında, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan dava açıldı.

"BANA BÖYLE BİR LEKE ATILMASI BENİ ÜZÜYOR"

İzmir 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık M.B., Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Neslihan Ersoy Sevindik ve tarafların avukatları katıldı. Duruşmada üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen M.B., "Ben suçsuzum. Bana böyle bir leke atılması beni üzüyor. Ben bu suçu işlemedim. Beraat ve tahliyemi talep ediyorum" dedi.

Duruşma savcısı ise esasa yönelik mütalaasında, sanığın 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamını talep etti. Mahkeme heyeti, isnat edilen suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmadığını belirterek, beraat kararı vererek, M.B.'yi tahliye etti. Kararın temyizi için İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvuruldu.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Böyle haberleri lütfen paylasmayin insan kin öfke nefret doluyor aq kime guvenecegiz bu dünyada diyor asılsız ya da doğru bunu her yaşta kişi okuyor bu tur haberler yasaklansin yargı da en büyük cezayı versin kim sucluysa
Bu tarz olaylar geleceklerinden çok ıftıra oluyor turkıye de Okadar çok bu tarz ılışkıler yayıldıkı hıc bısey ykken kadın sıkyaetcı olsa hemen tutuklanıyor böyle adalet olmaz
Böyle haberler verilmesin diyenler; verilmesin de çocuklar tecavüz edildiği ile mi kalsın, kadınlar öldürüldüğüyle mi kalsın zaten pek farklı bir şey olmuyor.Düşünebiliyor musunuz 6 yaşındaki bir çocuk cinselliği bilecek ve iftira atacak. Çocuklar en temiz varlıklar sadece olanı söyler, onlar kalleşlik bilmez.Hiç kimse böyle konularda kendini ifşa etmez. Cesareti olan söyler, söylensin ki caydırıcı olsun. Kardeşlerinizi, çocuklarınızı düşünün derim önce Allah korusun.
ne bu sapkınlık hayret birşey bu tür insanların yaşına bakmaksızın halkın arasına atıp kim vurduya gitti demek lazım bence igrenç bir şey yazık günak minik bir yavru
Diğer Haberler