HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Uzun şişeleri, vazoları, biberonları nasıl rahatlıkla temizleyebilirsiniz? İşte püf noktaları

Günlük hayatta pek çok araç gereci bulaşık makinesinde ya da sünger kullanarak elde yıkıyoruz. Dekoratif objeler ve bebek biberonları da sık sık yıkanan ürünler arasında yer alıyor. Ancak bulaşık makinesinde ya da elde yıkasak bile şişe ve vazoların dip kısımlarında kir ve lekeler kalabiliyor, daha da önemlisi yeterince temiz olmayabiliyorlar. Elbette temizlenmesi zor şişeleri tertemiz hâle getirmenin de son derece kolay ve etkili yolları var!

Uzun şişeleri, vazoları, biberonları nasıl rahatlıkla temizleyebilirsiniz? İşte püf noktaları

Temizlenmesi zor şişe ve vazoları yıkamakta zorlanıyor musunuz? Endişelenmeyin! Sadece birkaç basit yöntem ve araç kullanarak şişelerinizi kısa sürede tertemiz yapabilirsiniz. İster yağ şişesi ister biberon olsun, şişelerinizin hızlı ve kolay bir şekilde lekesiz hâle gelmesi mümkün. Böylece onların yeniden pırıl pırıl görünmelerini sağlayabilirsiniz. İşte uzun şişeler, vazolar veya biberonların temizliğinde yararlanılabilecek püf noktalar...

Ulaşılması zor şişeleri kısa sürede parlatın!


Adsız tasarım - 2023-10-24T164454.640

Ağız kısmı dar olan şişe ve vazolar, ev veya ofislerde dekoratif amaçlı kullanılıyor. Genellikle ağız kısmı dar olduğu için temizlenmesi oldukça zor olan şişeler, uzun süreli kullanımlar sonrasında hayli sinir bozucu şekilde kirli bir görünüme sahip olabiliyor. Bu şişeleri temizlemek için çeşitli püf noktaları bulunuyor. Bir kase pirinci şişenin beşte biri dolacak şekilde içerisine dökün. Pirincin üzerine biraz sabun ya da bulaşık deterjanı ekleyebilirsiniz. Ardından, şişeyi ağzına kadar suyla doldurun. Şişenin içerisindeki kirler çıkıncaya kadar çalkalamanız gerekir. Temizlendikten sonra şişenin içindeki her şeyi boşaltabilirsiniz.

Eğer yoğun kir barındıran bir eşyayı temizlemeye çalışıyorsanız bu işlemlerin ardından şişenin dibinde hâlâ lekeli olan yerler görebilirsiniz. Dip kısmında kalan bu tortuları temizlemek için temizleme fırçası kullanabilirsiniz. Fırçayla temizledikten sonra ürünü yıkayıp kurumaya bırakabilirsiniz. Şişenin hem dış hem iç kısmında görmek istemediğiniz leke ve kirlerden kurtulmak için Helen's Home Şişe Temizleme Fırçası'nı kullanabilirsiniz.

Ürünü İncele

Matlaşmış, kirli vazo ve şişeleri kireç sökücülerle temizleyebilirsiniz


Adsız tasarım - 2023-10-24T164217.678

Taze ve yapay çiçeklerinizi koymak için kullandığınız vazoların temizliği her zaman kolay olmuyor. Ellerinizi bu dar alanlara sokmaya çalışmak ise son derece tehlikeli olabilir. Zarif tasarımlara sahip kristal eşyalarınız varsa onların temizlenmesi ve parlatılması için epey vakit ayırıyor olmalısınız. Kendinize ya da eşyalarınıza zarar vermeden onları temizleyebileceğiniz yollar bulunuyor. Birkaç basit adımla bu eşyaları kısa sürede pırıl pırıl yapabilirsiniz.

Temizliğe başlamadan önce, vazoda kalan su veya kalıntıların boşaldığına emin olmanız gerekir. Sonrasında, vazonun yarısına kadar ılık sabunlu su ve birkaç damla bulaşık deterjanı döküp şişeyi çalkalayabilirsiniz. Uzun süre kullanılan vazolarda kireç lekeleri oluşması mümkün. Oluşan kireç ise matlaşmış görüntünün en önemli sebepleri arasında yer alır. Bundan kurtulmak için Cillit Bang Süper Güçlü Kir ve Kireç Çözücü Sprey'den ürünlerden yardım alabilirsiniz.

Ürünü İncele

Yosun tutan şişe dipleri için kesin çözüm


Adsız tasarım - 2023-10-24T164410.481

Vazo ve şişelerde karşılaşacağınız diğer bir sorun ise uzun süreli kullanım sonucunda nesnelerin dip kısımlarında yosunlaşmanın ortaya çıkması. Yosun tutan şişe ve vazolar son derece can sıkıcı olabilir. Bu yüzden yosundan kurtulmanın doğal çözümleri bulunur. Gazete veya kağıtları parçalayarak şişenin içini doldurabilirsiniz. Daha önceden kaynatıp ılıklaştırdığınız suyu da ekleyerek bir saat bekleyin. Arada bir çalkaladığınızda şişenin dibindeki yosunların çıktığına şahit olacaksınız.

Diğer bir yöntem ise bir ölçek limon suyu ve bir ölçek beyaz sirkeyi bir sprey şişesinin içerisinde karıştırmak. Karışımı yağ şişesinin ya da vazonun içine püskürtüp 10 dakika boyunca bir köşede bekletin. Limonların asidik özelliği sayesinde şişelerin küf ve diğer kalıntılardan kolayca kurtulduğunuzu görebilirsiniz. Durulama sonrasında ürünü Plastlife Şişe ve Biberon Yıkama Fırçası ile yıkadığınızda inatçı lekelerden hiçbir iz kalmadığını göreceksiniz.

Ürünü İncele

Karbonat ile biberon temizlemek mümkün


Adsız tasarım - 2023-10-24T164301.651

Biberon temizliğini kimyasal temizleyiciler kullanmadan doğal ve bitkisel içerikli ürünlerle yapabilirsiniz. Biberonların içi uzun süreli kullanımdan sonra kötü bir koku yayabilir. Bunun önüne geçmek için, karbonat macununu tercih edebilirsiniz. Öncelikle üç ölçü su ile bir ölçü karbonatı koyu bir kıvam alana kadar karıştırın. Macunu, şişeye yukarıdan aşağıya doğru olacak şekilde sürebilirsiniz. On dakika bekledikten sonra çözeltinin sertleştiğini fark edeceksiniz. Şişe temizleme fırçasını alıp dairesel hareketlerle ovalayın ve ardından ılık suyla durulayın. Biberonun dip kısmında çıkmayan bir nokta varsa malzemenin içine bir miktar sirke ekleyip formülü güçlendirebilirsiniz.

Diğer doğal yöntemlerden biri de kaynar su ile biberonu sterilize etmek. Bir leğenin yarısına gelecek şekilde kaynar suyunuzu dökün. Parfüm, klorür ve paraben içermeyen bitkisel bir deterjan kullanmanızda fayda var. Biberonu suyun içinde beş ila on dakika kadar bekletip fırça ile iyice fırçalayın. Biberonun silikon ağızlığını da yıkayıp durulama işlemini yapabilirsiniz. Biberon fırçası sayesinde şişenin dibindeki kalıntılardan ve bakterilerden hemen kurtulabilirsiniz. Bebeğinizin biberon temizliğini ROBEVE Biberon Fırçası Biberon Temizlik Fırçası sayesinde zararsız ve doğal şekilde yapabilirsiniz.

Ürünü İncele

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler