KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Yıpranan saçların hızlıca onarmanın çözümü kolay! Saçlarınıza iyi bakın

  Sağlıklı saç; yumuşak, parlak ve etrafını sıkıca saran kütikül pulları sayesinde kolay şekil alır, saçın görünümü güzelleşir ve kullanımı kolaylaşır. Oysa ki yaşantımız içinde tarama, fırçalama kurutma,boyama gibi uygulamalar ve yanlış ürün seçimleri saç yapısını değiştirerek saç teli ve saç derisi etkiler, saçımız yıpranır ve hasar görebilir.

  Yıpranan saçların hızlıca onarmanın çözümü kolay! Saçlarınıza iyi bakın

  Kalıcı değişiklikler uygulanan saçlarımız günlük yıkama, tarama ve kurutma işlemlerine karşı daha kırılgan, zarar görür bir yapıya sahip olur. Bu durumda saçlarımız için ilave bakım maskeleri ve günlük bakım kremleri kullanılmalıdır.

  Peki saçı bu kadar yıpratan etkenler nedir?

  Kimyasal işlemler, saç boyama, saç rengini açtırma: Saç rengimizi değiştirmek, daha ışıltılı ve açık tonda saç renklerini denemek isterken, saçlarımızı boyar ve saçlarımıza kimyasal bir işlem uygulamış oluruz. Bu boyama, açma ve renk değiştirme işlemi de saçın doğal yapısına zarar vererek saçı yıpratır ve bir sonraki yıpranmalara karşı daha hassas bir hale dönüştürür.
  Tarama ve fırçalama: Acele ve zorlayıcı tarama ya da fırçalama, karışmış saçları düzeltmekten daha çok, saçta yıpranmaya ve kopmalara yol açar.Ayrıca saçları ıslakken taramak da kopmalara neden olabilir.
  İnce dişli, plastikten yapılmış taraklar: Elektriklenmeye yol açarak saçta gerilmelere ve kopmalara neden olur
  Sık sık saç yıkama: Saç uzunluğu, kültür,çevresel faktörler, ekonomik durum ve kişisel tercihlere göre, saç yıkama sıklığı değişebilir. Saç, en fazla günde bir kez, en az haftada bir kez yıkanmalıdır. Saçı sık yıkamak ya da temizlik, saçı dökmez. Saç tipinize uygun şampuanlar kullanarak, saçlarınızı her gün bile yıkayabilirsiniz. Ancak, uygun olmayan şampuanlar ile saçları sık yıkamak, saçın kurumasına, elektriklenmesine ve parlaklığını kaybetmesine neden olur..
  Saçları yakın mesafeden kurutmak: Saç kurutma makineleri ile 15-30 cm.den daha yakın mesafede ve yüksek ısılarda yapılan kurutmalar, saç tellerinde kırılmalara yol açarak saç dökülmesine neden olur.
  Permalar, düzelticiler: Saçta kalıcı değişikliklere neden olan kozmetik uygulamalar saç telinde yapısal problemlere neden olur. Yapılan araştırmalar, kadınların %80’inin saçlarının doğal şeklini değiştirmeye çalıştığını ortaya koymuştur. Saçlarınızın dilinden anlayın ve onunla ömür boyu iyi geçinin. Yoksa onlar sizi terk ederler..
  Saç stili: Saçlarınızı serbest şekilde kullanılabilecek, size yakışan güzel bir kesim, daha canlı ve dolgun gösterir.Gerilme ve çekiştirme saçların kırılmasına ve zamanla kalıcı saç dökülmelerine yol açar.
  Güneş ışınları: Ultraviyole, kıl gövdesinde birçok istenmeyen değişikliklere neden olur. Bunlar; kuruma, gücünde azalma, renk ve parlaklık kaybı, sertlik, kırılmalar, uçlarının çatallaşmasıdır. Boyalı saçlarda, rengin açılmasına, donuk ve mat bir görünüm almalarına yol açar. Ayrıca güneş saçlardaki kızıl tonları ortaya çıkardığı için saçlarda istenmeyen bir bakırlaşmaya neden olabilir.
  Bu sebeple ihtiyacımıza uygun ürünleri olan kaliteli markaları tercih etmeliyiz. Özellikle de seçeceğimiz ürünün doğal içerikli olması önemli bir nokta. Özellikle yıpranan saçlarımıza bakım yapmak isterkenkimyasal içerikli saç bakım ürünleri saçlarımıza daha da fazla zarar verebilir.
  Bu noktada Aveda markası bizlere doğal içerikli ve %100 vegan,hayvan dostu aynı zamanda da yüksek performanslı bitkisel onarım ürünleri sunuyor.

  Saçımızı yıpratmak çok kolay olurken onarmak zaman isteyebiliyor ancak Aveda’nın bitkisel içerikli onarım serisi Botanical Repair ile anında etki gözle görülür bir etki yakalamak ve saçı anında güçlendirip onarmak mümkün. Hatta kullananların %95’i saçlarını anında onarılmış hissettiğini söyledi ve anında etki deneyenler tarafından da kanıtlanmış oldu.
  Serinin zengin dokulu maskesi ise özellikle evde olduğumuz dönemde, evde profesyonel bakım yapmak isteyenler ve saçlarını onarmak isteyenler için vazgeçilmez bir ürün. Botanical Repair maskeni sadece haftada 1 kere kullanarak, saçlarınıza yoğun bir onarım bakımı sağlayabilirsiniz. Üstelik ürünü uzun süre kullanabileceğiniz için fiyatının karşılığını da fazlası ile alabilirsiniz.
  Botanical Repair maskelerini saç tipinize göre de seçebilirsiniz, kalın telli saçlar için zengin dokulu maske daha yoğun bir doku ile onarım sağlarken, ince telli saçlar için hafif dokulu maske de saçlara ağırlaştırmadan onarım sunuyor.
  O yüzden minik bir tavsiye;saçınızı tanıyın.Sonrasında ise saçımıza bakımlarımızı yapalım,istenmeyen kabarıklıklar,tiftiklenen saç uçları,açılmayan ve taranmayan karışıklıklar bizden uzak olsun.
  Canlı, parlak ve bakımlı saçların verdiği özgüven hissi çok başka.
  Daha güçlü ve parlak saçlara sahip olduktan sonra başka neye ihtiyacımız var ki ?

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

  Express

  Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

  En Çok Aranan Haberler