YSK’nın İYİ Parti kararına, Akşener’den sert tepki: 'Aklından bile geçirme'

İYİ Parti’nin Yüksek Seçim Kurulu’ndan (YSK) seçmen kütüklerini istemesi ve ret cevabı almasıyla başlayan tartışma büyüyor. YSK, İYİ Parti’nin il ve ilçe kongrelerini yapmadığını gerekçesiyle talebi reddettiğine dair kararı dün yayınladı. Bunun üzerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Anadolu Partisi, Merkez Parti, Türkiye Partisi 1. olağan kongrelerini bizim yaptığımız gibi yaptı da seçime girme hakkı kazandı, şimdi yeni içtihat mı getiriyorsun? Aklından bile geçirme!” dedi.

YSK, İYİ Parti’nin seçmen kütüklerini istemesi üzerine 14 Aralık 2017 tarihinde verdiği ret kararını resmi internet sayfasında yayınladı.

YSK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“1- İYİ Parti’nin 08/12/2017 tarihi itibariyle kuruluşunu bildirdiği herhangi bir il veya ilçe teşkilatı bulunmadığı, dolayısıyla bir ilde teşkilatlanmak için o ilin ilçelerinde de kongre yapmadığı, bu suretle en az 41 ilde teşkilatlanmadığı anlaşıldığından, Türkiye Büyük Millet
Meclisinde de grubu bulunmadığından seçmen kütüğü verilmesi talebinin reddine,

2- Kurulumuzun resmi internet sayfasında sandık bazlı seçim sonuçları yayınlandığından buna ilişkin istemin reddine,

3- Karar örneğinin İyi Parti Genel Başkanlığına gönderilmesine,

14/12/2017 tarihinde oybirliği ile karar verildi.”

MERAL AKŞENER SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Kararın YSK’nın resmi internet sayfasında yayınlanmasından sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, twitter hesabından açıklama da bulundu.

Anadolu Partisi, Merkez Parti, Türkiye Partisi’nin seçimlere aynı şartlarda katıldığını hatırlatan Akşener, YSK’nın açıklamalarına şu sözlerle tepki gösterdi:

“YENİ İÇTİHAT MI GETİRİYORSUN”

“Şimdi YSK açıklama yapmış seçime girebilmek için kongrelerin tamamlanmış olması lazımmış. Anadolu Partisi, Merkez Parti, Türkiye Partisi 1. olağan kongrelerini bizim yaptığımız gibi yaptı da seçime girme hakkı kazandı, şimdi yeni içtihat mı getiriyorsun? Aklından bile geçirme!”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
hadi oradan kazanacakmış aklın varsa hesap yaparsın %24 chp % 11 MHP %12 hdp % 52AKP %1 MERAL BU HESAPTAN SEN BAŞKAN OL OYLARI GÖKTEN ZEMBİL İLE Mİ GETİRECEKSİN YOKSA FETÖ SİZE AMERİKADAN OY MU ATACAK SENİN AKLIN ARKANA DÜŞENLER KÜSKÜN ÜLKÜCÜLER VE FETÖCÜLER SİZDEN MEDET UMANLAR BUNLAR BİR DE HDP DEMİRTAŞ YERİNE SENİ GÖSTERİR İSE İŞİN İYİ MERAL YOKSA MECLİS SENSİZ KALACAK SENDE MECLİSSİZ
OYUM SENİN AKŞENER...
Sayın meral hanım lütfen basit ve siyasi söylemlerle gündemde kalmaya çalışma. iktidara gelince ne gibi icraatlar yapacaksın hedeflerini ve işçiye, memura,emekliye neler yapacaksın, işsizliği nasıl azaltacaksın lütfen bunlardan bahsetin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler