KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Yüz şeklinize göre hangi gözlük modeli size en uygun?

  Herkesin yüzüne en iyi uyacak gözlük modeli farklılık gösterir. Gözlük seçerken yüz şeklinizi dikkate almak hem tarzınızı yansıtmanıza hem de doğru görünümü elde etmenize yardımcı olur. Çünkü doğru gözlük, hatlarınızı dengeleyerek yüzünüzü en iyi şekilde vurgular. Biz de içeriğimizde yüz şeklinize en uygun olacak modellerin yer aldığı bir liste hazırladık. Ünlü markaların çeşitli gözlük modellerinden oluşan seçkimize gelin birlikte göz atalım.

  Yüz şeklinize göre hangi gözlük modeli size en uygun?

  Yüz şeklinize uygun gözlük seçimi stilinizi tamamlamanın ve yüz hatlarınızı vurgulamanın en kolay ve en şık yollarından birisi. Oval, kare, yuvarlak, kalp veya elmas şeklinde olan yüz tipinize uygun gözlüğü seçmek, sadece daha iyi bir görünüm elde etmeyi değil aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarından da korunmanızı sağlar. Sizler için Prada'dan Rayban'a, Persol'den Vogue markasına pek çok ünlü markaların güneş gözlüklerini derledik. İşte, yüz tipinize ve hatlarınızı öne çıkaracak ünlü markaların gözlük modelleri!

  Yüz tipi nasıl belirlenir?


  iStock-533455086

  Yüz tipi genellikle yüzünüzün şekline, çene, alın ve yanaklarınızın ölçülerine göre belirlenir. Yüz tipleri genellikle oval, kare, yuvarlak, kalp ve elmas şeklinde olur. Yüz tipinizi belirlemek için aynaya bakarak yüz hatlarınızın ve konturlarının hangi kategoriye daha çok uyduğunu gözlemleyerek karar verebilirsiniz. Bu belirleme, saç kesimi, gözlük seçimi ve makyaj gibi kişisel stil seçimlerinde de size çok yardımcı olacak bir inceleme olacaktır.

  Yüz şekline göre gözlük nasıl seçilir?


  Adsız tasarım - 2024-03-07T162215.330

  Yüz şekline göre gözlük seçerken yüz hatlarını dengelemek ve yüzü daha uyumlu hale getirmek önemlidir. Bunu sağlamak için kalp, oval, kare, yuvarlak ve elmas yüz şekli için bazı ipuçlarını derledik. Kalp şeklinde yüzler için alt kısmı daha geniş olan çerçeveler idealdir. Bu gözlük tipleri üst kısmı dengelemeye yardımcı olur. Bunun yanında alt kısmı geniş olmasa da birçok cat- eye modeli gözlükler de kalp şeklinde yüz tipine sahip olanlara oldukça yakışan bir tür. Oval yüzler genellikle her türlü çerçeveyle uyumludur. Bundan dolayı dikdörtgen, yuvarlak veya kare çerçeveler tercih edilebilir. Yuvarlak veya oval çerçeveli gözlükler kare yüzleri yumuşattığından kare yüzler için bu tarz gözlükler uygun olacaktır. Yuvarlak yüzler için köşeli veya kare çerçeveli gözlükler ise yüzü daha keskin göstereceğinden yuvarlak yüzleri dengelemeye yardımcı olur. Elmas şeklinde yüzler için genellikle çerçevesi yuvarlatılmış gözlükler önerilir. Bunun nedeni ise elmacık kemikleriyle çene arasındaki dengeyi sağlamaktır. Aslında yüz şeklimize göre seçtiğimiz gözlükler temelde yüz hatlarımızı dengeleyerek daha estetik bir görünüm elde etmemizi sağlamak üzerine kurulu olduğundan yüz şeklinizi belirledikten sonra deneme yanılma yöntemiyle farklı çerçeve stillerini deneyerek kendinize en uygun gözlüğü kolaylıkla bulabilirsiniz.

  1. Kalp şeklindeki yüzler için etkileyici bir silüet yaratan: Ralph Lauren Sonnenbrille RA 5150 Güneş Gözlüğü


  2

  Plastik malzeme bileşimine ve T jant çerçeve tipine sahip bir gözlük modeli olan Ralph Lauren Sonnenbrille RA 5150, polarize olmayan lensleri ve 59 milimetre lens genişliği ile dikkat çekiyor. Kalp şeklindeki yüzler için ideal olan bu kedi gözü modeli, yüz hatlarını dengelemek ve orantı sağlayan bir tasarıma sahip. Ölçüleri 59/15/135 olan gözlük, zarif ve şık bir görünüm sunarak rahat bir deneyim yaşatıyor.

  Ürünü İncele

  2. Oval yüz şekline mükemmel uyum sağlayan: Prada PR 23YS 1AB5S0 Güneş Gözlüğü


  3

  Prada PR 23YS 1AB5S0 Güneş Gözlüğü, klasik ve zamansız bir görünüm arayanlar için mükemmel bir seçim. Polarize olmayan ürün, gözlük seçiminin önemini vurgulayan çerçeve tasarımıyla dikkat çekiyor. Oval şeklindeki yüzlere uyumlu olan model, yüz hatlarınızın daha keskin görünmesine yardımcı oluyor. Prada'nın zarif tasarımı ve kalitesiyle birleşen güneş gözlükleri, her durumda şıklığınızı tamamlıyor. Gözlük seçiminde stil ve pratikliği bir araya getiren model, çekici görünümün yanında gün boyu rahat bir kullanım sağlıyor.

  Ürünü İncele

  3. Tam da kare yüz tipine göre: Guess GU 7778 01C Güneş Gözlüğü


  4

  Her durumda tarzınızı tamamlayacak olan Guess GU 7778 01C, şık tasarımıyla dikkat çeken bir gözlük modeli. Tam çerçeveli ve Cat-Eye tarzında olan gözlük, tarzını tamamlayacak bir seçenek. Plastik çerçeve malzemesi ve polarize camları ile hem şık hem de fonksiyonel bir seçenek olan gözlük siyah parlak çerçeve rengi ve aynı tonlardaki gri aynalı cam rengi ile modern ve sofistike bir görünüm sunuyor. Özellikle kare şeklindeki yüzler için uygun olan Guess gözlük yüz hatlarıyla kontrast oluşturarak yüzünüzü yumuşatıyor.

  Ürünü İncele

  4. Yuvarlak yüzlerin hatlarını keskinleştirecek: Vogue 5496Sı W65613 Güneş Gözlüğü


  5

  Klasik ve şık bir tarz arayanların favori aksesuarı olmaya aday olan Vogue 5496Sı W65613 Güneş Gözlüğü, yüzünüze mükemmel bir denge ve zarafet katıyor. Hafif çekik cam tasarımı, organik UV koruma özellikleri ile birleşerek gözlerinizi güneşin zararlı etkilerinden korurken şıklığınızı da tamamlıyor. Kemik tipi çerçeve, kahverengi havana rengiyle yüz hatlarınıza uyum sağlıyor ve kahverengi degrade camlar gözlüğe sofistike bir görünüm sunuyor. 54 mm'lik ekartmanı, 17 mm'lik köprü boyu ve 140 mm'lik sap uzunluğu ile mükemmel bir uyum ve konfor veren güneş gözlüğü özellikle de sahip olduğu cat- eye tasarımıyla yuvarlak yüz şekline sahip olanların yüz hattını keskinleştirmek için ideal olan bir model.

  Ürünü İncele

  5. Elmas yüz şekline dinamik bir görünüm katan: Armani Exchange Ax4130 Güneş Gözlüğü


  6

  Armani Exchange Ax4130 Güneş Gözlüğün çerçevesi, yenilenebilir kaynaklar tarafından üretilen monomerler ve biyo bazlı naylon elyaftan üretiliyor. Pürüzsüz alt açıları ve sivri uçlarıyla kedi gözü tarzını yansıtan gözlük genç ve çağdaş bir tarzı temsil ediyor. Parlak şeffaf tundra çerçevesi ve koyu mor lensleriyle dikkat çeken Armani gözlük, %100 UV korumalı lensleriyle gözleri güneşin zararlı UV ışınlarından koruyor. Göz alıcı bir görünüm arayan herkes için mükemmel bir seçim olan güneş gözlüğü elmas şeklindeki yüz tipine sahip olanlar için harika bir modele sahip.

  Ürünü İncele

  6. Kalp yüz şekline sahip olanlara modern bir görünüm sunan: Osse OS 2803 03 Güneş Gözlüğü


  7

  Osse OS 2803 03 Güneş Gözlüğü modeli, orijinal kılıfı, silme bezi ve garanti sertifikalarıyla birlikte geliyor. Çerçeve malzemesi olarak kemik tercih edilen gözlüğün lens malzemesi olarak asetat kullanılıyor. Polarize edilmiş lenslere sahip güneş gözlüğü, UV 400 koruma sağlıyor ve organik malzemelerle üretiliyor. 56 milimetre lens genişliğiyle dikkat çeken model, özellikle de kalp şeklindeki yüz hatlarınızı dengeleyerek ve orantılarınızı vurgulayarak şık ve zarif bir görünüm oluşturuyor.

  Ürünü İncele

  7. Oval yüz tipine sahip olanların favori aksesuarı olmaya aday: Persol PO3294S 1164B1 Güneş Gözlüğü


  8

  Persol PO3294S 1164B1 Güneş Gözlüğü, çerçevesinin kare şekliyle öne çıkan bir model. 54 mm lens genişliği ve 140 mm sap uzunluğuyla dikkat çeken gözlük siyah asetat çerçevesi ve gri cam lensleriyle şıklığı ön planda tutuyor. Persol markasının kalitesini yansıtan gözlük, oval yüz şekline sahip kadınların yüz hatlarını daha da belirginleştirmek için ideal bir seçenektir. Tarzınızı tamamlarken aynı zamanda gözlerinizi de koruyacak olan Persol güneş gözlüğü hem şıklığı hem de işlevselliği bir araya getiriyor.

  Ürünü İncele

  8. Kare yüz şekli olanlar için konfor, koruma ve tarzı bir araya getiren: Prada 14WS 09Q5S0 Güneş Gözlüğü


  9

  Modern tasarımıyla dikkat çeken Prada 14WS 09Q5S0 Güneş Gözlüğü, siyah asetat çerçevesi ve organik camıyla hem şık hem de dayanıklı bir yapıya sahip. %100 UV korumalı camıyla gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından korurken çekik çerçeve şekli ile kare şeklindeki yüzlerde mükemmel bir denge ve oran sağlıyor. Prada'nın özgün tasarımı ve kalitesiyle birleşen güneş gözlüğü hem tarzınıza hem de koruma ihtiyacınıza cevap veriyor.

  Ürünü İncele

  9. Yuvarlak yüz tipine sahip olanlara modern ve şık bir görünüm sağlayan: Burberry 4335 Güneş Gözlüğü


  10

  Zarif ve sofistike bir tarz sunan çağdaş bir gözlük olan Burberry 4335 modeli, selüloz asetat, titanyum ve paslanmaz çelik gibi birinci sınıf materyallerle üretiliyor. Tasarımında yenilik, özgünlük, kalite ve değeri vurgulayan
  Burberry 4335, dikdörtgen çerçevesiyle yuvarlak yüz hatlarını dengeleyen harika bir tasarıma sahip. Darbeye dayanıklı lensleri ve UV korumasıyla güvenlik ve rahatlık veren gözlüğün çizilmeye karşı dayanıklı kaplaması ve ekstra hidrofobik özellikleri ise uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sunuyor. Burberry 4335 modeli, modern ve şık bir görünüm arayanlar için mükemmel bir seçenektir.

  Ürünü İncele

  10. Elmas yüz hatlarınızı mükemmel şekilde vurgulayan: Versace 4433U GB1/87 Güneş Gözlüğü


  11

  Versace'nin çağdaş ve göz alıcı tasarımlarından biri olan güneş gözlüğü, siyah çerçevesi ve koyu gri lensleriyle sofistike bir görünüme sahip. Medusa'nın ikonik ambleminin işlenmiş olduğu gözlük, şıklığı ve zarafeti bir araya getiriyor. Cat eye şekli, yüz hatlarına zarif bir vurgu yaparak, özellikle elmas şeklindeki yüzlerde mükemmel bir uyum sağlıyor. 54 mm'lik ekartmanıyla geniş bir görüş açısı sunarken UV 400 korumasıyla gözlerinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyor. Versace'nin benzersiz tarzını yansıtan bu gözlük, her türlü kombininize sofistike bir dokunuş katıyor.

  Ürünü İncele

  Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler