HABER

Acı acı çığlık attı! Taliban'dan sokak ortasında kırbaç

Afganistan'da cep telefonu çaldığı iddia edilen Afgan, Taliban tarafından direğe bağlanarak kırbaç cezasına çarptırıldı. Direğe bağlanan adamın acı acı çığlık attığı duyuluyor.

Cep telefonu çaldığı iddia edilen Afgan bir adam Taliban tarafından dakikalarca kırbaçlandı.

Görüntülerde hırsız olduğu iddia edilen kişinin, Kabil'deki eğitim bakanlığının önünde metal kolluklarla bir trafik işaret levhasına bağlı olduğu görülüyor.

Muhalefetle bağlantılı sosyal medya hesaplarında dolaşan videonun hafta sonu çekildiği öne sürülürken, Taliban'ın artık infazları, kırbaç cezalarını hiç saklamadan uyguladığı göze çarpıyor.

YAPTIKLARI KAN DONDURUYOR

Taliban, 15 Ağustos'ta Kabil'i ele geçirdiklerinde tüm dünyaya güvence vererek, görüşlerinin yumuşadığını öne sürmüştü. Ancak ülkeden gelen şiddet ve infaz haberleri kan dondurmaya devam ediyor. Taliban'ın Afganları sokaklarda infaz ettiği bildirildi.

Screenshot_2

Öte yandan binlerce insan ülkeden kaçmaya çalışırken Kabil'in kontrolünü ele geçiren Taliban'ın ellerindeki listeye bakarak insanların evlerine gittiği ve burada infazlar gerçekleştirdiği öne sürülmüştü.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 70 yorum
Hırsızlığa yolsuzluğa tacize tecavüze bizdede böyle caydırıcı cezalar olsa.Hırsızlığın cezası yok yolsuzluğun cezası yok.Ama sorsan müslümanız.En ufak hatada intihar eden ateist japonmu bizden daha müslüman yoksa.
@yuce_honos O zaman git afganistanda yaşa. Burası Türkiye cumhuriyeti. Adamlar sadece islam ve şeriat arkasına saklanarak kendi koltuklarını ve ideolojilerini ayakta tutmak için halkı baskı ve korku ile yönetiyorlar Sorsan onlardan daha müslümanı yoktur İşlerine geleni uyguluyor işlerine gelmeyeni görmemezlikten geliyorlar Bunun hak hukuk adaletle ilgisi yok...
Böyle olunca hırsızlık olmuyor mu sanıyorsunuz ?
Bizde olsa anında tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalır.
@vehbi1974 Adam ironi yapmış kardeşim. Demek istediği, burada hırsızlık ve tacizcilerin ceza almadığı için her yerde çoğaldığını anlatıyor ve eminim sen de dahil bu konudan rahatsız olmayan yoktur.
@yuce_honos hırsızlık devam etsede insan bir acısını alıyor,içi rahatlıyor.Bizde ise geçen yakalanan sayısız sabıkalı hırsız
adam hırsızlık yapmış cezasını vermişler dpgru olan yapılmış
türkiyeyede böyle lazım bak bakalım çalıyorlarmı
Geri Dön