HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son anda bir parti ittifaktan çekildi! Ümit Özdağ duyurmuştu... İşte ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'dan ilk sözler

Ümit Özdağ, daha önce Mansur Yavaş'a cumhurbaşkanı adaylığı çağrısı yapmıştı. Yavaş’ın adaylık konusunda CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yanında yer almasının ardından Özdağ da adaylık çağrısını geri çektiğini duyurmuştu. Sonrasında Özdağ'dan yeni ittifak açıklaması gelmişti. Özdağ, ATA ittifakının cumhurbaşkanı adayının Sinan Oğan olduğunu duyurdu. Sinan Oğan'dan da ilk açıklama geldi. Ayrıca daha önce 5 partiden oluşacağı söylenen ATA İttifakı'nda, Doğru Parti yer almadı ve gerekçesini duyurdu.

Son anda bir parti ittifaktan çekildi! Ümit Özdağ duyurmuştu... İşte ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'dan ilk sözler

Millet İttifakı'nda adaylık tartışmalarının sürdüğü dönemde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, her fırsatta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı adayı olması gerektiğini belirtiyordu. Altılı Masa'da yaşanan kriz sonrası da Özdağ, Yavaş'a adaylık konusunda bir çağrı yapmış ancak Yavaş'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında yer almasının ardından bu çağrısını geri çekmişti. Son olarak Özdağ, 5 partiden oluşan 'Ata İttifakı'nı duyuracaklarını açıklamıştı. Özdağ'dan ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili de bir açıklama geldi. Öte yandan son anda Doğru Parti 5 partiden oluşacağı söylenen ittifaktan ayrıldığını açıkladı. Bu doğrultuda Zafer Partisi, Adalet Partisi, Türkiye İttifakı Partisi ve Ülkem Partisi'nden oluşan ATA İttifakı duyuruldu.

"ATA İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI SİNAN OĞAN"

Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "ATA ittifakı imza töreni ve ATA ittifakının cumhurbaşkanı adayı Sayın Sinan Oğan’ın adaylığının açıklanması için düzenlediğimiz tören saat 14.00’de Zafer Partisi Genel Merkezinde gerçekleştirilecek. Türk Milleti 1921 Anayasasını savunan 2 ittifak karşısında çaresiz değildir. Artık ATA İttifakı var." ifadelerini kullandı.

thumbs_b_c_39d5f59663778d4255a50d99cef1aa08

Sinan Oğan

CUMHURBAŞKANI ADAYI OĞAN: SİYASİ KURAKLIKLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan, ortak bir kararla aday gösterildiği için ittifak partilerine teşekkür etti. “En büyük teşekkürüm Türk milletinedir” diyen Oğan, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nı hedef aldı:

“Bugün Türkiye iki kutup arasına sıkıştırılmak isteniyor. Bir tarafta 20 yıldır yaşananların müsebbibi Cumhur İttifakı ve onun adayı var, diğer tarafta bütün bunlar yaşanırken yenilmeye doymayan Millet İttifakı ve cumhurbaşkanı adayı var.
Türk milliyetçilerinin ve Atatürkçülerin haklarını savunmak için omuz omuza çalıştık. Türk milleti bir karar karşısındadır. Ya Türk milliyetçileri yok sayılacak ya da bu yıkıma el koyacaktır. Bugün başarısız bir iktidar ve başarısız muhalefet meşrutiyetini kaybetmiştir. Siyasi kuraklıkla karşı karşıyayız. Türk siyaseti arınma döneminden geçecektir. Türk milleti bunlara mahkum değil, mahkum olmayacaktır. Bugün bir aradayız, birliğiz ve hesabını soracağız. Bizim arkamızda para babaları yok dış güçler yok. Biz size gelmeden önce Amerika’ya gitmedik. Biz size güveniyoruz, Türk gençlerine güveniyoruz. Biz ‘Ne mutlu Türküm’ diyeceğiz.”

O PARTİ İTTİFAKTA YER ALMADI

5 partiden oluşacağı belirtilen ATA İttifakı'nda son anda önemli bir gelişme yaşandı ve Doğru Parti ittifakta yer almayacağını duyurdu. Konuyla ilgili Doğru Parti'den yapılan açıklama şu şekilde:

Fq8BLh0WwAI0DOo

Youtube


En Çok Aranan Haberler