HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Filistin'e destek yürüyüşünden Kelime-i Tevhid bayrağıyla dönen adama yumruklu saldırı: "Ağzımdan burnumdan kan geldi"

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Bugün İstanbul'da sabah saatlerinde Filistin'e destek amaçlı yürüyüş gerçekleşmişti. Yürüyüşe katılan İsmail Aydemir, elinde Kelime-i Tevhid bayrağıyla dönerken yumruklu saldırıya uğradı. Aydemir'in ağzı yüzü kan içinde kaldı. Vatandaşlar kavgayı ayırmaya çalıştı, polis devreye girdi. "Yumruğu vurdu, beni yere devirdi" diyen Aydemir şikayetçi oldu. Saldırgan karakola götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin ardından Ege A. tutuklandı.

İddiaya göre saldırgan, bugün sabahın erken saatlerindeki Filistin'e destek yürüyüşünden dönen İsmail Aydemir'e "Siz Arap sevicisiniz" diyerek yumrukla saldırdı. Vatandaşların da araya girdiği, tansiyonun yükseldiği anlarda Aydemir saldırgan karakola götürülürken peşini uzun süre bırakmadı. Saldırgana "Ben senden daha çok Türk'üm" diyen Aydemir, olayı anlatırken "Yumruğu vurdu, beni yere devirdi" dedi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

2

KARŞIDAN YÜRÜRKEN "ARAP SEVİCİSİNİZ" DEYİP YUMRUK ATTI

Galata Köprüsü'nde Filistin'e destek yürüyüşünden elinde Kelime-i Tevhid bayrağıyla dönen İsmail Aydemir'e, karşıdan gelen bir şahıs "Siz Arap sevicisiniz" diyerek yumruk attı. Yumruklu saldırıda İsmail Aydemir’in yüzü kanlar içinde kalırken, kavgayı gören diğer vatandaşlar ikiliyi ayırmaya çalıştı. Polisin olay yerine gelmesiyle kavga son bulurken Aydemir, polis tarafından kontrol amacıyla Taksim İlkyardım Hastanesi’ne, daha sonra da ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Saldırgan ise Kasımpaşa karakoluna götürüldü.

Başlıksız-6

TUTUKLANDI

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan saldırgan Ege A., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

"BURNUMDAN, AĞZIMDAN KAN GELDİ"

Saldırıya uğrayan 48 yaşındaki İsmail Aydemir, "Yürüyüşten geliyorum bayrak da elimde. Bana, 'sen Arap seviciliği yapıyorsun' diyor. Ben yürüyüşten geliyorum, elhamdülillah Müslüman'ım. Türk'üm ben. Ben senden daha çok Türk'üm. Yumruğu vurdu, beni yere devirdi. Burnumdan ağzımdan kan geldi. Ben Allah rızası için gittim oraya. Şikayetçiyim" dedi.

AW110746_02

"KELİME-İ TEVHİD BAYRAĞI AÇTI DİYE 'ARAP SEVİCİSİ' DEMİŞ"

Olayı gören Filiz Çağlayan isimli vatandaş ise şunları söyledi: "Servis bekliyordum. Tam arkamı döndüm adama yumruk attı. Hazmedemiyorlar. Kelime-i Tevhid bayrağı açtı diye 'Arap sevicisi' demiş. Döndüğümde adam yerdeydi ve yüzü kanlar içerisindeydi. Birileri polisi çağırdı ve polis saldırganı gözaltına aldı."

AW110746_03

a

AW110746_04

(İHA)

En Çok Aranan Haberler