HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Herkes hasta, acile başvurular yüzde 20 arttı! 3 virüsten de korunmanın tek bir yolu var... Kar yağmadığı için mi hastalıklar arttı?

Son dönemde toplumda üst solunum yolu enfeksiyonlarındaki artış konuşuluyor. Hemen hemen herkesten duyulan o cümle ise: Herkes hasta. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da solunum yolu enfeksiyonlarında artış görüldüğünü belirterek geçen yılın aynı dönemine göre acile başvurularda yüzde 20'ye yakın artış olduğunu söyledi. Bakan Koca en sık da grip yani influenza, sonra RSV ve Covid görüldüğünü vurguladı. Peki, üç virüsten de korunmanın ortak yolu ne? Uzmanlar ayrıntılarıyla anlattı.

Hastaneler dolup taşıyor, herkes hasta! Son günlerde toplumda yaygın olarak görülen hastalıklar herkesin gündeminde. Kimileri evde istirahatle bu süreci geçirirken kimileri de hastaneye ve hatta acillere başvurmak durumunda kalıyor. Bu durumun ana sebebi ise 3 farklı virüsün etkili olduğu yeni bir salgın. Bakan Koca'nın da açıkladığı gibi toplumda şu an influenza, RSV ve Covid ile karşılaşılıyor. Uzmanlar süreci tüm detaylarıyla anlattı. Bu içerik Hande Dağ tarafından yayına alınmıştır

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

HASTALIK ŞİKAYETLERİ ARTIYOR! 3 VİRÜSÜN ORTAK ÇARESİ NE?

En Çok Aranan Haberler