Hamilelik Haberleri

Anne karnında bile o yiyeceğin tadını beğenmediler! Fetüslerin yüzünü ekşittiği görüntüler gündem oldu

Bebeklerin anne karnında tat ve kokuya tepki verdiğine dair ilk doğrudan kanıt elde edildi. Hakemli bilimsel dergi Psychological Science'ta dün yayımlanan araştırmada, anne karnındaki bebeklerin yiyeceklere verdikleri ilginç tepkiler ortaya çıktı. Annenin havuç yediğinde fetüs yüz ifadesinin gülümsediği, lahana yediğinde ise yüzünü ekşittiği ortaya çıktı.

Trend 23-09-22 16:28

Okul eteğinin altından bebeğinin başını görene kadar hamile olduğunu bilmiyordu! Hikayesi sosyal medyayı salladı

TikTok'ta hamileliğini doğum yapana kadar fark etmediğini dile getiren Alexis Queen isimli bir kadının paylaşımı popüler olmayı başardı. Henüz 15 yaşındayken okula gitmek için sabah hazırlandığı sırada üniformasının eteğinin altından bebeğinin başını gördüğünü dile getiren kadın büyük bir şaşkınlık yaşadı. Sosyal medya kullanıcılarının yoğun ilgi gösterdiği paylaşımda yorumlar peşi sıra geldi.

Trend 23-09-22 11:31

''Üst düzey bir aktris!'' Aylarca hamile taklidi yapıp arkadaşının karnından bebeğini çaldı

29 yaşındaki Taylor Parker, aylarca hamilelik numarası yaptıktan sonra, arkadaşı Regan Simmons-Hancock ve doğmamış çocuğu Braxlynn Sage'i New Boston, Teksas'ta öldürmekle ve bebeği kendi bebeğiymiş gibi göstermek için arkadaşının bebeğini vücudundan kesip çıkarmakla suçlandı. Suçlu bulunursa, Parker'ın ölüm cezasına çarptırılabileceği bildirildi.

Trend 14-09-22 16:07

Yapılan araştırmalar oldukça şaşırttı! Yeni bebek sahibi olanların beyninde küçülme görülüyor

Bebek sahibi olmak hamilelikten itibaren hem babalar hem de anneler için oldukça heyecan verici oluyor. Doğumdan sonra bebeğin sorumluluğunu üstlenmek için çeşitli değişiklikler yaşanıyor. Yapılan araştırmalara göre ilk kez baba olanların beyninde %2'lik düşüş yaşanıyor.

Haber 13-09-22 11:52

Hamilelik paylaşımlarıyla gündem olmuştu! Doğumunu canlı yayınlamak için servet istedi

Avustralya’nın Melbourne şehrinde yaşayan 32 yaşındaki Emily Mai isimli bir kadın yetişkinlere özel olarak hazırlanan bir sosyal medya uygulamasından seksi fotoğraf ve videolarını satarak geçimini sağlıyor. Hamilelik sürecinde hayranlarının sayısının arttığını dile getiren Mai yıllık gelirinin 300 bin dolar (yaklaşık 5 milyon 469 bin TL) olduğunu söyledi. Hamilelik ve emzirme videolarıyla tanınan fenomen isim ikinci çocuğunun doğumunu canlı yayınlamak için servet istedi.

Trend 10-09-22 17:43

Dünyanın en azılı seri katillerinden biriydi! Kendinden 40 yaş küçük sevgilisini hapishane ziyareti sırasında hamile bırakınca...

Dünyanın en korkunç ve azılı seri katillerinden biri olan Serhiy Tkach'ın, kendisinden 40 yaş küçük sevgilisi Elena Bulkina ile hikayesi gündem oldu. Ünlü seri katilin ölümünden önce gerçekleşen hapishane ziyaretleri esnasında hamile kalan Bulkina'nın, Tkach'tan bir kız çocuğu olduğu biliniyor.

Trend 31-08-22 10:07

Her detayı kan dondurdu! Arkadaşının karnını kesip bebeğini çaldı

Brezilya'dan 27 yaşındaki Rozalba Maria Grime isimli kadın, bebek bekleyen öğretmen arkadaşı Flavia Godinho Mafra'yı tuğlayla döverek ve doğmamış çocuğunu rahminden çalmak ve genç kadının ölümüne sebep olmak suçlarından tutuklandı ve 57 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Trend 24-08-22 07:58

Belirtileri dikkate alın: Erken doğuma sebep olabilir! Erken doğum belirtileri nelerdir?

Hamilelik ve doğum süreci oldukça heyecanlı ve stresli olabiliyor. Anne adaylarının bu süreçlerde sağlıklarına ekstra dikkat etmeleri gerekiyor. Gebelikte yaşanan sağlık sorunları erken doğuma sebep olabiliyor. Uzmanlar anne adaylarını enfeksiyonlar ve erken doğum belirtileri hakkında uyarıyor.

Kadin 22-08-22 12:16

Kişiye özel tüp bebek tedavisi ile daha başarılı sonuçlar mümkün, tüp bebek tedavisi nasıl yapılır?

Birçok kadının en büyük hayalleri arasında anne olmak yer alıyor. Günümüzde değişen yaşam koşullarının da üremeyi etkilemesiyle birlikte doğal yolla anne olmak giderek zorlaşıyor. Tüp bebek tedavisi ile anne olmak isteyen kadınlarda kişiye özel tüp bebek tedavisi ile daha başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Kadin 17-08-22 14:23

Eski öğrencisinden hamile kalan öğretmen doğumu okullarda canlı yayınlayacağını söyledi! “Tamamen eğitim amaçlı”

Sosyal medyada seksi fotoğraf ve videolarını satarak kısa sürede popüler olmayı başaran eski öğretmen Amy Kupps, doğumu için gün sayıyor. Doğumunu canlı yayınlamayı düşündüğünü dile getiren Kupps, aynı zamanda okullarda öğretilmesi için bir video hazırlayacağını belirtti.

Trend 15-08-22 10:44

Binlerce kişinin izlediği konserde sahneye çıktı! Hamile kadının bir anda twerk yaptığı anlar sosyal medyada çok konuşuldu

Profesyonel dansçı Liv Quantrill, Amerikalı şarkıcı Todrick Hall’in konserinde sahneye çıktı. Binlerce kişinin izlediği konserde sahneye çıktığı anda twerk yapmaya başlayan Quantrill, sosyal medyada gündem oldu. 5 buçuk aylık hamile kadının dansı kısa sürede sosyal medyada 20 milyon izlenmeye ulaştı.

Trend 13-08-22 13:27

İnternetten sperm satın aldı! “Hep kendi başıma çocuk sahibi olmak istedim”

New York’ta yaşayan 28 yaşındaki Skylar isimli bir kadın, çocuğunu dünyaya getirmek için bir sperm donörü kullanmaya karar verdi. İnternetten yaptığı araştırmaların sonucunda sperm sipariş ettiğini dile getiren Skylar, “Hep kendi başıma çocuk sahibi olmak istedim. Sperm kargo yoluyla bana ulaştı ve evde kendi başıma dölledim” dedi.

Trend 12-08-22 15:14

Herkesi şaşırtıyor! Dünya üzerinde doğum yapan en yaşlı...

Hindistan'da Rajasthan'dan gerçekleşen doğum tüm dünyayı şaşırttı. 70 yaşında anne olan Chandravati, dünya üzerindeki en geç doğum yapan kadınlardan biri oldu. Yıllarca çocuk sahibi olmayı bekleyen Chandravati doğum yaptıktan sonra gözyaşlarına boğuldu.

Kadin 11-08-22 11:28

Yaz hamilelerinin mutlaka dikkat etmesi gerekenler

Yaz mevsimi anne adayları için kış koşullarına göre bazı avantajlar sağlarken, buna karşın özellikle aşırı sıcaklarda dikkatli olmak gerekiyor. Anne adaylarının özellikle yaz aylarında dikkat etmesi gereken birçok unsur bulunuyor. Güneş ışınlarının zararlı ışınlarından mutlaka korunmaları gerekiyor. Sağlıklı ve rahat bir hamilelik süreci için sorunlarla karşılaşmamak için bazı kurallara dikkat etmek gerekiyor.

Kadin 02-08-22 09:20

İtirafı herkesi şaşırttı, doktorları bile inandırmakta zorlandı! “Hiç cinsel ilişkiye girmeden hamile kaldım”

İngiltere’nin Hampshire şehrinde yaşayan 20 yaşındaki Nicole Moore isimli bir kadın hayatı boyunca hiç cinsel ilişkiye girmeden hamile kaldığını itiraf ederek herkesi şaşırtmayı başardı. Öğretmen olarak çalışan kadın hamile olduğunu öğrendiğinde hayatının en büyük şoklarından birini yaşadığını söyledi.

Trend 01-08-22 10:20

Hamilelikte hangi tarama testleri uygulanmalıdır?

Hamilelikte birçok tarama testi bulunmaktadır. Bunlar arasında en başta genel rutin kan testleri bulunur. Hastalarımızın kan testlerine, tiroid testlerine, mikrobiyolojik testlerine (Hepatit B ve C) ve gebeliğin ilerleyen trimesterlerinde zeka testlerine bakılıyor.

Kadin 30-07-22 14:51

Kadınlar koğuşunda kalıyordu iki kadını birden hamile bırakınca cezaevi karıştı! Şimdi de erkekler koğuşunda...

Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletinde dünya basınında geniş yankı uyandıran bir olay yaşandı. New Jersey’de geçen yıllarda mahkumların tercih ettikleri cinsiyetler göz önünde tutularak istedikleri hapishanede kalmasına izin veriliyordu. Düzenleme kapsamında trans birey 27 yaşındaki Demi Minor, kadın cezaevinde kalmaya karar verdi. Ancak iki kadın mahkumu hamile bırakması üzerine ortalık bir anda karıştı.

Trend 27-07-22 09:43

Fitness fenomeni vücudundaki değişiklikleri göstermek için tamamen çıplak bir fotoğrafını paylaştı

Bir fitness fenomeni olan Chloe Madeley, hamilelikle birlikte vücudunda meydana gelen değişikleri göstermek için sosyal medya hesabına gitti. Sosyal medyadan hamile karnını gösteren Madeley çıplak bir pozunu takipçilerinin beğenisine sundu. Madeley’in hayranları ise güzel ismi özgüveninden dolayı tebrik etmeyi ihmal etmedi.

Trend 26-07-22 15:48

Sosyal medya fenomeni hamilelik fotoğraflarını satarak servet kazanıyor! “En iyi anneyim”

Danimarka’da yaşayan 26 yaşındaki sosyal medya fenomeni Fie Laursen, artık hamile olmamasına rağmen gebelik dönemine ait fotoğraflarını sosyal medyadan satarak bir servet kazanmayı başardı. 200 bin Instagram takipçisi bulunan Laursen, hayranlarının hamilelik pozlarına yoğun bir ilgi gösterdiğini söyledi.

Trend 25-07-22 16:15

Sürpriz bebek! Hamile olduğunu banyoda bir çift ayak görünce anladı

İngiltere, Bristol'den Lucy Jones, birkaç ay önce kızı Ruby'yi bir banyoda doğurduğunda büyük bir sürpriz yaşadı. Bunun sebebi yeni annenin hamile olduğunu bile bilmemesiydi. Tuvalet ihtiyacını gidermek için banyoya gittiğinde bir çift ayak gören genç kadın yaşadığı şoku ve ardından olanları anlattı.

Trend 23-07-22 10:01

Doktorlar söyleyince inanamadı! “Bir haftada iki kez hamile kaldım”

İngiltere’nin Beckton şehrinde yaşayan 30 yaşındaki Alica Luca isimli kadın ve eşi Rick Carmea ilk çocuklarını kucaklarına aldıktan sonra uzun yıllar boyunca yeniden bebek sahibi olmak için uğraş verdi. Tüm çabalarına rağmen yeniden çocuk sahibi olamayan aile mucizeyi yaşadı. Çünkü Alina, bir hafta içinde iki kez hamile kaldı. Kadın tıbbi olarak ikiz olmayan kızları Ellie ve Millie’yi kucağına aldığında büyük bir mutluluk yaşadı.

Kadin 20-07-22 13:23

Herkes onu hamile zannediyordu! Gerçek bambaşka çıkınca büyük şaşkınlık yaşadı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Minnesota eyaletinde yaşayan 25 yaşındaki bir ilkokul öğretmeni Raquel Rodriguez, 5 yıldır devam eden sağlık sorunlarından bahsettiği sosyal medya paylaşımı sayesinde kısa sürede popüler oldu. Aşırı yemek yememesi, diyet ve spor yapmasına rağmen karnının büyümeye başladığını fark eden Rodriguez gören herkes hamile sanıyordu. Ancak Rodriguez doktor kontrolünden sonra gerçeğin farklı olduğunu öğrendi.

Trend 10-07-22 13:14

Öğrencisinden hamile kaldı! “Tek gecelik bir şeydi, bilseydim yapmazdım”

ABD’de bir lisede öğretmenlik yapan Amy Kupps isimli bir kadın sosyal medyadan paylaştığı seksi fotoğraf ve videolarının fark edilmesinden sonra mesleğinden ayrılmıştı. Öğretmenlik mesleğini bırakmasının ardından sosyal medyada popüler olan Kupps üçüncü bebeğine hamile olduğunu açıkladı. Eski bir öğrencisiyle tek gecelik bir birliktelik yaşadığını ve hamile olduğunu söyleyen Kupps tepkilerin odağına yerleşti.

Trend 29-06-22 10:47

Kendisini hamile zanneden kadın, karnındaki şişliğin nedenini öğrenince şaşkınlığa uğradı

Hollie Welham isimli bir kadın yaşadığı sağlık sorununun paylaşarak sosyal medyada gündem olmayı başardı. Karnındaki şişliğin günden güne artması üzerine Welham, hamile olduğunu zannetti. Ancak bütün hamilelik testleri negatif çıkınca doktora giden kadın karnında kocaman bir kist olduğunu öğrendi.

Trend 28-06-22 12:08

Televizyon yıldızı Charlotte Crosby hamilelik pozuyla büyüledi! Tamamen soyunup ayna karşısına geçti

İngiliz reality şov programı Geordie Shore ile kısa sürede ünlenen televizyon yıldızı Charlotte Crosby, yatak odasından paylaştığı çırılçıplak fotoğrafıyla hayranlarını şaşırtmayı başardı. 32 yaşındaki televizyon yıldızı, doğuma kısa bir süre kaldığını söyleyerek hamilelik sürecinde yaşadığı değişimlerden bahsetti.

Trend 28-06-22 10:52

Televizyon yıldızı Charlotte Crosby sezonu açtı! Bikinili hamilelik pozu gündem yarattı

İngiltere'de yayınlanan Big Brother yarışmasının 12. sezonunu birinci bitiren TV yıldızı Charlotte Crosby, değişen vücudunu 7.9 milyon sosyal medya takipçisiyle paylaşmak için bikinili fotoğraflarını yayınladı. 32 yaşındaki televizyon yıldızının çiçekli bikini takımıyla verdiği pozu olay yarattı.

Trend 27-06-22 16:06

Nadir görülen hastalığı nedeniyle dünyanın en doğurgan annesi olmayı başardı! “40 yaşında 44 çocuk doğurdum”

Uganda’da yaşayan 40 yaşındaki Mariem Nabatanzi isimli bir kadın nadir görülen hastalığı nedeniyle en çok doğum yapan anne olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Doktorlar tarafından yapılan incelemelerde anne, doğum yapmaması durumunda ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşabileceği konusunda uyarıldığını dile getirdi.

Trend 24-06-22 11:14

Dul kadın ölmüş kocasının spermlerini kullanarak hamile kaldı

41 yaşındaki Sarah Shellenberge 2020 yılının Şubat ayında kocası Scott'ı kalp krizi nedeniyle kaybetti. Kocasının spermlerini dondurarak oluşturulan tedavi yöntemiyle ilk çocuğunu dünyaya getiren Sarah ikinci çocuğuna da kocası öldükten sonra önceden dondurmuş oldukları spermler ile hamile kaldı. Sosyal medyadan yaşadıklarını paylaşan Sarah büyük ilgi gördü.

Haber 22-06-22 14:49

Doğumhanede elektrikler kesildi! Doktor telefon ışığıyla ameliyata devam edince yanlışlıkla bebeğin kulağını kesti

Meksika’daki bir hastanede doğum sırasında aniden elektrikler kesildi. Jeneratörün devreye girmemesi üzerine doktor telefonun ışığını kullanarak doğuma devam etmeye karar verdi. Ancak cep telefonu ışıklarının aydınlatma için yetersiz kalması üzerine doktor bebeğin kulağını kesti.

Trend 22-06-22 09:41

Hamile olduğunu bilmeyen bir kadın tuvaleti olduğunu zannetti! Fark etmeden doğum yaptı

İngiltere’de yaşayan Jess Davis isimli bir kadın TikTok’tan yaptığı paylaşımla popüler olmayı başardı. Hamile olduğunu bilmeyen kadın tuveletinin geldiğini zannederek büyük bir acı içinde klozete doğru gitti. O sırada Davis hayatının en büyük şokunu yaşayarak doğum yaptı. Paylaşımı 5 milyondan fazla izlenen kadın gönderisinde hamileliğe dair herhangi bir semptom göstermediğini söyledi.

Trend 21-06-22 16:52

Büyük beden model Ashley Graham, emzirme pozuyla gündemde! “Yorgunum ama buradayız”

Sosyal medyada 18 milyon takipçisi bulunan büyük beden model Ashley Graham, geçtiğimiz aylarda ikiz bebeklerini dünyaya getirmişti. Üç çocuk annesi olan Graham, ikizlerini emzirdiği bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Trend 15-06-22 13:53

Eski yetişkin film yıldızı Lana Rhoades, oğlunun doğum anlarını anlattı! “Hayatımın en büyük acısıydı”

Eski yetişkin film yıldızı Lana Rhoades, 3 Girl 1 Kitchen podcastinde Alexa Adams ve Olivia Davis’in doğumla ilgili sorularını yanıtladı. Yeni doğan oğlunun babasının kimliğini gizli tutmak istediğini belirten Rhoades, doğumda yalnız başına olduğunu ve acı dolu bir tecrübe yaşadığını söyledi.

Trend 14-06-22 16:16

Sıcak hava ve güneş sağlığınızı tehdit etmesin! Hamileler dikkat

Anne adayının hamilelik döneminde vücudunda ve psikolojisinde yaşanan değişimlere yaz aylarındaki bunaltıcı sıcaklar da eklenince, bu süreç daha güç hale gelebiliyor. Örneğin, nem oranının yükselmesi nedeniyle anne adayları nefes almakta güçlük çekerken, daha kısa sürede yorulabiliyorlar. Uzmanlar, sıcak havalarda özellikle hamilelerin dikkat etmesi gerektiğine vurgu yapıyor.

Haber 14-06-22 11:40

Vücutta çıkan her ben tehlikeli mi? Nelere dikkat edilmeli?

Bebek doğduğunda vücudunda bulunan ve zaman içinde değişim gösterebilen kahverengi benlere doğumsal benler denir. Bu benlerden küçük çaplı olanlar, nadiren doğum sırasında mevcut olmayıp, yaşamın ilk 2 yılında ortaya çıkabilir ki bunlara “geç ortaya çıkan doğumsal ben” denir. Ancak tüm benler doğumsal olmayabilir. İlerleyen yaşlarda benler ortaya çıkabilir.

Haber 07-06-22 12:32

Anne olmaya karar verdiğiniz andan itibaren...

Hamilelik kadınların yaşamında unutulmaz bir dönüm noktası oluyor. Mutluluk ve endişe çoğunlukla iç içe geçerken, anne adaylarının bu özel süreçte bazı kurallara dikkat ederek, zorlukları en aza indirip, çokça keyif alabilmeleri mümkün. Tüm dünyadaki gebeliklerin yaklaşık yarısı plansız, yarısı planlı gerçekleşiyor. Peki “artık hazırım” dediğiniz noktada, sağlıklı ve huzurlu bir hamilelik için nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Haber 07-06-22 12:21

Sosyal medya gündem yarattı! Hiçbir tıbbi yardım almadan Pasifik Okyanusu’nun ortasında doğum yaptı

37 yaşındaki Nikaragualı Josy Peukert isimli bir kadın bebeğini dünyaya getirdiği anları sosyal medya hesabından paylaştı. ‘Serbest doğum’ olarak tanımladığı videosunu yayınlayan Peukert, Pasifik Okyanusu’nun ortasında bacaklarını açarak doğum yaptı. Peukert’in eşi Benni Cornelius ise karısına havlu ve plasentayı yakalamak için bir elekle yardımcı oldu.

Trend 01-06-22 14:59

Çocuklarının beşiz olduğunu zannediyordu! Dalağın altına saklanan bir bebek doktorları bile şaşırttı

Amerika Birleşik Devletleri’nin İndiana eyaletinde yaşanan bir doğum herkesi şaşkına çevirdi. Becki ve Keith çifti, 8 yıllık evlilikleri boyunca doğal yollarla çocuk sahibi olmayınca tüp bebek tedavisine başvurdu. Beşiz bebeklerinin dünyaya gelmesine hazırlanan çifti doğumda doktorları bile şaşırtan bir sürpriz bekliyordu.

Trend 25-05-22 15:20

Şiddetli karın ağrısıyla gittiği hastaneden bakın ne ile döndü!

Avustralya, Yeni Güney Galler'den iki yaşında bir çocuk annesi Emma Fitzsimmons şiddetli bir karın ağrısı çekiyordu. Şikayetleri devam edince hastaneye giden genç kadın, doktor muayenesinin ardından ağrılarının sebebini öğrendiğinde şoke oldu. 8 aylık hamile olduğunu söyleyen doktorlar oluşan komplikasyonlar nedeniyle Emma'yı acilen ameliyata aldılar. Sağlıklı bir doğumun ardından genç annenin bir kız bebeği oldu.

Trend 24-05-22 18:00

İki yıl önce ölen eşinden hamile kaldı! “Şimdi kardeş istiyorum”

İngiltere’de yaşayan 33 yaşındaki Lauren McGregor, iki yıl öncesinde beyin kanseri tedavisi gördüğü sırada hayatını kaybeden eşi Chris’ten hamile kaldı. Kanser tedavisiyle birlikte kısır kalma riski bulunan Chris, spermlerini dondurmuştu. Çocuk sahibi olmanın en büyük hayali olduğunu dile getiren Lauren, eşinin dondurulan spermleri aracılığıyla hamile kaldı. Doğumuna aylar kalan Lauren, gelecekte kocasından kalan spermlerle çocuğuna kardeş yapmak istediğini söyledi.

Trend 23-05-22 13:48

Hamileler dikkat! Direkt çocuğun sağlığını etkiliyor

Anne adaylarının gebelik sürecinde sağlıklarına oldukça dikkat etmeleri gerekiyor. Bu süreçte yenilen ve yapılan her hareket hem anne adayını hem de bebeği etkiliyor. Yapılan araştırmalara göre annelerin hamilelik sürecinde yaşadıkları ruhsal sorunlar bebeğe geçerek ileride ruh sağlığının bozulmasına neden olabiliyor

Kadin 18-05-22 16:35

Hamileler kakao yağı için sırada! Çatlaklara iyi geliyor

Hamilelik süreci boyunca kadın vücudunda onlarca değişiklik yaşanır. Bunların arasında kadınların en çok şikayetçi olduğu ise çatlaklardır. Özellikle göbek bölgesinde ortaya çıkan çatlakların giderilmesi için hamilelik boyunca birçok farklı yöntem deneyen kadınlar, Zonguldak’ta satılan kakao yağına yoğun ilgi gösterdi.

Haber 18-05-22 12:10

Eşi yerde uyurken o yatağını başka bir erkekle paylaşıyor!

Aimee Bradley ve eşi Davin, geceleri aynı yatakta uyumuyor çünkü Aimee Bradley, çift kişilik yatağını eşiyle değil altı aylık oğlu Blake ile paylaşıyor. Küçük çocuklarıyla birlikte uyuyan ebeveynlerin sayısı günden güne artarken, birçok eş gibi Davin Bradlye de bu durumdan şikayetçi olduğunu dile getirdi. Ancak anne bu rutini sürdürmekte kararlı.

Trend 11-05-22 15:01

Hamile kalmayı kolaylaştıracak cinsel ilişki pozisyonu var mı?

Hamile kalmaya çalışırken birçok farklı unsuru doğru şekilde bir araya getirmek çok önemlidir. Doğurganlık çok önemli olmakla birlikte sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekmektedir. Eşinizle birlikte aile kurmaya hazırsanız hamile kalma şansınızı artırmak için neler yapabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Kendi sağlığınıza özen göstermekten seksin zamanlamasına (ve konumuna) kadar, hamile kalmaya çalışırken bilmeniz gerekenler burada.

Haber 10-05-22 15:17

Tıp tarihinde ilk! Transseksüel kadınların doğum yapması için dünyanın ilk rahim naklini planlıyor

Hindistan'ın önde gelen cerrahlarından biri olan Dr. Naredra Kaushik, trans kadınların hamile kalmasına ve doğum yapmasına kapı açmak için dünyanın ilk rahim naklini gerçekleştirmeyi umduklarını dile getirdi. Transseksüel kadınların doğum yapmasının önünü açacak olan gelişme için çalışmaların hızlandığını söyledi.

Trend 10-05-22 11:23

Ölen eşinin yumurtalarıyla çocuk sahibi olmak istiyor!

Ted Jennings, uzun süren tüp bebek tedavisi sürecinde ne yazık ki eşi Fern-Marie Choya'yı kaybetti. Jennings, vefat eden eşinin ölümünün ardından eşinin yumurtaları ve kendisinin spermleriyle oluşturulmuş son embriyoyu kullanarak çocuk sahibi olabilmek için hukuki süreç başlattı.

Trend 10-05-22 11:09

7 kere hamile kaldı 3'ünde ikiz doğurdu! Şimdi tam 10 çocuk annesi

ABD'nin New York eyaletinden 37 ve 43 yaşlarındaki Kimberley ve John Alarcon çiftinin 12 kişilik bir ailesi var. Kimberly 7 kez hamile kalmış. Bu hamileliklerinin 3'ünde ikiz bebek doğuran anne, olanlara dair şaşkın olsa da geniş ailesiyle ve anne olmakla ilgili her şeyi sevdiğini söylüyor.

Trend 10-05-22 10:08

Hangi günlerde hamile kalınabilir? Hamile kalmak için en uygun zaman ve adım adım hamile kalma süreci

Gebelik ya da diğer adıyla hamilelik kadınlar için hem zorlu hem de keyifli bir süreçtir. Hamile kalmaya çalışmadan başlamadan önce fizyolojik olarak bazı şeyleri bilmeniz işleri biraz daha kolaylaştırabilir. Yumurtlamanın ne zaman gerçekleştiği, en doğurgan olunan dönemi bilmek size yardımcı olabilir. Hamile kalmadan önce bu işin de bir süreç olduğunu ve neyin ne zaman yaşanacağını tam olarak kestirebilmenin de çok kolay olmadığını unutmadan, stres olmamalı ve acele etmemelisiniz.

Haber 28-04-22 15:55

12 çocuk annesi, 88 aydır hamile ve sadece 32 yaşında! İtiraf etti

32 yaşındaki Britni Church, tam 12 çocuk annesi. Aynı zamanda bir sosyal medya kullanıcısı olan genç kadın bir gönderisinde ömrünün tam 88 ayında, yani 7 yıl 4 ay boyunca hamile olduğunu açıkladı. Paylaşımının ardından videosu viral oldu. Genç anne, artık çocuk sahibi olma fikrine o kadar sıcak bakmadığını belirtti.

Trend 27-04-22 09:00

Gebelikte kaç kilo alınması uygundur?

Anne adayları gebelikte ne kadar kilo almalıdır? Kâinatın altın kuralı burada da geçerlidir: ölçü. Yani sorunun cevabı ne az ne de çok olmalıdır. Peki az ya da çok tam olarak hangi değerleri tanımlamaktadır? Eğer gebelik öncesinde aşırı kilo ile başınız dertteyse, belki daha az kilo alarak gebeliği tamamlamanız gerekebilir. Bu nedenle eğer gebelik öncesi vücut kitle endeksi 25 ve üzerinde ise gebeliğiniz boyunca 7-10 kilo almanız yeterli olacaktır.

Haber 26-04-22 12:36