İşte dünyayı ayağa kaldıran çanta

Dünyaca ünlü televizyoncu Oprah Winfrey'in açıklamasıyla dünya gündemine oturan çantanın sırrı çözüldü.

İşte dünyayı ayağa kaldıran çanta

Winfrey, ünlü şarkıcı Tina Turner'ın düğününe gittiği İsviçre'de bir mağazada bir çantaya bakmak istediğini ve tezgahtarın kendisine "O çantayı almaya sizin paranız yetmez" dediğini katıldığı bir TV programında anlatmıştı. Oprah Winfrey, çantanın markasını ve mağazanın adını vermedi ama İsviçre basını bu sırrı da çözdü.

İsviçre'de yayınlanan Blick gazetesine göre ünlü TV'cinin bakmak istediği, Tom Ford tasarımı bir timsah derisi çantaydı. Olay da Zürih'in lüks alışveriş merkezi Bahnhofstrasse'de bulunan Trois Pommes adlı mağazada meydana geldi.

Mağazanın yöneticisi Trudie Goetz gazeteye yaptığı açıklamada ortada bir yanlış anlama olduğunu söyleyerek "Bunun ırkçılıkla bir ilgisi yok. Ben herkes için buradayım ve müşteri de bizim için kraldır" dedi.

Reuters'ın haberine göre söz konusu çanta Tom Ford tasarımı ve modeli de Jennifer olarak biliniyor.

Bu modele ünlü oyuncu Jennifer Aniston'a ithafen bu isim verildi.

24 bin 460 sterlin (yaklaşık 74 bin TL) değerinde olan çalınma tehlikesine karşı kilitli bir kabinde satışa sunulan çantaya bakmak istediğini söyleyen Oprah, başına gelen olayı şöyle anlattı: “Zürih’te tek başıma alışverişe çıktım, ismini burada açıklamayacağım bir mağazaya girdim. Bir kadına ‘Affedersiniz, şu çantayı görebilir miyim’ dedim. O ise ‘Hayır. O çanta senin için çok pahalı’ diye cevap verdi.”

‘IRKÇILIK HÂLÂ PROBLEM’

“Tekrar bakmak istediğimde kadın ‘Hayır hayır onu görmek istemezsiniz. Paranız o çantaya yetmeyecek’ deyip daha ucuz çantaları gösterdi. Üçüncü kez sordum, yine reddetti. Herhangi bir münakaşaya girmeden mağazadan ayrıldım. Yaşadığım bu deneyim ırkçılığın hâlâ bir problem olduğunu kanıtladı.”

‘Mağazayı satın alacaktım ama...’

Winfrey, bir ara mağazadaki her şeyi satın almayı düşündüğünü, ancak mağaza görevlisinin prim kazanacağından bundan vazgeçtiğini söyledi. Mağaza yetkilileri yanlış anlaşılma olduğunu söyleyerek Oprah Winfrey’den özür diledi.

Stedman Graham’la evli olan Winfrey’in yıllık geliri 77 milyon dolar. Winfrey, 3 milyar dolar servetiyle Forbes dergisine göre en zengin 5’inci siyah.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Şimdi hangisi hayvan oluyor anlamadım o çantayı almak isteyen Oprah mı yoksa o timsah derisi çantayı satan mağaza mı, ırkçılık yapan tezgahtar mı veya derisi çanta yapılmak için öldürülen timsah mı? Pardon ama hangi hayvanın hakkını savunmalıyız?
ben olsam alırdım hepsini işten kovardım sen kimsin çok satış danışöamnı mağazyı kendisinin zannediyor lan sen çalışıansın paçoz benim gibi orta gelrilisin zengine köpek orta gelriliye kaplamn niyen oluysun adama böyle zör diletirler oprah en iyisini yapmış
işin ırkçılık boyutu kadar, o çantanın timsah derisinden olması da var...demek hayvan katliamı hala sürüyo....
izmirde alsancakta yıllar önce bir çiftçi hırpani kıyafetle bir traktör satış mağazasına traktör almak için fiyat sorar,görevliler dilenci sanıp üç kuruş verip postalamak isterler.Adam dayanamaz sorar komple bina ve içindeki traktörler dahil burası kaçpara der.Müdürleri işin ciddiyetini anlar adamı misafir edip hemen Zıraat Bankasını arar.Banka müdürü aman adama iyi davranmasını tembih eder bu adam şayet mevduatını çekmeye kalsa ozaman için izmirdeki bütün banka şubelerinin bu parayı karşılayamayacağına söyler.Bu yaşanmış gerçek olup maalesef eskidende günümüzdede insanlar sınıflandırılıyor
iyide sen siyahsın dememiş etmemiş.kim bilir oprah mağazaya girince neler yaptı.ünlü biri bi mağazaya girince dünya kendinin sanıyor.kendine hizmet bekliyorlar özel olarak.müşteri olarak haklı tabii personel öyle diyemez.
ÇANTANIN VE MAĞAZANIN REKLAMINI YAPIYIM DESEN BU KADAR SES GETİRMEZDİ......
Yıllar vakkoya başörtülü girince 3 sınıf insan muamelesi görüyorduk.şimdi evime kadar kadar getiriyorlar.vakko 20 yıldır eşarp üretiyor
o ha iyi bir araba parası
Diğer Haberler