HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kan donduran abla cinayeti! Kendini böyle savundu: 'Tehdit ettiler karşılığında çıplak fotoğraflarımı gönderdim' dedi

Kırşehir'de geçen yıl gerçekleşen cinayette yeni detaylar! Ablası Fadime'yi öldüren G.Ö., savunmasında "Bir erkekle konuşmalarını gördüm. Karşı tarafa uygunsuz fotoğraflarını göndermiş. Görünce deliye döndüm. Korkutmak isterken tabanca ateş aldı. Ekipleri arayıp ‘Ablamı öldürdüm, gelin beni alın' dedim" şeklinde konuştu. G.Ö. ablasının kendisine "'Beni mecbur bıraktılar, tehdit ettiler, karşılığında çıplak fotoğraflarımı gönderdim' dediğini de öne sürdü. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Kan donduran abla cinayeti! Kendini böyle savundu: 'Tehdit ettiler karşılığında çıplak fotoğraflarımı gönderdim' dedi

Kan donduran olay, geçen yıl 17 Temmuz’da Kırşehir'in Mucur ilçesi, Hamidiye Mahallesi Güneş Sokak'ta meydana geldi. Antalya'da yaşayan G.Ö. (34), ablasının yaşadığı ilçeye geldi. G.Ö. ile ablası arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma silahlı kavgaya dönüştü. G.Ö. belinden çıkardığı tabancayla ablasına ateş etti. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde Fadime Öcal'ın (38) yaşamını yitirdiği belirlendi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

"UYGUNSUZ FOTOĞRAFLARINI GÖNDERMİŞ"

Ablasını öldüren G.Ö. ise suç aletiyle birlikte polis ekiplerine teslim oldu. Fadime Öcal'ın cansız bedeni, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsisi yapılmak üzere Mucur Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan G.Ö. hakkında 'kasten öldürme' suçlamasıyla dava açıldı. Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanık G.Ö. ile avukatı hazır bulundu.

7e4fcc107b36b4dfed1ecf91f90ebba8

Mahkemede savunma yapan G.Ö., "Kardeşimi uzun süredir takip ediyordum. Hal ve hareketleri normal gelmiyordu. Çevredekilerin sürekli Fadime hakkında konuşmaları beni iyice şüphelendirmişti. Bir gün telefonunu karıştırırken bir erkekle olan konuşmalarını gördüm. Karşıdaki kişiye uygunsuz fotoğraflarını göndermiş. Bunları görünce deliye döndüm. Kendisiyle tartışmaya başladık” diye konuştu.

"'BENİ MECBUR BIRAKTILAR, TEHDİT ETTİLER, KARŞILIĞINDA ÇIPLAK FOTOĞRAFLARIMI GÖNDERDİM' DEDİ"

Savunmasını sürdüren sanık G.Ö., şöyle konuştu:

"Ablama bu mesajlar neyin nesi dedim. Neden yaptın diye hesap sordum. Bana 'Sana ne sen benim namus bekçim misin?' dedi ve küfretti. Ben de, 'Senin kardeşinim tabii ki de namusun benden sorumlu' dedim. O sırada 'Beni mecbur bıraktılar, tehdit ettiler, karşılığında çıplak fotoğraflarımı gönderdim' dedi. Anlattıkları, ettiği küfürler ve yaptığının doğru olduğunu savunması beni iyice öfkelendirmişti. Artık çevredeki insanların konuşmalarından, dedikodularından bıkmıştım. Telefonuna baktığımda zaten onların konuşmalarını doğruluyordu. Sürekli de benim hakkımda ileri geri konuşuyordu. Ben de yanımda bulunan silahla kendisini korkutmak istedim. Ablamı korkutmak isterken tabanca ateş aldı. Emniyet ekiplerini arayarak ‘Ablamı öldürdüm, gelin beni alın' dedim. Sonrasında da teslim oldum."

Mahkeme heyeti duruşmayı evrak eksikliklerinin giderilmesi için ileri bir tarihe erteledi. (DHA)

ffedf91b98d07c6a3e179e4c45f382b0

En Çok Aranan Haberler