HABER

Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce güven vermedi

CHP’nin 24 Haziran seçim sonuçlarını da masaya yatırdığı Parti Meclisi (PM) toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 24 Haziran seçimlerinde partinin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'ye yönelik açıklamaları damga vurdu.

Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce güven vermedi

Alınan bilgiye göre Kılıçdaroğlu, İnce için, “Genel Başkanlığı bırakabildiğimi düşündüğüm ve gördüğüm birisiydi ama yaşanan süreçlerde partiyi daha sıkıntılı sürece götürebileceğini değerlendirdim” dedi.

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre, 24 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan tartışmaların İnce’nin genel başkanlığı konusunda kendisine güven vermediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, meşhur yemekle ilgili de konuştu.

Eşlerle yenilen yemekte İnce’nin kendisine onursal başkanlık teklifinde bulunduğunu, “Bana onursal genel başkanlık teklif etti. Bunu yapmayacağımı söyledim” diye anlatan Kılıçdaroğlu, İnce’nin genel başkanlığında partinin toparlanmadan bir hafta içinde dağılacağını söylediği öğrenildi.

"YEREL SEÇİMLERİ KAZANACAĞIZ"

CHP’nin üç saati ODTÜ’lü bir ekip tarafından seçim sonuçlarına ilişkin analizin yapıldığı toplantıda sandık ve mahalle bazlı sonuçlara ilişkin sunum yapıldı. PM üyelerinin tamamına söz aldı. Alınan bilgiye göre, olağanüstü kurultay için imza veren Parti Meclisi üyeleri, ‘başarısızsınız’ dedikleri genel başkan Kılıçdaroğlu'ndan görevden ayrılması talebinde bulundu. Bu sözler toplantıda gerginlik çıkarırken kurultay için imza veren eski Ankara Milletvekili Necati Yılmaz ile Grup Başkanvekili Engin Özkoç arasında tartışma çıktığı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun parti içindeki küskünlerin seçimi boykot edeceği iddialarına boykot etmenin AK Parti’ye oy vermek olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu’nun, “Böyle düşünenler varsa boykot edeceğine gitsin, doğrudan AKP’ye oy versin” dediği belirtildi.

Toplantıda, Kılıçdaroğlu, CHP’nin yerel seçimleri kazanacağını ve gelen anket sonuçlarının da bunu gösterdiğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Onurlu insanlar, İSTİFA eder...
hala yerel secimlerdesiniz anlayamiyorsunuz galiba bunu bir CHP li olarak söyleyebilirim AKP sed dini artik yikamazsiniz! cünkü onlar artik her yonden saglamlastilar! bende incenin cok sey yapacagini dusünmüstüm ama hayal kirikligina ugradim ...
hadi ordan chpliymiş. chp li bi adam dini yıkamazsınız diye bir kelime kullanmaz..ne demek istiyon sen hacı.chp liler dinsizmi.o zaman akplilerinden %80 i tecavüzcü.uydumu
@m_daywalker kimden yanasın? provokatör müsün?
hadi ordan kılıçdaroğlu.ya kendi poponu kurtarma peşindesin yada seni orada tutan bazı güçler var.kusura bakma ama senin ve yönetiminin beceriksizliğinden dolayı en kısa zamanda üyeliğimi iptal edecem.bak seçimlerdede göreceksin senin oldugun partinin oy sayısı nasıl düşüyor.bunu sende biliyorsun.kişisel çıkarlarınız için Atatürk'ün bize emanet ettiği 100 yıllık partinin içine ettiniz..
abi baksana bu da ben gidersem parti biter havasinda mokunuzda boncuk mu var nedir bu havaniz?? siz mi kurdunuz chp yi?
@fluide tıpış tıpış oy vereceksiniz.
12..yenilgiye doğru tam gaz..gidiyorsun.. bu yerel seçimlerde. de sende biliyorsun ki maglupsunnn
Geri Dön