HABER

Merkezinde Zafer Partisi’nin olduğu yeni ittifak iddiası kulisleri salladı! 5’li masa mı geliyor?

Siyaset kulislerini karıştıran yeni bir ittifak iddiası geldi. Merkezinde Zafer Partisi’nin olduğu 5 partinin yeni bir ittifak kurarak Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın alternatifi olmayı hedeflediği öne sürüldü. İddialarla ilgili Ümit Özdağ'dan açıklama geldi. İşte kulisleri sallayan konuyla ilgili tüm gelişmeler...

Merkezinde Zafer Partisi’nin olduğu yeni ittifak iddiası kulisleri salladı! 5’li masa mı geliyor?

Ankara kulislerini karıştıran yeni ittifak iddiası geldi. MAK Araştırma Şirketi'nin sahibi Mehmet Ali Kulat, yeni bir ittifak kurulacağını ve merkezinde Zafer Partisi'nin olacağını duyurdu.

Altılı masa seçime yönelik çalışmalarını sürdürürken AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı da son olarak Erdoğan'ın adaylığını açıkladı. Türkiye'deki seçim tahminleri bu iki ittifak arasında kurulurken MAK Araştırma Şirketi'nin sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla üçüncü bir cepheye işaret etti.

Kulat, yeni bir ittifakın kurulduğunu duyurdu. Kulat, söz konusu ittifakın merkezinde Zafer Partisi'nin olacağını yazarken diğer partilerin isimlerinden bahsetmezken açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yeni bir ittifak geliyor. Zafer Partisi’nin merkezinde olduğu bu yeni ittifakta şimdilik 5 parti var. Hayırlı olsun.”

Screenshot_10

ÖZDAĞ'DAN AÇIKLAMA

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ kulisleri hareketlendiren iddiaları yalanladı. Özdağ, böyle bir hazırlıkta olmadığını belirterek ittifak çalışmaları yapmadığını belirtti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler