HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Rusya'da peş peşe saldırılar: Önce polislere sonra ise kilise ve sinagoga saldırdılar! Ölü ve yaralılar var

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Rusya'nın Dağıstan bölgesinde peş peşe silahlı saldırılar gerçekleşti. Önce bir polis noktasını hedef alan şahıslar ardından sinagog ve kiliseye saldırdı. Olaylarda 7'si polis 9 kişi hayatını kaybederken 25 kişinin ise yaralandığı öğrenildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde bir sinagogun da ateşe verildiği görüldü. Saldırganların saldırı sonrası beyaz bir arabayla kaçtığı öğrenilirken, Rus yetkililerin olay sonrası kriz masası oluşturduğu ifade edildi.

Rusya İçişleri Bakanlığı Mahaçkale ve Derbent şehirlerinde kimlikleri tespit edilemeyen kişiler tarafından peş peşe saldırılar düzenlendiği açıklandı. Sosyal medyaya düşen görüntülerde bir sinagogun ateşe verildiği ve saldırganların polisle çatıştığı anlar paylaşıldı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Ekran görüntüsü 2024-06-23 200205

SİNAGOG ALEV ALEV

Bu kişilerin Mahaçkale'deki polis noktasına, Derbent'teki kilise ve sinagoga saldırdığı bildirilen açıklamada, 7'si polis 9 kişinin öldüğü ve 25 kişinin ise yaralandığı kaydedildi.

polis

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, Derbent'teki sinagogda yangın çıktığı görülüyor.

Screenshot_4

Saldırganların saldırı sonrası beyaz renkli bir araçla olay yerinden kaçtığı belirtildi.

Screenshot_6

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Çatışma sonrası sinagogda yangın çıkarken, itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Bölge yetkilileri ve soruşturma komitesi üyelerinin de yer aldığı bir ekip kriz masası oluşturdu. Rusya Soruşturma Komitesi tarafından bölgeye uzmanlar gönderilirken, saldırganların kimliklerinin tespit edilerek yakalanmaları için bölgede çalışma başlatıldığı aktarıldı.

Screenshot_5

KONSER SALONU SALDIRISINDA 143 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Rusya'nın başkenti Moskova’da "Crocus City Hall" adlı konser salonunda 22 Mart akşamı silahlı kişilerce terör saldırısı düzenlenmişti. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, saldırganların otomatik silahlarla salonda rastgele ateş açtıkları görülmüştü.

cr

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, saldırıyı düzenleyen 4 teröristin de içinde olduğu 11 kişinin yakalandığını bildirmişti. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, salondaki çalışmaların sonlandırıldığını açıklamıştı.

crr

Korkunç saldırı sonucunda 143 kişi hayatını kaybetmişti.

(AA)

En Çok Aranan Haberler