HABER

Son Dakika: 27 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı

27 Eylül Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 206 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 27 bin 188 oldu. Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, "Bugünkü tabloda, 27.188 kişinin, ortalama bir hafta önce, uymaları gerektiğini aslında bildikleri kurallara uymadığını görüyoruz. Muhtemelen risk aldıklarını düşünmüyor, tedbire gerek görmüyorlardı. Kalabalık ortamda, evimizin dışında tedbirlere mutlaka uymalı, aşımızı olmalıyız." dedi.

Son Dakika: 27 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı

27 Eylül 2021 Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı.

Türkiye'de son 24 saatte 353 bin 324 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 188 kişinin testi pozitif çıktı, 206 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 25 bin 160 oldu.

AŞILAMA VERİLERİ

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 70,59, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 86,28 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan toplam aşı sayısı 108 milyon 305 bin 902'ye yükseldi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında son 24 saatte 465 bin 498 doz aşı uygulandı.

İLLERE GÖRE AŞILAMA

En az iki doz aşı uygulananların oranı en yüksek 10 il Kırklareli, Muğla, Amasya, Eskişehir, Çanakkale, Ordu, Edirne, Balıkesir, Burdur ve Osmaniye oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranı en düşük iller ise Şanlıurfa, Mardin, Bitlis, Batman, Muş, Diyarbakır, Siirt, Ağrı, Bingöl ve Şırnak olarak sıralandı.

"MUHTEMELEN RİSK ALDIKLARINI DÜŞÜNMÜYORLARDI"

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bugünkü tabloda, 27.188 kişinin, ortalama bir hafta önce, uymaları gerektiğini aslında bildikleri kurallara uymadığını görüyoruz. Muhtemelen risk aldıklarını düşünmüyor, tedbire gerek görmüyorlardı. Kalabalık ortamda, evimizin dışında tedbirlere mutlaka uymalı, aşımızı olmalıyız." ifadelerini kullandı.

MAVİ İL SAYISI 11'E ULAŞTI

Bakan Koca mavi renkteki il sayısının 11'e ulaştığını duyurarak "Covid-19’a karşı ikinci doz aşı oranı Osmaniye'de de yüzde 75’in üzerinde. Böylece mavi il sayımız 11’e ulaştı. Hepimizin lehine sonuçlar için ikinci doz aşıda yarışalım!" dedi.

DÜZCE SARI RENKLİ İLLER ARASINDA

Bakan Koca bir sonraki paylaşımında ise Düzce'nin renginin sarı olduğunu belirterek "Covid-19’a karşı ikinci doz aşı oranı Düzce'de bugün yüzde 65’in üzerine çıktı. Risk rengi artık sarı olan Düzce’nin bu oranı kısa sürede yüzde 75’in üzerine çıkarmasını bekliyoruz. Hepimizin lehine sonuçlar için, bütün iller, ikinci doz aşıda yarışalım!" dedi.

27 EYLÜL KORONAVİRÜS TABLOSU

FATwHPwVcAIoD2R

26 EYLÜL KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de dün (26 Eylül) koronavirüs nedeniyle 228 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 25 bin 861 olarak açıklanmıştı.

FAOg5rvVEAAJoMR

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Okulları kapatın
okulla bozmusunuz kafayi gitme o zaman zorlami
Okula gidiyormusun, yada giden yakının var mı
@hkn_mert_1995 Okula ne gerek var dimi? okulsuzda yaşanır eskiden okul mu vardı? ama aşısız yaşanmaz ne güzel dimi? GÜVENİLİR RUHSATI OLMAYAN AŞIYI MECBUR EDEN ZAVALLILAR.İnsanlar ölürse katil kim oyunu oynarız o zaman.Geçen sene milyonlarca insan aşısızdı kurtuldular koronadan.Buyrun burdan yakın.SALGIND AKURALDIR AŞI YAPILMAZ.YAPILIRSA DİRENÇLİ SUŞLAR OLUŞUR.HASTALIK BİTMEZ.BİR GARABER DAHA DÜNYAS AĞLIK ÖRGÜTÜ BAŞKANI DOKTOR DEĞİL.BUDA GARİP GELMİYORMU? O ZAMAN BUNUDA ÖĞRENİN.BU KİŞİ İNSNALIK SUÇU İLE YARGILANABİLİR AMA YARGILANMIYOR NEDEN? ACABA AŞI İLE İLGİLİ DAYATMALARI YAPTIRMAK İÇİN Mİ
aşılanalım iyi güzelde bu kadar aşıya bu kadar vaka çok değil mi sayın bakan yanlış mı görüyorum
Bence Okulların haftada 2 gün olması lazım
Geri Dön