HABER

Son Dakika: 5 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! Günlük vaka sayısında rekor

Son dakika haberi: 5 Ocak Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 143 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 66 bin 467 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Omicron varyantıyla birlikte vaka sayılarındaki artışa rağmen hastaneye yatışlarda endişe verici bir yükselme söz konusu değil. Öte yandan, hastaneler riskin arttığı ortamlar; kendimiz kadar sağlık çalışanlarını da korumak zorundayız. Hastaneye gittiğinizde lütfen dikkatli olun." dedi.

Son Dakika: 5 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! Günlük vaka sayısında rekor

Son dakika haberine göre 5 Ocak 2022 Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 417 bin 787 Kovid-19 testi yapıldı, 66 bin 467 kişinin testi pozitif çıktı, 143 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 29 bin 316 oldu. Türkiye'de 66 bin 467 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkmasıyla birlikte salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı. Kovid-19 salgınında daha önce en yüksek günlük vaka sayısı 16 Nisan 2021'de 63 bin 82 olarak gerçekleşmişti. İşte 5 Ocak koronavirüs tablosu ve aşılama verileri...

AŞILAMA VERİLERİ

18 yaş ve üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 83,38, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 91,85 olarak kayıtlara geçti. Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 134 milyon 195 bin 65 doza yükseldi.

İLLERE GÖRE AŞILAMA

18 yaş ve üstü nüfusta en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Bartın oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

5 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

FIWmacfX0AgYZEH

4 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de dün (4 Ocak) koronavirüs nedeniyle 137 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 54 bin 724 olarak açıklanmıştı.

FIRX-aoWQAIZxAj

"HASTANEYE GİTTİĞİNİZDE LÜTFEN DİKKATLİ OLUN"

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,Omicron varyantıyla birlikte vaka sayılarındaki artışa rağmen hastaneye yatışlarda endişe verici bir yükselme söz konusu değil. Öte yandan, hastaneler riskin arttığı ortamlar; kendimiz kadar sağlık çalışanlarını da korumak zorundayız. Hastaneye gittiğinizde lütfen dikkatli olun.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler