HABER

Son Dakika: Bakan Akar ve Soylu'dan partilere 'Gara' ziyareti

Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara operasyonuyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Görüşmenin ardından Bakan Akar, gazetecilerin sorularına ’Teşekkür ederim. Konu malum’ cevabını verdi. İki bakan saat 14.00'te de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara operasyonuyla ilgili Meclis'te önce AK Parti grubunda Grup Başkanı Naci Bostancı ile görüştü. Akar ve Soylu, daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu TBMM'deki makam odasında ziyaret etti. Bakanlara, Kılıçdaroğlu'nun odasına kadar AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da eşlik etti. Bakanlar Akar ve Soylu'nun, Gara operasyonu hakkında muhalefet partilerini bilgilendirmesi kapsamında gerçekleşen görüşme saat 12.00'de başladı ve Kılıçdaroğlu ile görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Akar, gazetecilerin sorularına 'Teşekkür ederim. Konu malum' cevabını verdi.

AKŞENER İLE GÖRÜŞME

Bakan Akar ve Soylu, saat 14.00'te de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürerken çıkışta basın mensuplarının sorularına Bakan Akar, "Malum konular, malum konular" cevabını verdi.

AW244915_03

İki bakan, ziyaretlerinin ardından TBMM Genel Kurul'da milletvekillerine operasyona ilişkin bilgi verecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURMUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Rize'de yaptığı konuşmada Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Gara operasyonuyla ilgili detayları anlatacağını açıklamıştı.

Geri Dön