HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Irak'ın kuzeyinden kahreden haber! Üs bölgesine saldırı: 9 asker şehit, 4 asker yaralı

Son dakika: Irak'ın kuzeyinde Pençe bölgesindeki bir üs bölgesine terör örgütü PKK mensubu teröristlerce saldırı düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yaptığı ilk açıklamada 5 askerimizin şehit olduğunu, 8 askerimizin yaralandığını açıklamıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine hızla başlanmıştır" dedi. MSB yaptığı son açıklamada yaralı askerlerden 4'ünün şehit olduğunu ifade etti. Şehit sayısı 9'a çıkarken yaralı sayısı 4 oldu.

SON DAKİKA | Irak'ın kuzeyinden kahreden haber! Üs bölgesine saldırı: 9 asker şehit, 4 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde bulunan bir üs bölgesine terör örgütü PKK mensubu teröristlerce saldırı düzenlendiğini açıkladı. Yapılan ilk açıklamada hain saldırıda 5 askerimizin şehit olduğu, 8 askerimizin yaralandığı belirtilmişti.

MSB: 'SIZMAYA ÇALIŞAN TERÖRİSTLERLE ÇATIŞMA ÇIKTI'

MSB yaptığı açıklamada şunları ifade etmişti:

"Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üçü ağır sekiz kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır.

Temasta ilk belirlemelere göre 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir."

ŞEHİT SAYISI 9'A YÜKSELDİ

Milli Savunma Bakanlığı son yaptığı açıklamada Irak'ın kuzeyindeki saldırıda yaralanan 4 askerimizin şehit olduğunu ifade etti. Şehit sayısı 9'a çıkarken yaralı sayısı 4 oldu. Bölgede devam eden operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 15’e yükseldiği aktarıldı.

BAKAN KOCA: 'YARALILARIMIZIN TEDAVİLERİNE HIZLA BAŞLANMIŞTIR'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada beş askerimiz şehit olmuş, üçü ağır sekiz askerimiz yaralanmıştır. Yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine hızla başlanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun" dedi.

TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ: 'MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA SÜRECEKTİR'

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan askerler için başsağlığı diledi.

Kurtulmuş, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehadet mertebesine erişen Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim makamlarını ali, mekanlarını cennet eylesin.

Devletimiz, vatanımızın bekası ve milletimizin selameti için fedayı can eden kahramanlarımızın kanını yerde bırakmayacaktır. Bu topraklardan son terörist sökülüp atılana, terörün arkasındaki tüm destekler ortadan kaldırılıncaya kadar mücadelemiz kararlılıkla sürecektir."

BAKAN YERLİKAYA: 'BU HAİNLERE YAPTIKLARININ HESABINI TEK TEK SORACAĞIZ'

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Milletimizin başı sağolsun. Pençe Kilit Harekat Bölgesinde Şehit Olan Kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet; Şehit Ailelerimize, Kahraman Ordumuza ve Milletimize başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin makamları âli olsun. Yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki; vatan uğruna, ay yıldızlı şanlı bayrağımız uğruna şehit düşen kahraman evlatlarımızın kanı yerde kalmadı, kalmayacak. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız, duraksamayacağız. Bu hainlere yaptıklarının hesabını tek tek soracağız" dedi.

"BU ŞAHISLAR HAKKINDA YASAL İŞLEM YAPILACAKTIR"

Bakan Yerliklaya, "Bölücü Terör Örgütü’nün (BTÖ) hain saldırısında şehit olan kahraman askerlerimize yönelik sosyal medyada 'provokatif amaçlı olarak' terör örgütünü öven, propagandasını yapan ve yanıltıcı bilgiyi alenen yayan hesaplar hakkında gerekli tespit çalışmaları başlatılmıştır. Bu şahıslar hakkında yasal işlemler yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

ÖMER ÇELİK: 'ACIMIZ ÇOK BÜYÜK'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Acımız çok büyük… Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce milletimize başsağlığı diliyoruz." açıklamasını yaptı.

FAHRETTİN ALTUN: 'HİÇBİR ŞEHİDİMİZİN KANINI YERDE BIRAKMAYACAĞIZ'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bulunan üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.

İnsanlığın ortak düşmanı olan bölücü teröre ve terör destekçilerine binlerce kez lanet olsun.

Her türlü terör örgütünün kökü kurutuluncaya kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdürecek, hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmayacağız.

Sosyal medyada şehitlerimiz ve Silahlı Kuvvetlerimizle alakalı doğrulanmamış içerikleri paylaşmayalım, terör örgütlerinin bölücü propagandalarına alet olmayalım. Terörün faydasına olabilecek dezenformasyon barındıran içeriklerden uzak durup, yalnızca resmi açıklamalara itibar edelim.

Milletimizin başı sağ olsun."

ÖZGÜR ÖZEL: 'MİLLET OLARAK YÜREĞİMİZ YANMAYA DEVAM EDİYOR'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Son dönemde gelen şehit haberleriyle millet olarak yüreğimiz yanmaya devam ediyor. Pençe Kilit operasyon bölgesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan beş askerimize Allah'tan rahmet ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum" dedi.

MERAL AKŞENER: 'MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yayınladığı mesajda "Pençe-Kilit Harekâtı operasyon bölgesinde teröre şehit verdiğimiz kahraman Mehmetçiklerimize Yüce Allah'tan rahmet, yaralanan Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun. Milletimizin başı sağolsun..." ifadelerini kullandı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU: 'ACI HABERLER YÜREĞİMİZİ DAĞLADI'

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları ifade etti:

"Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinden art arda gelen acı haberler yüreğimizi dağladı…Teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır; yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun"

En Çok Aranan Haberler