HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Sosyal medya 'Deprem kahini' olarak bilinen Frank Hoogerbeets'in 3 Şubat'taki paylaşımını konuşuyor! 'Er ya da geç...'

Sosyal medyada, 'deprem kahini' olarak bilinen dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets'in 3 Şubat'ta yaptığı paylaşım konuşuluyor. Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve Hatay, Gaziantep, Adana ve Diyarbakır başta olmak üzere pek çok ilde hissedilen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından Hoogerbeets'in 3 gün önce yaptığı paylaşım dikkat çekti. Hoogerbeets'in o paylaşımda harita üzerinden bölgeyi işaretleyerek er ya da geç bu bölgede 7.5'lik deprem olacağını söylediği görüldü.

Sosyal medya 'Deprem kahini' olarak bilinen Frank Hoogerbeets'in 3 Şubat'taki paylaşımını konuşuyor! 'Er ya da geç...'

AFAD verilerine göre saat 04.17'de merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 7 km derinlikte gerçekleşen deprem başta Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana, Diyarbakır olmak üzere çok sayıda ilde hissedildi. Depremin ardından 'deprem kahini olarak bilinen Frank Hoogerbeets'in 3 Şubat'ta yaptığı paylaşım sosyal medyada konuşulmaya başlandı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

SOSYAL MEDYADA DEPREMDEN ÖNCEKİ O PAYLAŞIM KONUŞULUYOR

Hoogerbeets’in, 3 Şubat'ta sosyal medyada yaptığı paylaşımda "Er ya da geç bu bölgede (Güney-Orta Türkiye, Ürdün, Suriye, Lübnan) 7.5 deprem olacaktır" ifadelerini kullandığı görüldü.

frank

Hoogerbeets, daha önce de Türkiye'de meydana gelen pek çok depremi tahmin etmesiyle biliniyordu. Avustralyalı gökbilimci, 'deprem kahini' olarak biliniyor ve dünya çapında da yaptığı tahminlerle tanınıyor.

BİR PAYLAŞIM DAHA YAPTI

Hoogerbeets deprem sonrası bir paylaşım daha yaptı ve "Kalbim Orta Türkiye'deki büyük depremden etkilenen herkesle birlikte. Daha önce de belirttiğim gibi er ya da geç bu bölgede 115 ve 526 yıllarına benzer şekilde gerçekleşecekti. Bu depremlerden önce her zaman kritik gezegen geometrisi gelir, 4-5 Şubat'ta olduğu gibi." ifadelerini kullandı. Bir sonraki paylaşımında ise "Orta Türkiye ve yakın bölgelerde ek güçlü sismik aktivite için izleyin. Artçı sarsıntılar genellikle büyük bir depremden sonra bir süre daha devam eder." dedi.

f2

f3

En Çok Aranan Haberler