Soylu duyurmuştu! 1112 kişi hakkında gözaltı kararı

Ankara merkezli 76 FETÖ operasyonu başlatıldı. 1112 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Süleyman Soylu, geçen gün FETÖ'ye yönelik büyük bir operasyonun yapılacağını duyurmuştu.

2010'daki komiser yardımcılığına geçiş sınavına yönelik FETÖ soruşturmasında 76 ilde 1112 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma hakkında yapılan açıklama şöyle:

  • 2010 yılında yapılan Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı'nda FETO silahlı terör örgütü üyelerinin yazılı sınav öncesinde sınav sorularına erişerek sınav sorularını örgüt üyelerine verdiklerinin tespiti üzerine, sınav sorularının verildiği illerle eş zamanlı operasyon planlanmıştır. Bu kapsamda tüm illerin kom şube müdürlüklerinden çağırılan görevlilere operasyon öncesi kom daire başkanlığı tarafından bilgi ve eğitim verilmiştir. Sınav sorularını bahsi geçen sınavda aldığı tespit edilen 1112 kişinin bilgileri ve delilleri operasyon öncesi 75 ilimize gönderilmiştir.Aynı şekilde Ankara'da sınav sorularını alarak komiser yardımcısı olan 45 şüpheli hakkında da Ankara dahil 16 ilde 12.02.2019 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiş olup, gözaltı kararı verilen FETÖ şüphelilerinin işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğünce devam etmektedir.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU AÇIKLAMIŞTI

FETÖ'ye yönelik büyük bir operasyon hazırlığı olduğunu açıklayan İçişleri Bakanı Soylu, "Bunları kazıyıp bitireceğiz bu ülkede" ifadelerini kullanmıştı.

FETÖ'nün devam ettiğine ve hükümetin zayıflaması için pusuda beklediğine dikkati çeken Soylu şunları söylemişti:

  • FETÖ'ye yönelik bir büyük operasyon daha hazırlıyoruz. Akıllarını başlarından almazsak namerdiz. Bu memlekete sahip çıkacak evlatları var. Bir büyük operasyon daha hazırlıyoruz. Onların yaptıkları hileleri şeytanlar yapmaz. Öyle hileler ortaya koymuşlar, bu milletin evlatlarını öyle istismar etmişler. Bazıları acıyorlar. Ben de acıyanlara acıyorum. Bir sapığın peşine takılıp gitmek hele bütün bu anlayışı gördükten sonra hala orada ısrar etmek bu suçun ortağı olmaktan başka bir şey değildir. Gereğini yerine getireceğiz, bunları kazıyıp bitireceğiz bu ülkeden, kim ne yaparsa yapsın.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
1112 kişi içinde 1 tane siyasetçi varmı.?
Birilerini yapmış olduğu bir pisliği genele yaymak yanlıştır. Ülkede 15 temmuz oldu. Bir sürü sivil halk şehit edildi. Allah rahmet eylesin. Dini duygularla gitmiş bunların gerçek yüzünü görmemiş bir sürü mağdur insan var. Bu insanları bu örgüte kanalize eden siyasi ayaga neden bir şey yapılmıyor. Ben kandırırım deyip işin içinden çıkılıyor. Bu vatana hizmet etmiş. Gerektiğinde canını ortaya koyan yıllardır terörle mücadele eden insanlar terör örgütüne üye olmakdan yargılanıyor. Bu ülkede Türkçe olimpiyatları yapildi. feto serefsizine nağmeler okundu. Siz degilmiydiniz insanları oralra yoneltn
Sayet adalet olsaydı fetoya her istediğini verdiğini ITİRAF edenler terör örgütüne yardım ve yataklık etmekten hesap verirdi yandaş yazar dilipak;;; FETO bakanlar kurulunda dedi..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler