Tolgahan Sayışman kimdir?

Tolgahan Sayışman kimdir?

Tolgahan Sayışman,17 Aralık 1981 tarihinde İstanbul da dünyaya geldi.

Baba tarafı Selanik'li, anne tarafı Trabzonlu bir ailenin çocuğu olan Tolgahan Sayışman'ın Nil adında bir kızkardeşi vardır.

Kadıköy İntaş Lisesi ve Doğuş Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Tolgahan Sayışman'ın hayatı, 2002 yılındaki Best Model of Turkey yarışmasıyla değişti.

Tolgahan Sayışman, Birinciliği Kıvanç Tatlıtuğ ile paylaştı, 2005 yılında Türkiye'yi temsilen Güney Kore'de gerçekleşen uluslararası erkek güzellik yarışması Manhunt International'da dünya birincisi seçildi.

Tolgahan Sayışman, Top Model yarışmasındaki sunuculuğu ile başarılı bir performans sergiledi. Tolgahan Sayışman,Ekoldrama ve Ayla Algan'dan uzun süre oyunculuk eğitimi aldıktan sonra Esir Kalpler, Maçolar, Dicle, Hepsi Bir, Acemi Cadı dizilerinde rol aldı.

Özellikle izlenme rekorları kıran Elveda Rumeli dizisinde canlandırdığı "Karakalpaklı Mustafa" rolüyle dikkatleri üzerine çeken oyuncu, 2010 yılında başlayan ve halen devam eden Lale Devri dizisinde Çınar karakterini canlandırıyor.

Sinemaya Fahriye Evcen'le başrollerini paylaştığı Aşk Tutulması (2008) filmiyle adım atan Sayışman, daha sonra Bergüzar Korel ile Aşk Geliyorum Demez (2009) filminde başrol oynadı.

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan yakışıklı oyuncu, özel hayatıyla sürekli magazin gündeminde yer alıyor. Tolgahan Sayışman 'ın, kendisi gibi oyuncu olan Selen Soyder ile 2012 yılında rol aldıkları Lale Devri dizisinin setinde başlayan ilişkisi devam ediyor.

Tolgahan Sayışman Haberleri