Yıldırım: Diplomatik görüşmeler başlatıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Beyrut'ta kaçırılan Türk pilotları ile ilgili diplomatik görüşmelerin başlatıldığını söyledi.

Yıldırım: Diplomatik görüşmeler başlatıldı

Bayram tatilini memleketi Erzincan’da geçiren Binali Yıldırım, Refahiye İlçesi'nde Bal Festivali’ne katıldı. İlçe girişinde hemşehrilerinin alkışları arasında karşılanan Bakan Yıldırım, vatandaşlarla birlikte davul- zurna eşliğinde halay çekti. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Yıldırım, öğle namazının ardından Bayraktepe’ye çıktı ve burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Lübnan'ın başkenti Beyrut’ta kaçırılan THY pilotları ile ilgili makamların çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi. Konu ile ilgili Lübnan eski Başbakanı Necip Mikati ile görüşme yaptıkları vurgulayan Bakan Yıldırım, şunları söyledi:

"Kaçırılan pilot arkadaşlarımızla ilgili hadiseden sonra İçişleri ve Dışişleri Bakanlığımız gerekli diplomatik görüşmeleri başlattılar. Şu anda da bu görüşmeler devam ediyor. Aynı zamanda bizde kendi muhataplarımızla, Lübnan eski Başbakanı Necip Mikati ile bir görüşme yaptık. O da konuyla yakından ilgileniyor. Dilerim bu çabalar kısa sürede olumlu sonuç verir ve pilotlar serbest bırakılır. Pazarlık söz konusu değil. Sadece onlarla Lübnan resmi makamları gerekli temasları kurdular, çalışma görüşmeler bu yönde devam ediyor."

Bayram dönüşü yollardaki trafik yoğunluğu ile ilgili gerekli tedbirlerin alındığını anımsatan Binali Yıldırım, sürücüleri uyardı. Sürücülerin yorgun ve uykusuz kesinlikle yola çıkmamasına işaret eden Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çok yoğun bir trafik Batı'dan Doğu'ya doğru aktı. Şimdi artık tekrar normal mesai günü geliyor. Yarından itibaren iş başı yapılacak. Vatandaşlarımız dünden itibaren dönüş yoluna gitmeye başladılar. Bugün de yoğun bir şekilde devam ediyor. Yarına kadar devam edecek özellikle bugün yoğun olacağını düşünüyoruz. Bunları göz önüne alarak arkadaşlarımıza karayollarında dönüş esnasında yol çalışması yapmamaları konusunda uyardık, işlere ara verdik. Vatandaşlarımdan istirhamım acele etmesinler. Acele ettikleri zaman eşlerini, dostlarını üzmesinler. Herhangi bir kazaya meydan vermesinler. Sağ salim memleketlerine ulaşsınlar. Yorgun yola çıkmasınlar. İyice dinlendikten sonra yola çıksınlar. Araç kullanırken kural ihlali yapmasınlar. Özellikle yollar çok iyi, son yıllarda sıcak asfalt kaplaması çok miktarda yapıldı. Şeytan dürtüyor. 'Aman işte biraz gaza basalım biran önce gidelim' diye. Ama bir anlık hata telafisi imkansız olan ölümle, Allah göstermesin sonuçlanacak bir felaketi de beraberinde getiriyor." (DHA)

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Bırakbeyrutu meyrutuda yine bu bayram yollar kan gölü başka bir ülkrde olsa 4 günde tirafik kazalarında bukadar insan ölse o ülkenin bakanı başbakanı istifa eder biz bu işi beceremiyorız diye ama sizde nerde o hasiyet ve onur
SAYIN BAKAN, TIPKI İDRİS NAİM ŞAHİNİN BİR VATANDAŞA "BİR TAKLA AT BAKİİM " DEDİĞİ GİBİ SENDE ŞİMDİ "BİR ESPRİ YAP ETRAFINDAKİLER GÜLSÜN " BAKİİM. ÇÜNKÜ ÇOK SIK ESPRİLER PATLATIYORSUN...
Diğer Haberler