HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İstanbul sürprizi! Başak Demirtaş ve Barış Atay aday mı olacak? TİP 'ten açıklama geldi, gözler DEM Parti'ye çevrildi

Yerel seçim öncesi gözlerin çevrildiği İstanbul'da Başak Demirtaş sürprizi gündeme geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden aday olduğu megakentte, muhalefet cephesinde İYİ Parti ve DEM Parti'nin adayları merak konusu olurken, cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın ismi kulisleri hareketlendirdi. Demirtaş'tan da 'adaylık' için yeşil ışık geldi. Öte yandan TİP'in de Barış Atay'ı İstanbul'da aday göstereceği iddia edildi. TİP lideri Baş'tan da açıklama geldi.

İstanbul sürprizi! Başak Demirtaş ve Barış Atay aday mı olacak? TİP 'ten açıklama geldi, gözler DEM Parti'ye çevrildi

Yaklaşan yerel seçimler öncesi partilerin aday belirleme çalışmaları tam gaz devam ederken, gözler özellikle İstanbul'a çevrilmiş durumda. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden aday olduğu kentte, muhalefet cephesindeki ittifak arayışları şuana kadar sonuçsuz kaldı. İYİ Parti ve DEM Parti'nin kendi adayını çıkartma kararı aldığı İstanbul'da muhalefetin İmamoğlu'na rakip olarak hangi isimleri aday gösterileceği merak ediliyor. DEM Parti cephesinde ise gelen son açıklama bir anda gündem oldu.

BAŞAK DEMİRTAŞ'TAN İSTANBUL ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

Tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, DEM Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı olabileceğini söyledi. Artı Gerçek'ten İrfan Aktan'ın aktardığına göre Demirtaş, DEM Parti'den adaylık için herhangi bir teklif gelmediğini belirtti.

hgfj

"HALKIMIZ VE PARTİMİZ İSTERSE DÜŞÜNÜRÜZ"

Demirtaş, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için henüz partimiz DEM Parti’den bize bir öneri gelmedi, ama halk ister, partimiz de uygun görürse, demokrasi ve toplumsal barışın önünü açacağına inanırsak, düşünebiliriz” diye konuştu.

ghfdfdh

Demirtaş “Bu durumda birilerine kazandırmak veya kaybettirmek için değil, İstanbul'da kazanmak için yarışa gireriz ve iddialı oluruz” dedi.

TİP BARIŞ ATAY'I MI ADAY GÖSTERECEK? AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan Türkiye İşçi Partisi'nin (TİP) Barış Atay'ı İstanbul'da aday göstereceği iddiası da bir anda gündem yarattı.

453941-141842637

Gazeteci Candaş Tolga Işık, TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın sözlerini aktardı. Barış Atay'ın İBB adayı olduğuna yönelik iddiaları üzerine Erkan Baş'la görüşen Candaş Tolga Işık şu ifadeleri aktardı:

“Sevgili Barış Atay'ı İBB Başkan adayı olarak göstereceğimiz yönünde çıkan haberlerin tamamı yalan. Böyle bir adaylık da yok böyle bir planımız da...”

gfdgfdgd

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler