HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

CHP'de 'Mansur Yavaş' krizi! 'Adaylıktan çekilebilir' iddiası! Partiden açıklama geldi

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için geri sayım başladı. Parti ve ittifaklar adaylarını açıklarken CHP'de Mansur Yavaş krizi yaşandığı iddia edildi. Mansur Yavaş'ın Etimesgut ve Gölbaşı için iki isim önerdiği ancak bu isimlerin kabul edilmemesi sonrası kriz çıktığı öne sürüldü. CHP MYK'sında Etimesgut için oyuncu Erdal Beşikçioğlu'nun adının çıkması sonrasında Mansur Yavaş'ın adaylıktan çekilebileceği iddia edildi. CHP yönetiminden ise kriz iddiaları sonrası açıklama geldi.

CHP'de 'Mansur Yavaş' krizi! 'Adaylıktan çekilebilir' iddiası! Partiden açıklama geldi

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken parti ve ittifakların çıkaracağı adaylar merak ediliyor. AK Parti, geçtiğimiz pazar İstanbul adayı olarak Murat Kurum'u açıklarken Ankara adayı için 15 Ocak işaret edilmişti. CHP de aday belirleme çalışmaları devam ederken tiyatrocu ve oyuncu Erdal Beşikçioğlu'nun Ankara'da Etimesgut'tan aday gösterileceği açıklandı. CHP MYK'dan geçen karar Parti Meclisi'ne sunulurken Beşikçioğlu'nun adaylığına onay verildi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

ANKARA'DA MANSUR YAVAŞ KRİZİ İDDİASI

Erdal Beşikçioğlu kararı sonrasında CHP'de Ankara krizi yaşandığı iddia edildi. Mansur Yavaş'ın eski İYİ Partili Mesut Özarslan'ı Etimesgut için önerdiğini ancak, Beşikçioğlu'nun adaylığının konuşulması üzerine partiye tavır aldığı öne sürülerek, 31 Mart'ta yapılacak seçimlerden adaylığını çekebileceğini ifade ettiği aktarıldı.

thumbs_b_c_6035052f4685a75496e770567291d46d

Sözcü yazarı Saygı Öztürk katıldığı canlı yayında şunları ifade etti:

"Hayır anlaşma sağlanmış değil. Kriz devam ediyor. Mesut Özarslan İYİ Parti'nin Ankara'daki kurucu il başkanı. Ardından partinin kurucular kurulu üyesi. Daha sonra da GİK üyesi.

Özarslan Mansur Bey'e çok yakın biri. Ankara'da başarılı hizmetler yaptığı da biliniyor. Özarslan, Ankara'da seçime mutlaka Mansur Yavaş ile girilmesinden yana ve ittifaktan yana olduğunu ortaya koymuştu. Ancak bu görüş parti genel merkezi tarafından benimsenmediği için Özarslan da partisinden istifa etti. Dolayısıyla kendisi belediye başkan adayı olmak istedi.

Ankara'nın merkezde önemli ilçelerinden biri Etimesgut... Bu ilçeye adaylık için CHP'den 10 isim başvurmuştu. 10 isimin de Mesut Özarslan'ın aday yapılacağı ile ilgili duyumları vardı. Bu duyum sonucunda 10 aday kendi aralarında ortak bir karar alarak dışarından bir aday kabul edilmemesi ve içlerinden birisinin aday gösterilmesinin kabul edilebilir olduğunu belirttiler.

Bugün CHP MYK'sı toplandı, 15.30'da sona erdi. Adaylık işlerine karar verecek PM toplantısı başlayacaktı. Ancak ortaya ciddi bir kriz çıktı. Bu Mansur Yavaş tarafından aday gösterilen hem Özarslan'ın hem de Gölbaşı için Yakup Odabaşı'nın adaylığının kabul görmemesiydi.

thumbs_b_c_0646525dfa1218f3980b445199a146e4

Fotoğrafta sol taraftaki Yakup Odabaşı

mesut-ozarslan-aa-2158875

Mesut Özarslan

Etimesgut'a oyuncu Erdal Beşikçioğlu önerildi. Beşikçioğlu'nun aday gösterilmesi Özarslan'ın devre dışı bırakılmasını Mansur Bey kabul etmedi. Yavaş iki isim üzerindeki isteklerinin kabul edilmemesi halinde adaylıktan çekilebileceğini CHP'nin yetkili makamlarına bildirdi."

ÖZGÜR ÖZEL'DEN MANSUR YAVAŞ AÇIKLAMASI

Öte yandan CHP Genel Başkanı Özgür Özel yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Ben Mansur Bey ile bu fikrimi paylaştığımda Mansur Bey'in bayağı hoşuna gitmişti. Halen daha hoşuna gittiğini ümit ediyorum öyle itiraz edeceği bir şey yok. Belki Etimesgut ile ilgili başka şey olabilir. Ama Mansur Bey'in de gücüne güç katacaktır orada bir sıkıntı olacağını düşünmüyoruz.”

AW117216_05

BEŞİKÇİOĞLU'NUN ADAYLIĞI KESİNLEŞTİ

T24'ün haberine göre CHP MYK'dan sonra PM'den de Erdal Beşikçioğlu'nun adaylığına onay çıktı. Beşikçioğlu'nun adaylığı PM'nin onayıyla kesinleşti.

CHP SÖZCÜSÜNDEN AÇIKLAMA

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Parti Meclisi toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında Beşikçioğlu ile ilgili soruya yanıt verdi. İddiaları yalanlayan Yücel, Etimesgut'ta ise Erdal Beşikçioğlu'nun adaylığının kesinleştiğini ve herhangi bir kriz olmadığını kaydetti.

En Çok Aranan Haberler