HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Çocuklarınız için renkli ve dayanıklı en iyi suluk modelleri

Çocukların sağlıklı kalmalarını sağlamak için su tüketimi çok önemlidir. Bu nedenle, çocukların kullanacağı sulukların seçimi büyük önem taşır. Bu noktada canlı renkler ve ilgi çekici tasarımlara sahip dayanıklı sulukların seçilmesi çocukların su tüketimlerini artırmaya yardım edecektir. Biz de çocuklar için suluk modellerinden oluşan bir liste hazırladık. En iyi suluk modellerinden oluşan listemizle çocuğunuzun mutlu bir şekilde su tüketmesini sağlayabilirsiniz. İşte detaylar!

Çocuklarınız için renkli ve dayanıklı en iyi suluk modelleri

İçindekiler

 • 1. Çocukların rahatça kullanabileceği: Contigo Yeşil Su Şişesi (420 ml)
 • 2. Hem dayanıklı hem de kullanışlı: Maped Picnik Pembe Su Şişesi (580 ml)
 • 3. Maceraperest çocuklar için: Sigg Lacivert Su Şişesi (414 ml)
 • 4. Çocukların günlük su ihtiyaçlarını karşılayan: Uzspace Mavi Su Şişesi (500 ml)
 • 5. Çocuklar için güvenli kullanım: Mepal Campus Yeşil Su Şişesi (500 ml)
 • 6. Pratik ve işlevsel tasarım: Bubba Kids Pembe Su Matarası (350 ml)
 • 7. Her türlü beklentinizi karşılayan: Kambukka Lagoon Kırmızı Su Matarası (400 ml)
 • 8. Hem işlevsel hem de estetik: Maped Gülen Yüz Figürlü Kırmızı Su Matarası (430 ml)
 • 9. Kullanışlı ve dayanıklı: Tupperware Aslan Şekilli Sarı Suluk (350 ml)
 • 10. Pratik kullanımı ve renkli tasarım: United Colors of Benetton Yeşil Suluk (700 ml)

Çocuğunuz çok fazla su içmiyorsa size harika bir çözüm önerisiyle geldik! Renkli suluklar, çocukların dikkatini çekerek su içme alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olur. Ayrıca, çizgi film karakterleri veya sevdikleri hayvan figürleri ile süslenmiş suluklar, çocukların suluklarını sahiplenmelerine ve su içmeyi eğlenceli hale getirmelerini destekler. Bunu yanında dayanıklılık da oldukça önemlidir. Paslanmaz çelik veya BPA içermeyen plastik malzemelerden yapılmış suluklar, hem sağlık hem de darbeye dayanıklı olması açısından en avantajlı seçenekler olacaktır. Çünkü biliyoruz ki çocuklar suluklarını okula, parka veya spor aktivitelerine götürürken sık sık düşürebilir veya sert yüzeylere çarpabilirler. Bu nedenle, kaliteli malzemelerden üretilmiş dayanıklı suluklar, uzun süreli kullanım sağlar ve sıvı sızdırmazlık gibi sorunları önler. Ayrıca, kolay temizlenebilir özellikte olmaları da hijyen açısından avantaj sağlar. Biz de çocuklar için suluk modellerinden oluşan bir seçki yaptık. Farklı hacim, renk ve modeldeki suluklarla çocuklarınızın kolaylıkla su içme alışkanlığı kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

1. Çocukların rahatça kullanabileceği: Contigo Yeşil Su Şişesi (420 ml)


2

En iyi çocuklar için suluk modellerinden olan Contigo Yeşil Su Şişesi, sadece düğmeye basıldığında açılan ağızlığı ve sızdırmaz valfi sayesinde şişe açık veya ters çevrildiğinde bile içindeki sıvıyı sızdırmaz. Sağlam ve sürdürülebilir şişe, BPA içermeyen hafif Tritan kopolyesterden üretilmiş olup içeceğin tadını etkilemez ve çocukların okul veya spor aktivitelerinde kullanımı için idealdir. Ergonomik tasarımı şişenin çoğu araç koltuğu bardak tutucusuna uyumlu olmasını sağlar. Taşıma sapı, 420 ml dolum kapasitesi ve 140 g ağırlığı ile kullanımı pratik olan şişenin tüm parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilir şekilde tasarlandığından temizliği de oldukça zahmetsizdir.

Kullanıcı yorumları

 • “Sızdırma yapmıyor. Sağlam yapısı var.”

 • “Çocuğum sulukların silikonlarını ısıra ısıra paramparça etti. Bununki daha kaliteli. Çok hasar veremedi şu ana kadar. Su kaçırmıyor, güzel ürün.”
Ürünü İncele

2. Hem dayanıklı hem de kullanışlı: Maped Picnik Pembe Su Şişesi (580 ml)


3

BPA içermeyen ve koku yapmayan malzemelerden üretilen 580 ml kapasiteye sahip Maped Picnik çocuklar için suluk, kilitli kapağı ve içindeki conta sayesinde sızdırmaz özelliği sunar, böylece çocukların çantasında ve okulda güvenle kullanmasına yardımcı olur. Sıcak ve soğuk sıvılar için uygun olan şişe, kolay açılır koruyucu kapağı sayesinde içme alanını temiz tutar. Temizliği de son derece kolay olan suluk, bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Kullanıcı yorumları

 • “Kızım ürünü çok sevdi. Ağız kısmında basıp çekmeli bir sistem var. Bu sayede içerken kızımın boğazına su kaçmıyor. Bu suluğu aldıktan sonra kızım bu durumu oyun haline getirip günlük su miktarını neredeyse iki katına çıkardı.”

 • “Kalite ve sızdırmazlığı çok iyi.”
Ürünü İncele

3. Maceraperest çocuklar için: Sigg Lacivert Su Şişesi (414 ml)


4

Hem okulda hem de oyun sırasında kullanılabilecek olan Sigg marka çocuklar için suluk, gece kullanımı için de ideal olan parlayan kapağı ve rengiyle dikkat çekiyor. Çocuk dostu kapak yapısına sahip olan matara, yüksek kaliteli alüminyumdan tek parça halinde üretildiğinden hafif ve dayanıklıdır. Karbonatlı içecekler dahil tüm içeceklerde sızdırmazlık sağlayan şişe, esnek iç kaplaması sayesinde meyve asitlerine karşı da dayanıklıdır, tat bırakmaz ve BPA ile ftalat içermez. Bu özellikleriyle Sigg çocuk su şişesi, hem güvenli hem de kullanışlı bir seçenektir.

Kullanıcı yorumları

 • “Yapısı iyi ve ağız kısmının sökülüp iyice temizlenebilmesi hoşuma gidiyor. Karanlıkta güçlü bir parıltı veriyor.”

 • “Ürün açıklamayla tamamen tutarlı ve ultra hızlı teslimat. Floresan etkisi harika!”
Ürünü İncele

4. Çocukların günlük su ihtiyaçlarını karşılayan: Uzspace Mavi Su Şişesi (500 ml)


5

Çocuklar için cam suluk kadar güvenli ve sağlıklı olan Uzspace Mavi Su Şişesi, 500 ml kapasitesi ve geniş ağız tasarımı ile su içme deneyimini geliştiriyor. Polietilen Tereftalat malzemeden üretilmiş olup bisfenol A, BPS ve ftalat içermeyen şişe, içeceğin saf lezzetini koruyor ve plastik tadı bırakmıyor. Şişe, mavi/sarı renk geçişi ve yumuşak dokunuşlu buzlu yüzeyi ile estetik ve kullanışlı bir tasarıma sahip. Ölçü işaretli yapısı sayesinde su içmeyi unutmamayı sağlayarak sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik eden, güvenli kapak kilidi ile donatılmış olan şişe, sızdırmaz özelliği sayesinde tüm dış mekan aktivitelerinde güvenle kullanılabilir. Tek elle kolayca açılabilen düğmesi ve hızlı su akışı çocukların her türlü aktivitede rahat etmelerine yardımcı olur.

Kullanıcı yorumları

 • "Daha önce de aynı ürünü kullandığım için ikinci ürün olarak yine tercih ettim. Dayanıklı ve koku yapmıyor."

 • "Kullanışlı ve kokusuz bir ürün."
Ürünü İncele

5. Çocuklar için güvenli kullanım: Mepal Campus Yeşil Su Şişesi (500 ml)


6

Günlük kullanım için ideal özelliklere sahip pratik bir ürün olan Mepal Campus çocuklar için suluk, 6,4x7x22,2 cm boyutundaki kompakt tasarımıyla çocukların çantasında kolayca taşınabilir. Yeşil renkli şişe, 500 mililitre kapasiteye sahip olup çocukların yeterli miktarda su taşımasına olanak tanır. Dayanıklı plastik malzemeden üretilmiş olması sayesinde de uzun ömürlüdür ve kullanım sırasında güvenli bir deneyim sunar. Sızdırmaz yapısı bulunan şişe, sıvıların dökülmesini engelleyerek her durumda güvenle kullanılabilir.

Kullanıcı yorumları

 • “Çocuklar için kullanımı çok kolay. Kaliteli, tavsiye ederim.”

 • “Çocuklar için pratik. Kızım çok sevdi.”
Ürünü İncele

6. Pratik ve işlevsel tasarım: Bubba Kids Pembe Su Matarası (350 ml)


7

Tek elle kolayca açılıp içme imkanı tanıyan Bubba Kids çocuklar için suluk, tutma kolu ve ağızlığı ile çocukların rahatlıkla kullanabileceği bir ürün. Kapak kısmı bulaşık makinesinde yıkanabilen şişenin gövdesinin elde yıkanması tavsiye ediliyor. Matara, lekelere karşı dayanıklı ve kolay temizlenebilir yüzeyi ile pratik bir kullanım sunuyor. Estetik ve eğlenceli tasarımı, çıkarılabilir pipeti ve darbelere karşı dayanıklılığı ile öne çıkan su matarası, sızdırmazlık sağlayan ve gevşek konumda kaymayan silikon ağızlığı sayesinde rahat bir kullanım yaşatıyor. BPA içermeyen TritanTM malzemeden üretilen pembe renkli şişe, yüksek darbe direnci ile de uzun ömürlüdür.

Kullanıcı yorumları

 • “Yedek iç pipet olayı güzel. Sert ağızlık da çocuğun ısırıp koparmaması için iyi. Sadece tahmin ettiğimden küçük geldi biraz.”

 • “Biraz küçük ama ürün gayet kaliteli: sızdırma/koku vs. yok, kulbu sağlam. Uzun süre sorunsuz kullanılabilir bir ürün. Biz memnunuz.”
Ürünü İncele

7. Her türlü beklentinizi karşılayan: Kambukka Lagoon Kırmızı Su Matarası (400 ml)


8

Çocuklar için suluk denilince akla ilk gelen modellerden olan, dayanıklı ve paslanmaz çelik malzemesiyle dikkat çeken Kambukka Lagoon Kırmızı Su Matarası, çocuklar için sağlıklı suluk alternatiflerinden biridir. Kırmızı renk seçeneğiyle enerjik bir görünümü olan şişenin 400 mililitrelik kapasitesi günlük kullanım için idealdir. İç emzikli şişe tasarımıyla çocuklar için iyi bir seçenek sunan matara, ayrıca, bulaşık makinesinde yıkanabilir olmasıyla da temizlik açısından pratiklik sağlar. Hem sağlam hem de kullanışlı olan şişe, çocukların günlük sıvı ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılar.

Kullanıcı yorumları

 • “Bu markayı 3. alışımda çok memnun oldum, öncekini 5 yıl saklamıştım, sızıntı yoktu ama oğlum kaybetti. Aksi halde onu yıllarca saklayabilirdim sanırım. Temizlemesi kolay, çok sağlam. Gözünüz kapalı satın alın.”

 • “3 yaşındaki oğlum okulda her gün kullanıyor, aylarca kullandık ve kırılmadı. Açma sistemi küçük bir çocuk için biraz zor olabilir ancak onlara öğretirseniz alışıyorlar ve bağımsız olarak kullanıyorlar. Ağızlık ve pipetin içini yıkamak için temizlik fırçalarının olması önemli (Ayrı olarak satın alınıyor, Amazon'da. Kesinlikle tavsiye ederim.”
Ürünü İncele

8. Hem işlevsel hem de estetik: Maped Gülen Yüz Figürlü Kırmızı Su Matarası (430 ml)


9

Maped'in 430 ml'lik çocuklar için suluk modeli, pratik kullanımı ve estetik tasarımıyla öne çıkıyor. Metal ve plastik malzemelerin kombinasyonuyla üretilen matara, iç emzikli şişe türüyle çocuklar için ideal bir seçenek sunuyor. Kırmızı renkteki şık tasarımıyla dikkat çeken matara, çocuklara tek elle kolay ve hızlı açma imkanı sağlıyor. Ayrıca, temizliği kolay olan ürünün kapak kısmı bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliğe sahip ve geniş ağız kısmı olduğundan içi süngerle kolayca temizlenebiliyor. Sağlam yapısıyla uzun ömürlü bir kullanımı olan Maped çelik matara, pratikliği ve şık tasarımıyla beğeni toplayan bir ürün.

Kullanıcı yorumları

 • “7 aydır kullanıyoruz ve akıtma yapmadı. Herhangi bir aksamında da kırılma ve yıpranma yok henüz.”

 • “İçi çelik. Çocuklar için çok kullanışlı ve sağlıklı.”
Ürünü İncele

9. Kullanışlı ve dayanıklı: Tupperware Aslan Şekilli Sarı Suluk (350 ml)


10

Tupperware Aslan Şekilli Sarı Suluk, pratik kapak tasarımı ve dayanıklı plastik malzemesi ile sızdırmaya karşı üst düzey bir koruma sağlar. Kullanışlı şişe, 350 mililitrelik kapasitesiyle çocukların günlük içecek ihtiyaçlarını karşılar ve taşıması kolaydır. Canlı sarı rengiyle dikkat çeken şişe, çocukların hem spor yaparken hem de günlük yaşamlarında ona eşlik eder. Tupperware kalitesiyle üretilen ürün, hem pratik kullanımı hem de sağlamlığıyla öne çıkar ve sızdırmaya karşı güvenilir bir çözüm sunar.

Kullanıcı yorumları

 • “Oldukça kaliteli ve kullanışlı.”

 • “Oğlum için aldım. Gayet güzel.”
Ürünü İncele

10. Pratik kullanımı ve renkli tasarım: United Colors of Benetton Yeşil Suluk (700 ml)


11

United Colors of Benetton Yeşil Suluk, çocukların sağlığı ve çevreye olan duyarlılık göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir ürün. 700 ml kapasitesiyle uzun süreli kullanım sağlayan suluk, kokusuz Tritan malzemesi sayesinde içeceğin taze ve doğal tadını korur. İçeriğinde BPA, Fitilat, PAH ve ağır metal gibi zararlı maddeler bulunmayan şişe, çocukların güvenle su içmelerini destekler. Estetik yapısı ve yeşil renk seçeneği bulunan suluk, çevre dostu bir alternatif sunar.

Kullanıcı yorumları

 • “Bu ürünü daha öncede kullanmıştım ve memnum kalmıştım yine aldım.”

 • “Hızlı geldi, olumsuz bir sürpriz yoktu.”
Ürünü İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Express


En Çok Aranan Haberler