KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Bebeğinizin diş çıkarma sürecini kolaylaştıracak en iyi diş kaşıyıcılar ve kullanım tavsiyeleri

  Diş kaşıyıcıları, bebeklerin diş çıkarma dönemini daha rahat geçirmelerini ve yaşadıkları problemleri hafifletmeyi sağladığı gibi bebeklerin el ve ağız koordinasyonlarını geliştirmelerine de yardımcı oluyor. Bunun için bebeklerin farklı yaş ve gelişim seviyelerine uygun diş kaşıyıcılarından oluşan bir liste oluşturduk. Bebeğinizin diş çıkarma sürecinde ihtiyaç duyduğu rahatlamayı sağlamak için farklı dokulardaki ve şekillerdeki diş kaşıyıcılarını seçtiğimiz listeye gelin, birlikte göz atalım.

  Bebeğinizin diş çıkarma sürecini kolaylaştıracak en iyi diş kaşıyıcılar ve kullanım tavsiyeleri

  İçindekiler

  • Diş kaşıyıcı nasıl kullanılır?
  • Diş kaşıyıcı nasıl temizlenir?
  • 1. Bebeğinizin acıyan ve ağrıyan diş etleri rahatan: Sophie la Girafe Diş Kaşıyıcı
  • 2. Konfor ve eğlence bir arada: Oioi Kaktüs Diş Kaşıyıcı
  • 3. Kolay kullanım: Wee Baby Sulu Diş Kaşıyıcı
  • 4. Yenilikçi tasarım: Lava Baby Diş Kaşıyıcı ve Diş Fırçası
  • 5. Pratik ve eğlenceli: Chicco Diş Kaşıyıcı
  • 6. Kaşıntıyı önleyen ve rahatlatan: Bright Starts Diş Kaşıyıcı
  • 7. Hafif ve işlevsel: Fisher Price Su Samuru Diş Kaşıyıcı
  • 8. Bebeğiniz için güvenli ve sağlıklı bir seçenek: Meri Baby Geyik Amigurumi Diş Kaşıyıcı
  • 9. Estetik ve kullanışlı tasarım: Babyjem Parmak Diş Kaşıyıcı Eldiven
  • 10. Güvenli ve rahatlatıcı bir alternatif: Boon Diş Kaşıyıcı

  Bebeğinizin diş çıkarma sürecini daha rahat atlatmasını sağlamak aslında sandığınızdan daha kolay olabilir! Sağlıklı ve mutlu bir diş çıkarma dönemi için diş kaşıyıcılarının önemi yadsınamaz. Bu nedenle bebeğinizin diş sağlığına önem veren, birbirinden kullanışlı ve kaliteli diş kaşıyıcılarından oluşan listemizi incelemenizi öneririz. Zürafadan muza kadar farklı renk ve tasarımdaki diş kaşıyıcıları ile bebeğinizin gelişimine kolaylıkla katkıda bulunabilirsiniz.

  Diş kaşıyıcı nasıl kullanılır?


  Diş kaşıyıcı, bebeklerin diş çıkarma döneminde rahatlaması ve diş etlerinin kaşıntısını gidermesi için kullanılan eşyalara denir. Diş kaşıyıcısını kullanmadan önce güvenli ve hijyenik olduğundan emin olmanız ve gerekiyorsa temizlemeniz önemlidir. Diş kaşıyıcısını opsiyonel olarak buzdolabında soğutarak veya hafif ısıtarak kullanabilirsiniz. Bu, bebeğin diş etlerine masaj yaparken daha rahatlatıcı olabilir. Ardından yapmanız gereken tek şey, bebeğinizin diş kaşıyıcısını ağzına götürmesine ve kontrol altında kullanmasına izin vermektir. Bebeğinizin rahat tutabileceği ve güvenli materyallerden yapılmış olan bir kaşıyıcı seçmeniz ve sık sık temizlemeniz, bebek diş kaşıyıcı kullanımında oldukça önemlidir. Bu konuda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

  Diş kaşıyıcı nasıl temizlenir?


  Diş kaşıyıcıyı temizlemek bebeğinizin sağlığı ve güvenliği açısından oldukça önemli olduğundan diş kaşıyıcısını kullanmadan önce ve sonra sıcak sabunlu suyla yıkayarak temizleyin. Yumuşak bir fırça veya bez kullanarak yüzeyde biriken kirleri ve bakterileri temizleyebilirsiniz. Durulama işleminden sonra diş kaşıyıcısını iyice kurulayın. Ayrıca bazı diş kaşıyıcılar bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Bu yüzden ürün etiketini veya üretici talimatlarını kontrol ederek uygun temizleme yöntemini kullanabilirsiniz. Diş kaşıyıcısını buzdolabında saklamak, temiz ve serin kalmasını sağlar. Bunun yanında yıpranmış veya hasar görmüş diş kaşıyıcılarını değiştirmeyi unutmamak için takibini yapmanızı tavsiye ediyoruz.

  1. Bebeğinizin acıyan ve ağrıyan diş etleri rahatan: Sophie la Girafe Diş Kaşıyıcı


  2

  Bebeğinizin diş etlerine nazikçe masaj yapan Sophie Diş Kaşıyıcı, yumuşak ve esnek yapısıyla bebeğinize diş çıkarma döneminde rahatlık ve huzur sağlıyor. %100 doğal kauçuktan üretilen Sophie diş kaşıyıcı, doğal ve güvenli bir seçenek sunuyor. Özellikle ilk çıkan dişlerdeki hassasiyeti yatıştırarak bebeğinizin rahatlamasına yardımcı oluyor. Bebeğinizin küçük elleri için uygun bir kavrama sağlayan Zürafa diş kaşıyıcı, 14x7x4 cm boyutu ve 60 gram ağırlığıyla hafif ve taşınabilir bir tasarıma sahip.

  Ürünü İncele

  2. Konfor ve eğlence bir arada: Oioi Kaktüs Diş Kaşıyıcı


  3

  Oioi diş kaşıyıcı, 3 ay ve üzeri bebeklerin diş çıkarma dönemini rahatlatmak için tasarlanan çift yüzeyli bir üründür. Düz yüzeyi hassas damakları, yumuşak pütürlü yüzeyi ise ağrıyan damakları sakinleştirmeye yardımcı olan Oioi diş kaşıyıcı, bebeğinizin diş çıkarma sürecini daha konforlu hale getiriyor. Ürünün renkli ve eğlenceli kaktüs şekli, bebeğinizin dikkatini çekerken hafif ve ergonomik tasarımı sayesinde de bebekler tarafından kolayca tutulabiliyor.

  Ürünü İncele

  3. Kolay kullanım: Wee Baby Sulu Diş Kaşıyıcı


  4

  Mavi renkli balık şeklindeki tasarıma sahip Wee diş kaşıyıcı, canlı rengi ve ergonomik tasarımı sayesinde bebekler için dikkat çekici ve kolayca tutulabilen bir ürün. Diş kaşıyıcı, bebeğin diş etine masaj yaparak kaşıntıyı ve rahatsızlığı azaltmak için içinde gıda boyası ile renklendirilmiş içme suyu içeriyor. Wee diş kaşıyıcı, buzdolabında soğutularak kullanıldığında bebeğe daha etkili bir masaj deneyimi sunuyor.

  Ürünü İncele

  4. Yenilikçi tasarım: Lava Baby Diş Kaşıyıcı ve Diş Fırçası


  5

  Bebeklerin diş temizliğini eğlenceli ve etkili bir şekilde sağlayan Lava Baby banana diş kaşıyıcı ve diş fırçası, silikon malzemesi ve muz şeklinde tasarımıyla bebeğinizin diş çıkarma sürecini rahatlatmak ve diş kaşıntısını hafifletmek için 2'si bir arada bir çözüm sunuyor. BPA içermeyen ürün, FDA tarafından onaylanmıştır ve 40 ila 260 derece arasındaki sıcaklık aralığına dayanıklı olduğu için hem bulaşık makinesinde yıkanabiliyor hem de buzdolabında saklanabiliyor. Boyutu 10,6x2,5 cm ve 38 gram ağırlığında olan diş kaşıyıcı ve fırçası, 3-12 ay arası bebeklerin kullanımına uygundur.

  Ürünü İncele

  5. Pratik ve eğlenceli: Chicco Diş Kaşıyıcı


  6

  Altı ay ve üzeri olan bebekleri için üretilen Chicco diş kaşıyıcı, bebeğinizin diş çıkarma döneminde diş etlerine masaj yapmak ve farklı doku ve seslerle eğlendirmek için özel olarak tasarlanıyor. Ergonomik tutuşa sahip olan diş kaşıyıcı, bebeğinizin rahatça kavramasını ve kullanmasını sağlıyor. Çiğnenebilir zenginleştirilmiş yüzeyiyle diş etlerini rahatlatan diş kaşıyıcı, bebeğinizin sağlığı için sadece elde yıkamaya uygundur ve 11x1x8 santimetre boyutunda olan Chicco Diş Kaşıyıcı, bebeğiniz tarafından kolayca kavranabilir. Asorti olarak gönderildiğinden size ulaşan ürün, kelebek veya uğur böceği şeklinde olabilir.

  Ürünü İncele

  6. Kaşıntıyı önleyen ve rahatlatan: Bright Starts Diş Kaşıyıcı


  7

  Mavi, yeşil ve kırmızı/turuncu olmak üzere üç farklı renkli ısırma parçasına sahip olan Bright starts diş kaşıyıcı ürünü, Avrupa standardı EN71'e uygun olduğundan güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Makinede yıkanabilir olmasıyla hijyenik bir kullanım sağlayan diş kaşıyıcı, kolayca temizlenebilir özelliğe sahiptir. Boyutları ve hafifliğiyle bebeğinizin kolayca kavrayabileceği bebek diş kaşıyıcı, yaş grubu 0 ve üzeri olan bebekler için uygundur.

  Ürünü İncele

  7. Hafif ve işlevsel: Fisher Price Su Samuru Diş Kaşıyıcı


  8

  Fisher price diş kaşıyıcı, bebeklerin duyusal ve motor becerilerini geliştiren eğlenceli ve sevimli bir oyuncak. Bebeğinizin minik elleriyle kolayca kavrayıp taşıyabileceği su samuru, yumuşak başı ve kuyruğuyla rahat bir dokunuş sağlıyor. Karnında yer alan renkli balık boncukları sallandığında ses çıkararak bebeğinizin işitsel duyularını uyararak dikkatini çekiyor. Bebeğiniz 3 ay ve üzeri olduğunda bu ürünü kullanarak görme, işitme ve dokunma duyularını geliştirirken aynı zamanda kaba motor becerilerini de güçlendirebiliyor.

  Ürünü İncele

  8. Bebeğiniz için güvenli ve sağlıklı bir seçenek: Meri Baby Geyik Amigurumi Diş Kaşıyıcı


  9

  Meri Baby markasının amigurumi diş kaşıyıcı ürünü bebeğinizin diş çıkarma sürecini rahatlatmak için tasarlanıyor. Kahverengi, kırmızı ve kırık beyaz renklerinin uyumuyla dikkat çeken geyik amigurumi, bebeğinizin görsel olarak ilgisini çekerken ona eğlenceli bir uğraş da sağlamış oluyor. Meri Baby Geyik Amigurumi Diş Kaşıyıcı, 10x4x4 cm boyutu ve 100 gram ağırlığıyla küçük ve kolay taşınabilir olduğu gibi bebeğinizin motor becerilerini de geliştirmeye yardımcı oluyor.

  Ürünü İncele

  9. Estetik ve kullanışlı tasarım: Babyjem Parmak Diş Kaşıyıcı Eldiven


  10

  Bebeğinizin diş çıkarma döneminde yaşadığı rahatsızlığı hafifletmek amacıyla tasarlanan Babyjem parmak diş kaşıyıcı eldivenin cırt cırtlı yapısı kolay giyip çıkarılmasını sağlıyor. Diğer diş kaşıyıcılarına kıyasla bebeğin elinden düşme riskini azaltan ekru renkli diş kaşıyıcı eldiven, bebeğinizin elini sararak daha rahat bir diş kaşıma deneyimi sunuyor. Eldivenin ucundaki yumuşak malzeme ve pütürlü doku, diş çıkarma döneminde oluşan kaşıntıyı azaltmaya yardımcı oluyor. Yırtmaçlı yapısı sayesinde kullanım kolaylığı sunan eldiven, 15,5x9,2x3,2 cm boyutunda ve 100 gram ağırlığındadır.

  Ürünü İncele

  10. Güvenli ve rahatlatıcı bir alternatif: Boon Diş Kaşıyıcı


  11

  Bebeklerin diş çıkarma sürecinde yaşadığı kaşıntı ve rahatsızlığı hafifletmek için tasarlanmış pratik bir ürün olan Boon Diş Kaşıyıcı, iki farklı yüzeye sahip yüzeyiyle bebeğinizin diş etlerine masaj yaparak rahatlamasına yardımcı oluyor. Bulaşık makinesinde veya elde yıkanabilen ürün, hijyenik ve kullanımı kolaydır. Diş kaşıyıcının BPA, PVC ve ftalat içermeyen malzemelerden üretilmiş olması, bebeğinizin güvenliği açısından önemli bir avantaj sağlıyor.

  Ürünü İncele

  Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler