HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mansur Yavaş'la görüşen Erdal Beşikçioğlu'ndan ilginç sözler! Hem girişte hem çıkışta söyledikleriyle gündem yarattı

Hayat verdiği 'Behzat Ç.' karakteriyle Türkiye çapında ünlenip son günlerde ise belediye başkanı adaylığıyla adı gündemden düşmeyen Erdal Beşikçioğlu, ABB Başkanı Yavaş'ı ziyaret etti. Beşikçioğlu'nun girişte yaptığı tek cümlelik açıklamayla Mansur Yavaş'ı anma şekli kısa sürede gündem oldu. Görüşmeden fotoğraflar paylaşıldı. Beşikçioğlu görüşmenin ardından da Mansur Yavaş için "Yürüdüğü zaman etrafındakiler titrer" yorumuyla ses getirdi.

Mansur Yavaş'la görüşen Erdal Beşikçioğlu'ndan ilginç sözler! Hem girişte hem çıkışta söyledikleriyle gündem yarattı

Oyunculuktan siyasete keskin bir geçiş yapan ancak sahneleri ve ekranlara da açık kapı bırakan Etimesgut Belediye Başkanı adayı Erdal Beşikçioğlu son günlerin en çok konuşulan isimlerinden. Haliyle bugünkü Mansur Yavaş'ı ziyaretinde de gözler üzerindeydi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

AA-20240112-33421286-33421258-CHPNIN_ETIMESGUT_BELEDIYE_BASKAN_ADAYI_BESIKCIOGLU_SORULARI_YANITLADI

YAVAŞ'IN "SICAK BAKMADIĞI" KONUŞULUYORDU

Beşikçioğlu'nun adaylığının açıklanması üzerine Mansur Yavaş'ın, Etimesgut için farklı bir isim düşündüğü ancak Beşikçioğlu'nun adaylığına olumsuz bakmadığı iddiaları kulislerde konuşuluyordu.

erdal-besikcioglu-mansur-baskanimla-bir-sikintim-olmadi_9355_dhaphoto1

Beşikçioğlu ise basın toplantısında yaptığı açıklamayla "Benim Mansur Başkanım ile sıkıntım olmaz. Mansur Başkanımın da benimle sıkıntısı olamaz. İkimiz de Angaralıyız, iki Angaralı bu Angara'ya çok şey yapar” sözleriyle aralarında bir sorun olmadığını dile getirmişti.

ZİYARET ÖNCESİ SÖZLERİ GÜNDEM OLDU

Adaylaşmasının ardından seçim çalışmalarına başlayan Beşikçioğlu, bugün ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret etti.

c67ba05a35f4f42cb36383eb8402cb16

Belediye binasına girdiği sırada gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği Beşikçioğlu, ziyaretiyle ilgili "Ankara'nın abisini ziyarete geldik yav" açıklamasıyla dikkat çekti. O anlar sosyal medyada da kısa sürede ilgi odağı haline geldi.

GÖRÜŞME SONRASI KONUŞTU: O BİZİM AĞABEYİMİZ

DHA'nın aktardığına göre Beşikçioğlu, Yavaş ile basına kapalı görüştü. 1 saat süren görüşmenin ardından gazetecilere konuşan Beşikçioğlu, "Mansur başkan ile hiçbir olumsuz duygumuz olmadı, olmamıştır, olmayacaktır. Belediyecilikle ilgili tecrübelerini aldım. Bize kendi tecrübelerinden yola çıkarak, küçük detaylar verdi. Ben de saha çalışmaları içerisinde 1 hafta, 10 gündür Etimesgut'un tüm mahallelerindeyim. Oradaki eksikleri, başkanımıza iletme arzusundaydım. İletince gereken yapıldı. Basit bir örnek vereyim; Ankara Başkent'te Fevziye Mahallesi'nde kanalizasyon sistemi yok, cep telefonu çekmiyor. Bu benim ağrıma gidiyor dediğim zaman; aynı duygudaşlıkla bunu karşılayan bir başkanın, bir ağabeyin olması; son derece mutlu eden bir durumdur. Mansur Başkan ile benim aramda hiçbir sıkıntı olmadı, olmayacak. Bu çok net. O bizim ağabeyimiz, tecrübelerine her daim ihtiyacımız var. Siyasete girmedim, hizmete girdim diye bakıyorum. Beni buraya getiren izleyicilerime benim kendi içimde bir minnetim aslında" dedi.

"MANSUR BAŞKANIMIZ YÜRÜYÜNCE ETRAFINDAKİLER TİTRER"

Yavaş için yine dikkat çeken ifadeler kullanan Beşikçioğlu, "Mansur Başkanımızın ayakları yere o kadar sağlam basıyor ki o yürüdüğü zaman etrafındakiler titrer ya! O yüzden Ankara Büyükşehir’in yanında ekstradan bir adayın olması ancak kendi içerisindeki demokrasinin gereğidir. Sonuç bellidir yani” diye konuştu.

b15e0dc996da1685edafdc1d17207ea1

"ETİMESGUT KÜLTÜR İLÇESİ OLACAK"

Beşikçioğlu, bir basın mensubunun neden Etimesgut'tan aday olduğu sorması üzerine de orada yapılacak sosyal çalışmaların genç kitle için daha verimli olacağının düşünüldüğünü ifade etti. Beşikçioğlu, "Etimesgut'un kendi içindeki arazisi, yapacağımız işler için uygun. Orası kültür ilçesi olacak. Çok genç bir kitle, emeklilerimizin, askerlerimizin çok olduğu bir yer. Bu bağlamda tasarrufları bu yöndeydi" diye konuştu.

"RANT BİLMEM, HİZMET BİLİRİM"

Beşikçioğlu, şu ana kadar hiç anket yaptırıp yaptırmadığına ilişkin de "Aynı zamanda oyun oynadığım için, oyundan sonra seyircilerle her daim buluşurum. Seyirci buluşmalarımız da öyle 200-300 kişi olmaz, 1000-1500 kişi olur. Öykünmem ve hepsiyle tek tek fotoğraf çektiririm. Bu da benim aslında duygusal anketimi oluşturan bir yapı. Çok olumlu. Sanırım siyasette, hizmette başka bir söylenceyle geleceğiz. Belediyeciliği sosyal bir hizmet olarak uygulamaya çalışacağız. Rant bilmem iyi ki de bilmem ama hizmeti bilirim" dedi.

İŞTE GÖRÜŞMEDEN İLK KARELER

GEhBZVqWoAAugVy

GEhBZVqXwAA7AwF

GEhBZVvW0AEyNxR

GEhBZVzWwAA5hCO

Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler