HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den canlı yayında deprem açıklaması: 60 bin nüfuslu ilçenin yarısı yok! "Tam bir felaket"

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ekiplerin söz konusu illerde zamana karşı çalışmaları sürüyor. Depremden büyük oranda etkilenen Gaziantep'ten ise korkutan bir açıklama geldi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 60 binden fazla nüfuslu İslahiye ilçesinin yarısını etkileyecek kadar binanın yıkıldığını söyledi. Açıklamasının yanlış anlaşıldığını belirten Şahin'den yeni bir açıklama geldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den canlı yayında deprem açıklaması: 60 bin nüfuslu ilçenin yarısı yok! "Tam bir felaket"

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin en büyük hasara yol açtığı illerden olan Gaziantep'ten korkutan bir haber geldi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İslahiye ilçesindeki son durumdan bahsederken "60 bin nüfuslu ilçenin yarısı yok." ifadelerini kullandı. İşte haberin detayları...

Depremin olduğu anlardan beri yayın yapan Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına konuk olan Fatma Şahin, "Kaç bina yıkıldı, tespit edebildiniz mi?" sorusuna "60 bin nüfuslu ilçenin yarısı yok." dedi.

"EKMEK ÜRETİMİNDE SORUN YAŞANIYOR"

Depreme ilişkin "Tam bir felaket" ifadelerini kullanan Belediye Başkanı Şahin ayrıca, "1 milyon kişi evlerine giremiyor. Spor salonları, sosyal tesisler, camiler her yer açık. Doğal gaz olmadığı için ekmek üretiminde sorun yaşanıyor. Acil olarak ekmek ve battaniye ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

image (24)

'YANLIŞ ANLAŞILDIM'

Fatma Şahin, daha sonra sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyerek yeni bir açıklama yaptı.

Şahin, Sözcü'ye yaptığı açıklamada, Cüneyt Özdemir ile Youtube üzerinden yaptığı söyleşide kendisine kentte yıkılan bina sayısının sorulduğunu belirterek şunları söyledi:

“Ben de depremde en fazla binanın yıkıldığı Nurdağı'nı örnek vererek, ‘İlçenin yarısı yok' dedim. Bu kez de ‘Kaç kişilik bir ilçeden bahsediyoruz?' sorusu yöneltilince 60 bin dedim. Kastım, 30 bin kişinin yaşamını yitirmesi değil, 30 bin kişinin yaşadığı bölgede konutların yıkılmasıydı”


Mynet Youtube

En Çok Aranan Haberler