HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Her bütçeye ve beğeniye uygun 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Podcast gibi içerikler üretmeyi sevenlerin sesini en iyi şekilde yansıtmak için kaliteli bir mikrofona sahip olması büyük önem taşıyor. Sesi net aktaran, çevre seslerini bastırarak gürültüyü engelleyen ve sesi zenginleştiren birçok mikrofon modeli üretiliyor. Gelin, ses kalitenizi zirveye taşıyacak, her bütçeye ve beğeniye uygun 2022 yılının en çok tercih edilen mikrofon modellerini hep beraber inceleyelim.

Her bütçeye ve beğeniye uygun 2022 senesinin en iyi mikrofonları

İçindekiler

 • 1. İçerik üreticileri için: HyperX Duocast RGB Siyah Mikrofon
 • 2. Üst düzey konuşma performansı için: Trust 22656 Siyah USB Mikrofon
 • 3. Gürültüleri ortadan kaldırın: Pusat USB Yayıncı Mikrofonu
 • 4. Kullanıcı dostu özellikleriyle: RØDE NT-USB Mikrofon USB Bağlantılı Kondenser Mikrofon
 • 5. Pratik kullanımın tadını çıkarın: FIFINE USB Mikrofon
 • 6. Kompakt ve modern tasarım: Rampage SN-RM7X Siyah Masa Üstü LED Mikrofon
 • 7. Muhteşem yayın ambiyansı için: HyperX QuadCast Oyun Mikrofonu HX-MICQC-BK
 • 8. Bütçesi kısıtlı olanlar için: Snopy SN-130 Siyah Mikrofon
 • 9. Oyuncuların en iyi yoldaşı: Trust 23510 GXT 256 Exxo USB Oyun Mikrofonu
 • 10. Her zaman en iyisini isteyenlere: RØDE NT1 KIT Geniş Diyafram Kardioid Kondenser Mikrofon Paketi
 • 11. Fiyat performans ürünü arayanlar için en iyisi: Dexim MAGNUM USB Mikrofon
 • 12. Dayanıklı malzemesiyle uzun yıllar sizinle: JBL Quantum Stream Gaming Kablolu Siyah Mikrofon
 • 13. Kişiselleştirilebilir ses tonu için: Shure MV7 Premium Podcast Mikrofonu
 • 14. Çok yönlü ses alımı: Dark Masa Üstü USB Mikrofon
 • 15. Profesyonel ses kalitesi için: RØDE Wireless GO II Mikrofon Sistemi

Mikrofonlar, sesleri net algılayıp pürüzsüz seviyede karşı tarafa ileterek ses kalitesini üst seviyeye taşıyor. Vlog, podcast, seslendirme ve yayın gibi çeşitli amaçlar için mikrofon satın alınacağı zaman kullanıcı odaklı birçok özellik öne çıkıyor. Kompakt tasarımıyla az yer kaplayan, RGB aydınlatmasıyla yaratıcı ambiyans sunan, uzun kablosuyla hareket avantajı sağlayan, malzeme kalitesiyle dayanıklılık vadeden, dış ortam gürültüsünü bastıran ve açısı kolaylıkla değiştirebilen mikrofonlar verimli kullanım vadediyor. Hazırsanız bu yılın öne çıkan en iyi mikrofon çeşitlerini birlikte keşfedelim.

1. İçerik üreticileri için: HyperX Duocast RGB Siyah Mikrofon


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

Başarılı ve kaliteli oyuncu ekipmanlarıyla tanınan HyperX, mikrofon alanında da yüksek kaliteli modellere sahip. En iyi içeriklerin oluşturulması için ihtiyaç duyulan birçok özelliği bünyesinde barındıran HyperX Duocast RGB Siyah Mikrofon, zarif ve minimal tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüksek çözünürlüklü 24 bit/96 kHz kayıt özelliğiyle sesi berrak bir şekilde aktarıyor. Sessize alma düğmesiyle tek dokunuşla ses aktarımını kapatabiliyor. Modelin en sevilen özelliği, shock mount aparatıyla gürültü ve ses titreşimlerini önemli ölçüde azaltması. Ürünün RGB aydınlatmalı halkasıyla şık görünüm sunması da cabası!

Ürünü İncele

2. Üst düzey konuşma performansı için: Trust 22656 Siyah USB Mikrofon


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Yayın, vlog ve podcast ve kaliteli iletişim için 2022'nin en iyi mikrofon modellerinden biri olan Trust 22656 Siyah USB Mikrofon; başarılı özellikleriyle kullanıcıları memnun ediyor. Düz siyah rengi ve sade tasarımıyla çalışma masalarına uyum sağlayan model, net dijital ses kalitesiyle oyunlarda takım arkadaşlarıyla sağlıklı iletişim kurulmasına yardım ediyor. Aynı zamanda shockmount ve ses filtresiyle yayın ve podcastlerde sesin boğuklaşmasını önlüyor. Tripod standıyla beraber geldiği için her yere konumlandırılabiliyor. Bu sayede en doğru ses açısı da kolaylıkla bulunuyor. 1,5 metre uzunluğundaki kablosuyla hareket özgürlüğü sağlıyor.

Ürünü İncele

3. Gürültüleri ortadan kaldırın: Pusat USB Yayıncı Mikrofonu


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Video kayıtlarında sesini bir türlü beğenmeyenlere tavsiye edilen Pusat USB Yayıncı Mikrofonu, pratik kullanım sağlayan akıllı özellikleriyle yayın ve podcastlerde önemli bir rol üstleniyor. 3,5 mm audio output aracılığıyla kulaklığın mikrofona bağlanmasına yardımcı oluyor. Böylece içerik oluştururken dinlemek ve düzgün kayıt almak kolaylaşıyor. Modelin en sevilen özelliği, üst kısmında LED ışıkla çalışma durumunu belirtmesi. Bu sayede mikrofonun ne zaman açık, ne zaman kapalı olduğu kolaylıkla fark edilerek yayın kazalarının önüne geçiliyor. Akıllı tasarımı sayesinde arka planda oluşan ses gürültülerini başarıyla engelleyerek sesi net iletiyor.

Ürünü İncele

4. Kullanıcı dostu özellikleriyle: RØDE NT-USB Mikrofon USB Bağlantılı Kondenser Mikrofon


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Yüksek kaliteli stüdyo mikrofonları arasında fark yaratarak adından söz ettiren RØDE NT-USB Mikrofon USB Bağlantılı Kondenser Mikrofon, en iyi kayıt mikrofonu listesinde mutlaka bulunması gereken modellerden biri. Ürün, Windows ve Mac OS işletim sistemlerine sahip bilgisayarla uyum içinde çalışıyor. 3,5 mm JAK çıkışıyla kulaklık bağlantısına imkân veren model, sıfır gecikmeyle dinleme yapılmasını sağlıyor. Üç ayaklı tasarımıyla masa üzerinde sağlam durarak devrilme sorunlarını rafa kaldırıyor. Modelin en çok dikkat çeken yanı, premium kalitedeki pop filtresiyle "p", "t" ve "ç" gibi harfleri söylerken gerçekleşen ses patlamalarını en aza indirerek kaliteli kayıt yapılmasını sağlaması.

Ürünü İncele

5. Pratik kullanımın tadını çıkarın: FIFINE USB Mikrofon


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Gün içinde sık sık mikrofona ihtiyaç duyanlara tavsiye edilen FIFINE USB Mikrofon, üstün özellikleri ve kullanışlı tasarımıyla gören herkesin beğenisini kazanıyor. Model, sıkıştırılabilir tasarımıyla masa veya raflara kolayca monte edilebiliyor. Kolayca yakınlaştırılıp uzaklaştırılabildiği için kullanıcılarına önemli bir alan avantajı yaratıyor. 2,5 metre uzunluğundaki USB kablosuyla bilgisayardan uzak noktalara da konumlandırılabiliyor. RGB aydınlatmasıyla canlı bir atmosfer yaratarak bulunduğu ortama renk katıyor. Mikrofon üzerindeki sessize alma tuşu sayesinde tek dokunuşla istenmeyen anlarda sesin yayına karışmasına engel oluyor.

Ürünü İncele

6. Kompakt ve modern tasarım: Rampage SN-RM7X Siyah Masa Üstü LED Mikrofon


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Çalışma masasında alanı dar olanların mutlaka göz atması gereken Rampage SN-RM7X Siyah Masa Üstü LED Mikrofon, kompakt tasarımıyla çok az yer kaplıyor. Çağdaş görünümüyle beğeni kazanan model, uygun fiyatıyla da önemli bir avantaj vadediyor. 60 dereceye kadar ayarlanabilir mikrofon başlığıyla kullanıcılarına rahat ettikleri açıyı belirleme imkânı tanıyor. Aynı şekilde 1,5 metre uzunluğundaki kablosuyla da hareketleri kısıtlamıyor. Hassas yapısıyla sesi net algılayıp sorunsuz iletiyor. Tek tuşla sessize alınabiliyor. Modelin bir diğer önemli özelliği de güçlü ayaklarıyla masaya tam oturarak sağlam durması.

Ürünü İncele

7. Muhteşem yayın ambiyansı için: HyperX QuadCast Oyun Mikrofonu HX-MICQC-BK


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

En iyi oyun mikrofonları sıralandığında üst sıralarda yerini alan HyperX QuadCast Oyun Mikrofonu HX-MICQC-BK, şık tasarımı ve üstün nitelikleriyle eşsiz bir deneyim vadediyor. Oyun sırasında takım iletişimini sağlıklı bir seviyeye taşıyan model, LED göstergesiyle tek bakışta sesin karşı tarafa gidip gitmediğinin anlaşılmasına imkân tanıyor. Dokunmatik sessize alma özelliğiyle pratik biçimde ses iletiminin kapatılıp açılmasını sağlıyor. Güçlü RGB aydınlatmasıyla gece oyun oynanırken renkli ve keyifli ışıklandırma yapan model, yayın açıldığında da efsanevi bir ambiyans oluşturuyor. Dahili pop filtresiyle ses patlamalarını önlüyor. Tak çalıştır tasarımı sayesinde ek kuruluma ihtiyaç duymadan hemen kullanılabiliyor.

Ürünü İncele

8. Bütçesi kısıtlı olanlar için: Snopy SN-130 Siyah Mikrofon


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Bütçesi kısıtlı olan ve kaliteli özelliklere sahip en ucuz mikrofonu satın almak isteyenlere Snopy SN-130 Siyah Mikrofon tavsiyesi yapılıyor. Düz siyah rengi ve minimal yapısıyla sadelikten hoşlananlar için de harika bir alternatif olan model, az yer kaplayarak çalışma masalarında kalabalık yaramıyor. Başarılı ses kalitesiyle kullanıcılarından tam not alarak çevrim içi konferanslarda ve takım oyunlarında sağlıklı iletişim kurulmasına yardımcı oluyor. Ayarlanabilir yapısıyla 60 dereceye kadar özelleştirilebilen model, en rahat edilen açıda ve konumda yerleştirilebiliyor. Modelin 2,2 metre kablo uzunluğuna sahip olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Ürünü İncele

9. Oyuncuların en iyi yoldaşı: Trust 23510 GXT 256 Exxo USB Oyun Mikrofonu


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Oyunlarda takımıyla ses kaybı yaşamadan iletişim kurmak isteyenlere önerilen Trust 23510 GXT 256 Exxo USB Oyun Mikrofonu, yayın yapanlar için de harika bir seçenek. Model; vlog, podcast, yayın ve oyunlarda takım iletişiminde etkin performans sergiliyor. 1,8 metre kablo uzunluğu sayesinde masanın arzu edilen her köşesinde konumlandırılabiliyor. RGB aydınlatmasıyla etkileyici görsellik sağlıyor. Güçlü ve kaliteli metal malzemesiyle darbe ve aşınmalara karşı direnç göstererek uzun yıllar sorunsuz kullanılıyor. Kardioid kayıt özelliğiyle oyun yayınlarında sesin izole edilmesini sağlayarak yayınlara kalite kazandırıyor.

Ürünü İncele

10. Her zaman en iyisini isteyenlere: RØDE NT1 KIT Geniş Diyafram Kardioid Kondenser Mikrofon Paketi


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

"En kaliteli mikrofon hangisi?" sorusu sorulduğunda bir adım öne çıkan RØDE NT1 KIT Geniş Diyafram Kardioid Kondenser Mikrofon Paketi, birbirinden başarılı özellikleriyle dolu dolu kullanım vadediyor. Yüksek kaliteli malzemesiyle sağlamlık konusunda kullanıcılarından tam not alan model, 1 inç diyaframıyla devrim niteliğinde ses sunuyor. Modelin dikkat çeken en önemli yanı sessiz çalışması. Sadece 4,5 dB gürültüyle yayın, podcast ve video kayıtlarında mikrofon gürültüsüne neden olmuyor. Akıllı tasarlanan özel yapısıyla her ortamda kolaylıkla kendine yer buluyor. Kapsülün titreşimlere dayanıklı olması da önemli bir ayrıntı.

Ürünü İncele

11. Fiyat performans ürünü arayanlar için en iyisi: Dexim MAGNUM USB Mikrofon


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Uygun fiyata kaliteli bir mikrofon almak isteyenlerin radarına hızlıca giriş yapan Dexim MAGNUM USB Mikrofon, en iyi mikrofon markaları arasında üst sırada yer alan Dexim'in imzasını taşıyor. Kullanıcı yorumlarında en iyi fiyat performans mikrofonundan biri olduğu vurgulanan model, 50Hz-16KHz frekans aralığıyla güçlü ses sağlıyor. Tak ve çalıştır tasarımı sayesinde ürün, kurulumla uğraşmadan hemen kullanıma hazır hâle geliyor. Böylece farklı bilgisayarlarda da kolaylıkla kullanılıyor. Tripod ayaklı tasarımı sayesinde arzu edilen her ortamda konumlandırılabiliyor. Böylece spontane yayınlarda önemli avantaj yaratıyor. Ayrıca dış seslerdeki gürültüyü başarıyla bastırdığından açık alan kayıtlarında da tercih edilebiliyor.

Ürünü İncele

12. Dayanıklı malzemesiyle uzun yıllar sizinle: JBL Quantum Stream Gaming Kablolu Siyah Mikrofon


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

JBL markasının en iyi mikrofonundan biri olan JBL Quantum Stream Gaming Kablolu Siyah Mikrofon, şık ve zarif tasarımının yanı sıra üst seviye özellikleriyle de beğeni kazanıyor. Ters çevrilerek de kullanılabilen model, üç farklı stand seçeneği ve 360 derece hareket edebilme özelliğiyle kullanıcılara pozisyonlarını değiştirmeden kaliteli ses aktarım fırsatı veriyor. Dayanıklı metal malzemeleriyle darbe ve aşınmalara karşı dayanıklılık gösteriyor. Yayın, podcast ve seslendirme gibi kullanımlar için harika bir seçenek olan model, 96 kHz hızıyla sesi net bir şekilde yakalıyor. Böylece ses kayıpları yaşatmadan içeriklerin dolu dolu olmasını sağlıyor.

Ürünü İncele

13. Kişiselleştirilebilir ses tonu için: Shure MV7 Premium Podcast Mikrofonu


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Yüksek ses kalitesine sahip mikrofon markaları arasında önemli bir yere sahip olan Shure, kaliteli ses içerikleri üretmek isteyenleri Shure MV7 Premium Podcast Mikrofonu modeliyle tanıştırıyor. Gürültülü mekânlarda bile yüksek ses izolasyonu yaratarak pürüzsüz ses kalitesi yakalanmasını sağlıyor. Böylece her ortama uygun bir mikrofon modeli olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda en iyi vokal mikrofonu modellerinden biri olan ürün, yazılım desteği sayesinde vokal seçimi yapılmasına imkân veriyor. Modelin en sevilen özelliği, ses tonunun üç farklı şekilde kişiselleştirilmesini sağlaması. Böylece farklı içeriklere veya kullanıcı tarzına en uygun ses kişiselleştirmesi kolaylıkla gerçekleştiriliyor.

Ürünü İncele

14. Çok yönlü ses alımı: Dark Masa Üstü USB Mikrofon


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

Şık ve çağdaş tasarımıyla görenlerin ilgisini cezbeden Dark Masa Üstü USB Mikrofon, online görüşmelerde ve oyunlardaki takım iletişimde etkin rol oynuyor. Modelin dikkat çeken en önemli özelliği çok yönlü ses alımına sahip olması. Böylece masanın neresinde ve hangi açıda konumlandırıldığı fark etmeden sesleri başarıyla algılıyor. 1,5 metre uzunluğundaki esnek kablosu, ürüne yer bulmayı kolaylaştırıyor. RGB şeritli özel tasarımıyla masalara şıklık kazandıran model, 360 derece yatay ve 180 derece dikey esneyebilen körüklü gövdesiyle mikrofon açısının rahatlıkla belirlenmesini sağlıyor. Modelin herhangi bir ek kurulum istemeden USB bağlantısı kurulduğu anda çalışması da cabası!

Ürünü İncele

15. Profesyonel ses kalitesi için: RØDE Wireless GO II Mikrofon Sistemi


İster yayın ister kayıtlar için kullanabileceğiniz 2022 senesinin en iyi mikrofonları

En iyi kablosuz mikrofon modelini arayanların kaçırmaması gereken RØDE Wireless GO II Mikrofon Sistemi, birbirinden fonksiyonel özellikleriyle her ortamda kayıt yapılmasını kolaylaştırıyor. Kompakt tasarımıyla merak uyandıran model, sadece 32 gram ağırlığında olduğu için kolaylıkla taşınıyor. 200 metre çekim mesafesiyle kullanıcıların kayıt sırasında rahatlıkla hareket etmelerine imkân tanıyor. Kablosuz kullanılabilen model, tam dolu şarjla yedi saate kadar kesintisiz kullanılabiliyor. Wireless özelliğiyle akıllı cihazlarla kolayca etkileşime giriyor. İster kapalı ister açık alanda kullanılsın, her zaman kristalize ses kalitesini başarıyla muhafaza ediyor.

Ürünü İncele
Mynet Youtube

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

En Çok Aranan Haberler