Kılıçdaroğlu-Maliki görüşmesi 21 Ağustos'ta

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Irak ziyareti kapsamında Başbakan Nuri El Maliki ile 21 Ağustos Çarşamba Günü bir araya gelecek.

Kılıçdaroğlu'nun Irak ziyaretinin ayrıntıları belli olmaya başladı. CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu20 Ağustos Salı Günü Irak'a gidecek, Bağdat Havaalanı'nda resmi tören ile karşılanacak. Kılıçdaroğlu, Irak Başbakanı Maliki'yle 21 Ağustos Çarşamba Günü bir araya gelecek. CHP Lideri, 4 günlük ziyareti süresince Irak'ın önde gelen siyasi yöneticileri, Sünni ve Şii kanaat önderleriyle görüşecek. Irak Meclisi ile Kerkük ve Necef'i de ziyaret edecek olan Kılıçdaroğlu, 24 Ağustos Cumartesi günü Türkiye'ye dönecek.

-IRAK'TAN "İŞADAMLARIYLA GELİN" MESAJI-

Öte yandan Kılıçdaroğlu'na Irak gezisinde işadamlarının da yer aldığı kalabalık bir grup eşlik edecek. CHP Genel Başkan Yardımcıları Faruk Loğoğlu ile Erdoğan Toprak'ın üstlendiği program kapsamında işadamları da davet edildi. Toprak konuyla ilgili ANKA'ya yaptığı açıklamada CHP'nin bugün Ortadoğu coğrafyasında çok etkin bir konuma geldiğini belirterek, bu bölgede Türkiye'ye değil AK Parti'ye karşı ciddi bir tepkinin olduğunu ifade etti. Toprak, "Türkiye'nin izlediği yanlış dış politikadan dolayı Ortadoğu'nun kapıları kapandı. Türk iş adamları da o bölgelerden çekiliyor. Bu ziyaretlerde biz bir şey gördük, olay Türk vatandaşlarından değil hükümetin izlediği yanlış politikadan kaynaklanıyor" dedi. Bu bağlamda Irak hükümeti yetkililerinden kendilerine "işadamlarıyla gelebilirisiniz" mesajı verildiğini ifade eden Toprak, "CHP işadamlarıyla Irak'a giderek, ekonomik sorunların aşılması noktasında çalışma yapmayı düşünüyor. Bu nedenle Sayın Genel Başkanımız iş dünyasından temsilcilerle Irak ziyaretini gerçekleştirecek" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun Irak ziyaretinde işadamlarının yanısıra milletvekilleri ve gazeteciler de olacak.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
OLDU OLACAK malikiyede ŞİKAYET ET ülkeni
OBAMAYA ŞİKAYETTEN İYİDİR HERHALDE ZINDIK. APOYLA MUHABBET NASIL GİDİYOR. KAÇ KÜRDİSTAN KURULSUN İSTİYORSUNUZ. 3-5 ALLAH VERSİN Mİ. VERDİKÇE VERİYOR DER YA ARINÇ.. SERDE KÜRTLÜK ALDATILAN TÜRKLÜK.. SÜPERSİNİZ YA.
ATASÖZÜ..AKLIMA GELDİ..TENCERE YUVARLANMIŞ KAPAĞINI..BULMUŞ..İKİSİDE ÜLKELERİ İÇİN...BİR İŞE YARAMAYAN..LİDERCİKLER
sakın iran yerine suriyeye gitmesin somali yerine kenyaya gitmişdi ya
GEÇ GEÇ BİR İŞİ ZAMANINDA YAPACAKSIN SENDE DIŞ POLİTİKANI BELİRLEYECEKSİN KOMŞULAR NASIL BİRİ OLDUGUNU ÖGRENİP BİLMELİDİR ŞİMDİDEN.SURİYE MISIRADA GİTMELİSİN İRANDA BERABER.
Diğer Haberler