HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Konfor arayanlara silikonsuz, "Dışarıya ses vermesin" diyenlere silikonlu kulaklık! Size en uygun hangisi?

Müzik tutkunlarının olmazsa olmazları arasında yer alan kulaklıklar, silikonlu ve silikonsuz olarak ikiye ayrılıyor. Kulak ergonomisinden ses yalıtımına, kaliteli çağrı görüşmelerinden bas kalitesine kadar birçok farklı özellik sunan silikonlu ve silikonsuz kulaklıklar, kullanım tercihine göre çeşitlilik gösteriyor. Peki, en iyi deneyim için hangisini kullanmanız gerekir?

Konfor arayanlara silikonsuz, "Dışarıya ses vermesin" diyenlere silikonlu kulaklık! Size en uygun hangisi?

Sesin direkt kullanıcıya ulaşmasını sağlayan kulaklıklar, kalabalık ortamlarda müzik dinlemekten çağrı görüşmesi gerçekleştirmeye, film izlemekten oyun oynamaya kadar çok amaçlı kullanım sunuyor. Kulaklık içi modellerin seçimi yapılacağı zaman silikonlu ve silikonsuz olmak üzere iki seçenek ortaya çıkıyor. Silikonlu kulaklıklar; kulakta sabit kalma ve ses yalıtımı yapma gibi avantajlar sağlarken silikonsuz kulaklıklar; konfor sunuyor ve müzik dinlerken dış ortam seslerinin de işitilmesine imkân tanıyor. Hazırsanız silikonlu ve silikonsuz kulaklar arasındaki farkları keşfedelim! Böylece size en uygun seçeneğe karar verebilirsiniz.

Müzik dinlerken dış dünyadan soyutlanmayın


Konfor arayanlara silikonsuz,

Kalabalık ortamlarda hem müzik dinleyip hem sohbet etmek isteyenlere silikonsuz kulaklıklar tavsiye ediliyor. Silikonsuz kulaklıklar kulağı tamamen kapatmadığı için dış seslerin kolayca algılanmasını sağlıyor. Özellikle yolda yürürken araba ve korna seslerinin daha rahat duyulmasına yardımcı olarak kazaların yaşanmasını engelliyor.

Net ses kalitesi sağlayan ve aynı zamanda dış ortam seslerinin de duyulmasına imkân tanıyan silikonsuz kulaklık arayanların karşısına çıkan Philips SHE2305 Kablolu Kulak İçi Kulaklık, 12,2 milimetrelik neodimyum akustik sürücüleriyle eşsiz ses kalitesi sağlıyor. Hafif yapısı ve oval tasarımıyla kulakları yormuyor. Modelin öne çıkan önemli bir özelliği de yankı önleyici dâhilî mikrofonuyla telefon görüşmelerinde kaliteli ses aktarımı sağlaması.

Ürünü İncele

Spor yaparken kulaklığınız düşmesin


Adsız tasarım - 2023-01-20T165821.417

Çeşitli spor aktiviteleri yaparken bir yandan da müzik dinlemeyi seven birçok kişinin ortak sorunu spor sırasında kulaklıkların bir türlü sabit durmaması. Silikonlu kulaklıklar, kulağa vakum etkisi yaptığı için silikonsuz kulaklıklara göre daha sabit şekilde kalıyor. Böylece en hareketli spor aktiviteleri sırasında bile kullanıcılarına güven veriyor. Ancak burada öne çıkan nokta, düşme sorunlarını en aza indirmek için kulağa en iyi uyum sağlayan silikon kulaklık ucunu tercih etmek.

Kulak ergonomisine önem verenlere


Adsız tasarım - 2023-01-23T182339.520

Birçok kişi silikonlu kulaklıkların kulak içine girmesinden rahatsız oluyor. Bu kulaklıklar, her ne kadar farklı kulak tipleri için farklı başlıklar sunsa da bazı kulak tiplerine uyum sağlamakta zorlanıyor. Ancak silikonsuz kulaklıklar, kulak içinin dış katmanında konumlandığı için kulakları rahatsız etmiyor. Bu sebeple kulağı hassas olanlara silikonsuz kulaklıklar öneriliyor.

Kullanıcı yorumlarında ergonomisi ve ses kalitesiyle sıklıkla övülen Apple 3.5 Mm Kulaklık Jaklı EarPods, kulağa rahatça oturup uzun saatler keyifli ve konforlu biçimde müzik dinletiyor. Modelin en önemli özelliği akıllı tasarımı sayesinde geleneksel kulaklıklara göre kulak içine çok daha kolay adapte olabilmesi.

Ürünü İncele

Kaliteli çağrı görüşmeleri yapın


Adsız tasarım - 2023-01-23T182500.406

Müzik dinlemenin yanı sıra sıklıkla çağrı görüşmeleri gerçekleştirecek kişilere silikonsuz kulaklıklar öneriliyor. Bu önerinin esas sebebi silikonlu kulaklıkların kulağı tamamen kapatmasıyla ilgili. Silikonlu kulaklıklarda kulak içi kapatıldığı için ses yalıtımı oluşuyor ve kullanıcılar konuşma sırasında kendi seslerini duymakta zorlanıyor. Bu durum daha yüksek sesle konuşup çevrelerinden tepki toplamalarına yol açıyor. Ancak silikonsuz kulaklıklar, kulağı tam kapatmadığı için kullanıcılarına kendi seslerini duyma fırsatı da tanıyor.

Bas ve tiz sesleri daha iyi işitmek için


Adsız tasarım - 2023-01-23T182856.484

Bas ve tiz seslerin yüksek kalitede işitilmesi müzik gurmelerine daha zengin bir deneyim yaşatıyor. Yüksek ses kalitesi sunmak üzere tasarlanan silikonlu kulaklıklar, kulağa tam oturup ses yalıtımı sağladıkları için bas seslerin çok daha derin ve güçlü işitilmesine yardımcı oluyor. Böylece müziklerdeki detaylar daha rahat duyuluyor ve eğlencenin dozu artıyor.

Muhteşem ses kalitesi vadeden Sennheiser CX 80S Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık, yüksek ses kalitesini dengeli biçimde sunuyor. Ayrıca kulaklığın gürültü izolasyonu ve konfor için üç farklı silikon ucu bulunduruyor.

Ürünü İncele

Kulaklık sesinin dışarıya gitmesinden hoşlanmayanlara


Adsız tasarım - 2023-01-23T182716.610

Otobüs ve metro gibi toplu taşıma araçlarında müzik dinlerken kulaklığın sesi dışarıya vermesinden rahatsız olanların silikonlu kulaklıkları tercih etmesi gerekiyor. Silikonlu kulaklıklar, silikon uç aracılığıyla sesi doğrudan kullanıcı kulağına yansıttığı için dışarıya vermiyor. Böylece kalabalık ortamlarda ses seviyesini dert etmeden yüksek sesle müzik dinlemeyi sevenleri de mutlu ediyor. Aynı şekilde kulağı tam kapadığı için etkili ses yalıtımı sağlıyor ve dış ortam gürültüsünün duyulmasını engelleyerek müzik keyfinin doyasıya çıkarılmasına yardımcı oluyor.

Kulaklığınız her zaman temiz kalsın


Adsız tasarım - 2023-01-20T170043.862

Hijyen konusunda hassas olanların silikonlu kulaklıklara yönelmesi gerekiyor. Silikonlu kulaklıkların sadece silikon kısmı kulakla temas ettiği için arzu edildiğinde silikon çıkartılıp yıkanarak temizlenebiliyor. Kulaklık silikonunun yıkanıp kuruması kısa sürdüğü için zaman avantajı da elde ediliyor. Silikonu çıkmayan kulaklıklar ise silikon kısmında herhangi kablo veya elektronik devre bulundurmadığı için pratik biçimde ıslak mendille silinebiliyor. Bu sayede kulaklığını başkasıyla paylaşmaktan çekinenlere de önemli bir avantaj sunuyor.

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!
Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!


Mynet Youtube

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

En Çok Aranan Haberler