HABER

Semtine ve evine göre değişiyor, rakamlar 50 bin TL'yi buldu! Ev sahipleri şaşkın durumda: Daha önce böyle bir şey duymadım

Türkiye'de son zamanlarda artan kira fiyatları ev sahipleri ve kiracıları karşı karşıya getirdi. Mahkemede sürecin 3 yılda sonuçlanması ev sahipleri ve kiracılar arasında yeni bir uygulama başlattı. Bazı kiracılar, evden çıkmak için ev sahibinden para istedi. Rakamlar 50 bin TL'ye kadar çıkarken bir ev sahibi, evini satmak için kiracısıyla anlaştığını belirterek "20 bin TL istedi, ben de kabul ettim. Daha önce imkanı yok böyle bir şey duymadım" dedi.

Semtine ve evine göre değişiyor, rakamlar 50 bin TL'yi buldu! Ev sahipleri şaşkın durumda: Daha önce böyle bir şey duymadım

Kiralar yükseldi, davalar da patladı. Bazı ev sahipleri kiracılarını çıkarmak için para teklif ediyor. Bunu duyan bazı kiracılar ise tahliye karşılığında para talep ediyor. Konuşulan rakamlar 15-20 bin TL'den başlayıp 50 bin TL'ye kadar çıkıyor.

thumbs_b_c_c63a7b1cb82965cffba4785da9196f00

İSTENEN RAKAM SEMTİNE VE EVİNE GÖRE DEĞİŞİYOR

Ev sahibi-kiracı davaları uzadı, tahliye için ev sahipleri para teklif etmeye başladı. Artan kira fiyatları birçok ev sahibi ve kiracıyı karşı karşıya getirdi. İstediği kirayı alamayan ev sahipleri çare arıyor. Kimi evini satmak, kimi eski kiracının yerine yüksek fiyattan kiracı sokmak için dava açıyor. Davalar o kadar çok arttı ki adliyelerde dosyalar üst üste yığılmış vaziyette. 3-14 ay içerisinde ilk duruşma yapılırken o davanın sonuçlanması 2-3 yılı bulabiliyor. Hal böyle olunca bazı ev sahipleri elini cebine atmak zorunda kaldı. Bazı kiracılar da çıkmak için para istedi. Sektör temsilcileri semtine ve evine göre istenen fiyatın değiştiğini belirterek tam net bir rakamın olmadığını ifade etti.

"DAHA ÖNCE BÖYLE BİR ŞEY DUYMADIM"

Show Haber'in haberine göre Ankara'da yaşayan bir ev sahibi, evini satmak için kiracısıyla anlaştığını belirterek "20 bin TL istedi, ben de kabul ettim. Daha önce imkanı yok böyle bir şey duymadım" dedi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler