HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Deniz Baykal Cumhur İttifakı'na mı katılacak? Açıklama geldi

Son dakika haberi: Seçimlere aylar kala partiler arası transferler hızlandı. Yeni katılımlarla birlikte kulislerde de her gün yeni isimler geçmeye başladı. Son olarak ortaya atılan iddia ise Ankara'da siyasi kulisleri hareketlendirdi. CHP'nin eski lideri Deniz Baykal Cumhur İttifakı'na mı katılıyor? Baykal'ın oğlu Ataç Baykal katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. İşte merak edilen haberin detayları...

SON DAKİKA | Deniz Baykal Cumhur İttifakı'na mı katılacak? Açıklama geldi

Son dakika: Türkiye 2023'te yapılacak seçimlere kilitlenmiş durumda. Seçim arifesinde ise sıcak haberler peş peşe gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Mehmet Ali Çelebi'nin AK Parti'ye, Ahmet Eşref Fakıbaba'nın ise İYİ Parti'ye geçmesi ses getirmişti. Bu iki haberin ardından partiler arası geçiş yapması beklenen çok sayıda isim için yeni iddialar ortaya atıldı.

DENİZ BAYKAL İDDİASI

Son kulis bilgisi ise AK Partili Sinan Burhan'dan geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sinan Burhan söz konusu gelişmeyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Burhan paylaşımında, "Aldığım bir kulis. Milli ve yerli cephe genişliyor. Cumhur İttifakı'na sayın Deniz Baykal da katılacak" ifadelerini kullandı.

dddddddddd

BAYKAL'IN OĞLUNDAN AÇIKLAMA

Deniz Baykal’ın oğlu Ataç Baykal'ın katıldığı canlı yayında şunları ifade etti:

"Babam ile konuştum. Aslı’nın CHP üyeliğinden istifasını kendisi ile konuşmadığını, hatta istifa ettikten sonra haber verdiğini söyledi. Aslı’nın istifası Deniz Baykal ve ailesini bağlayıcı bir görüşün sonucu alınmış bir karar değildir. Babam, kendisi CHP’den istifa etmeyi asla düşünmüyor, herkese de sakın istifa etmeyin diye telkinde bulunuyor. Aslı’nın istifası için babam, ‘Bana bu bildirildi, oturup konuşalım diye önceden sorulmadı’ dedi."

KIZI İSTİFA ETMİŞTİ

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın biyokimya profesörü kızı Aslı Baykal, CHP'den istifa ettiğini duyurmuştu. Sosyal medya hesabından 'Siyasi parti üyeliğiniz sonlandırılmıştır' yazılı mesajı paylaşan Aslı Baykal, "Neden istifa ettiniz?" sorusuna "Gördüğüm lüzum üzerine yazmanız yeterli" cevabını vermiş ve daha fazla konuşmak istemediğini söylemişti.


Express

En Çok Aranan Haberler