HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | CHP İstanbul'da startı verdi! Ekrem İmamoğlu 'ceketini' yine çıkardı ve bu mesajı verdi: 'Ben hiç onların adayını merak etmiyorum'

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP İstanbul Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Özel, "Erdoğan'ın açıklayacağı adayla meşgul değiliz" dedi. Toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da açıklamalarda bulundu. İmamoğlu "6 Mayıs'ta çıkarttığımız o ceketi, Türkiye'de iktidar olana kadar hiç giymeyeceğiz" ifadelerini kullandı. Ceketini çıkarıp konuşmasına devam eden İmamoğlu, "Ben hiç onların adayını merak etmiyorum" dedi.

Son dakika haberi: Türkiye adım adım yerel seçimlere doğru ilerliyor. Siyasi partiler bir bir adaylarını açıklarken son olarak CHP lideri Özgür Özel, İstanbul Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı açıklamalarda "İmamoğlu'nun ikinci 5 yılı için tam yol ileri" ifadelerini kullandı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

ÖZELİÇ

AK Parti'nin İstanbul adayının kim olacağı da merak edilirken toplantıda Özel bununla ilgili de konuştu. Özel "Erdoğan'ın açıklayacağı adayla meşgul değiliz" dedi. Özel, ardından sözü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na bıraktı.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden aday olabilmek için kendinize güvenebilmeniz yetmez, ekibinize, partinize, vizyonuna ve 16 milyon İstanbullunun aklına ve vicdanına da güvenmeniz gerekir.

2019'da bu şehirde köklü bir değişim başardık. Başarmaya devam edeceğiz. 31 Mart'ta İstanbul'u sizlerin iradesiyle yeniden kazanacağız. Daha büyük işler başaracağız. Engellemelere karşı bağışıklık kazandık. Önümüze çıkartılan zorlukları ve engelleri aşa aşa ustalaştık. Başarıya nasıl ulaşacağımızı artık çok daha iyi biliyoruz. Her yerde şunu söyleyin; İstanbul başardı. Artık İstanbul senin. O 'İstanbul benim' diyen tek kişiden kurtuldu. İstanbul senin, İstanbul herkesin.

İİİİİİİ

Yola çıktığımızda İstanbul durmuştu, bezgindi, değişim istiyordu, yeni bir ses, yeni bir nefes, yeni bir vizyon istiyordu. İstanbullunun iradesi değişimle sonuçlandı. İşlerine gelince millet iradesini ağızlarından düşürmeyenler demokrasi tarihimizin en büyük utancına imza attılar, milletimizin iradesini çiğnediler, 16 milyonun kul hakkını yediler.

"'SENİ TOPAL ÖRDEK YAPACAĞIZ' DEDİLER, ATOM KARINCA OLDUK"

Biz o günden bir marifet bin mazeretten iyidir diyerek işe koyulduk, var gücümüzle çalıştık. Onlar seni topal ördek yapacağız dedi, biz atom karınca olduk. Onlar ayağımıza pranga bağladıkça biz zincirleri kırdık. Onlar meclis çoğunluğu bizde, sana İstanbul'u yönettirmeyeceğiz dedikçe ahlaklı yollar bulduk. İstanbul'a hizmette tarihinin en hızlı koşucusu olduk. Bizi durduramayacaklarını anlayınca kızgınlıkları arttı, Ankara'da ne kadar müfettiş varsa üzerimize gönderdiler. Onlarca yıl kapısından tek müfettiş geçmemiş birimlerimiz, müfettişlerin daimi mesai mekanı oldu. Beylikdüzü'ne gittiler, belediyeye baktılar, iş yaşamıma baktılar, kumpas kurdular, çaba kurdular, her gün yeni bir yalana sarıldılar, her gün bize karşı başka yeni bir algı operasyonu yapmaya devam ettiler, iftira üstüne iftira attılar.

Biz tüm engellemeye inat işimize baktık. Ve kazanan İstanbul, İstanbullu oldu, kazanan Türkiyemiz oldu. Yine de ilk başkanlık dönemimiz kolay olmadı. Bizden önceki yönetim iktidarla aynı partiden olduğu halde hizmet üretmekten uzaklaşmıştı. Ben 5 yıl İstanbul'un en büyük ilçelerinden birinde olmama rağmen tek bir iş için yan yana duramadık. İstanbul'un bütün ilçelerini ve bütün önemli projelerini yok saydılar. İsraf düzeni İstanbul'un büyük projelerini tarumar etmişti. Kasasında sadece 6 milyon lira bırakılmış bir belediye. İBB’nin sadece 1 saatlik gideri bile değildi.

5 yılda yaptıklarımızı 5 ana başlıkta paylaşmak istiyorum.

Tüm zamanların en büyük ulaşım atılımını başlattık. Raylı sistemlerde dünya rekorunu kırdık. Raylı sistemlerde tam 65 nokta 1 km yeni hat ve 62 istasyonu tamamlamış olacağız. Gururla ifade ediyorum ki bizden önceki 25 yılın ortalamasının 4 katından daha fazla metro hattını her yıl İstanbul'a kazandırdık. Onun için çok kıskanıyorlar. 2025 yılı sonuna kadar fazla değil 1,5 sene sonra 45.7 km daha yeni hattı İstanbul'a kazandırmış olacağız. Karayolu ulaşımına 9 milyar liralık yatırım yaptık. Trafiği rahatlatması için 155 kavşak tamamladık. 232 caddeyi sil baştan yeniledik.

İstanbul'un kangrenleşmiş altyapı sorunlarını çözdük. Kurban bayramlarında boğaz kana büründü haberleri yapılamaz oldu.

İstanbul'un daha adil bir şehir olmasını sağladık. 257 bin çocuğa 24 milyon litre süt dağıttık. Hani sordu ya göremiyoruz süt dağıtacaksın, nerede sütler diye... Hiç kimse görmeden evlerine getirip bıraktık, anneleriyle çocuklarıyla muhatap olduk. Ailelere nakit desteği verdik. 614 bin anneye ücretsiz ulaşım hakkı verdik. Kimin parasını kime veriyorsun dedi, milletin parasını millete veriyoruz dedim. Öğrencilere burs verdik. Onlarsa çok şanslı insanlara burs verdiler. Yurtlar yapıyoruz. Yurt yapacağız dedik, niçin? Artık İstanbul'a öğrenciler gelemiyor. Avrupa'nın en büyük halkekmek fabrikasını kurduk. Artık günlük 2 milyona yakın ekmek üreten bir şehir yönetimi olduk.

"ÇIKARTTIĞIMIZ O CEKETİ İKTİDAR OLANA KADAR GİYMEYECEĞİZ"

6 Mayıs'ta çıkarttığımız o ceketi hiç giymedik, Türkiye'de iktidar olana kadar hiç giymeyeceğiz.

i2

İstanbul'un daha yeşil olması için de çalıştık. Yeni yeşil alanlar ilave ettik. Depreme dayanıklı yapılaşma süreçleri hızla başladı.

"BEN HİÇ ADAY MERAK ETMİYORUM"

Ben hiç aday merak etmiyorum. Siz niye merak ediyorsunuz?

Özetle yeni bir hizmet yeni bir fayda sunmadığımız, geçmişte aldığı hizmetin kalitesini ve miktarını arttırmadığımız tek bir yurttaşımız kalmadı.

Bütün bunlar Türkiye tarihinde benzeri görülmemiş adil, halkçı ve demokratik uygulamalarla oldu. İstanbul'un koruyucusu, muhafızı olma bilinciyle hareket ettik. 2019'da biz seçilmemiş olsaydık neler olurdu, herkes bir düşünsün. Halka çevrilmiş kaynakları, israf düzeni temsilcilerinin ceplerine akmaya devam ederdi. Halkçı belediyecilik yerine, ben yaptım oldu belediyeciliği devam etseydi çevreyi talan etmeye devam ederlerdi.

İstanbul belediye meclisinde o büyük çoğunluğu kazanacağız. İstanbul'da hizmet ziyafeti başlayacak."

En Çok Aranan Haberler