HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: İsrail ordusu Gazze'ye saldırmaya başladı!

Son dakika haberi: Son 1 haftadır Mescid-i Aksa'da ibadet eden sivillere yönelik saldırılarda bulunan İsrail ordusu bu kez de işgal altındaki Gazze'ye saldırmaya başladığını duyurdu. Öte yandan gün içinde Lübnan'dan İsrail'e atılan roketler sonrası, Lübnan'ın güneyinde İsrail'e ait savaş uçaklarının uçtuğu rapor edildi. Diğer yandan İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze’den de İsrail sınırındaki yerleşimlere roketler fırlatıldığını duyurdu. İşte son dakika haberinin detay

Son dakika: İsrail ordusu Gazze'ye saldırmaya başladı!

Son dakika haberine göre, İsrail ordusu, Lübnan'dan atılan bir dizi roketin ardından yaşanan gelişmelerden sonra abluka altındaki Gazze'ye saldırı başlattı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

İsrail ordu sözcülüğü, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik saldırı başlattığını belirtti.

32

İsrail savaş uçaklarının Gazze'de bazı hedeflere bir dizi hava saldırıları düzenlediği bildirildi.

Saldırıda henüz can kaybı ya da yaralanan kimsenin olup olmadığına ilişkin bilgi paylaşılmadı.

gew

LÜBNAN SINIRINDA İSRAİL'E AİT SAVAŞ UÇAKLARI UÇUYOR

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Lübnan'dan İsrail'in kuzeyine atılan bir dizi rokete ilişkin yaptığı açıklamanın ardından Lübnan'ın güneyinde İsrail'e ait savaş uçaklarının sesi yoğun bir şekilde duyulmaya başlandı.

ff

İsrail'in Lübnan'a olası bir saldırısını takip etmek için başkent Beyrut'tan gelen birçok gazeteci, güneydeki Sur kentinin El-Kalayla beldesinde civarında beklemeye devam ediyor.

AA ekibi, Netanyahu'nun, güvenlik kabinesi toplantısı konuşmasının ardından, Lübnan'ın güney semalarındaki savaş uçaklarının yoğun hareketliliğini ve seslerini duymaya başladı.

32f

GAZZE'DEN İSRAİL'A ROKET SALDIRISI

İsrail ordusu, yaptığı yazılı açıklamada, abluka altındaki Gazze’den İsrail sınırındaki yerleşimlere roketler fırlatıldığını duyurdu. Açıklamada, Gazze’den fırlatılan yedi roketin hepsinin havada imha edildiği kaydedilirken, saldırılarda can kaybı yaşanmadığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, Gazze Şeridi çevresindeki İsrail yerleşim birimleri çevresinde uyarı sirenleri çalındığını belirtildi.

AA-20230406-30785869-30785867-ISRAIL_SAVAS_UCAKLARI_GAZZE_SERIDINE_HAVA_SALDIRISI_DUZENLEDI

Roketlerin hedefindeki Siderot, İbim, Niram, Karmia ve HaAssara’da saldırılara karşı uyarı sirenleri çalındı. Gazze’deki Filistinli direniş gruplarından roket saldırılarını üstlenen olmadı.

Bu arada, İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamada ise güvenlik kabinesinin İsrail ordusu ve güvenlik kurumlarının tavsiyeleri doğrusunda Lübnan'dan atılan roketlere ilişkin bir dizi karar aldığı belirtildi.
Öte yandan İsrail basını, Gazze’den yapılacak saldırı ihtimaline karşı Tel Aviv kentinde sığınakların açıldığını aktardı.

NE OLMUŞTU?

Lübnan'dan İsrail'e dün atılan 30'dan fazla roketin ardından İsrail güvenlik kabinesi iki aydan sonra toplanma kararı almıştı. Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant, Lübnan'dan atılan roketlerin ardından İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi ve diğer üst düzey güvenlik isimleriyle farklı toplantılar gerçekleştirmişti.

İsrail ordusu, Lübnan’dan ülkenin kuzey bölgelerine bir dizi roket atıldığını ve ülkenin kuzey bölgelerinde uyarı sirenlerinin devreye girdiğini duyurmuştu.

r32

İsrail Dışişleri Bakanlığı, saldırıda 34 roket fırlatıldığını bildirmişti. İsrail ordusu, akşam saatlerinde de Lübnan'dan İsrail'in kuzeyine üç havan mermisi atıldığını açıklamıştı.

Acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı da saldırılarda şarapnel isabet eden bir İsraillinin hafif, bir kişinin de sığınağa kaçarken yaralandığını paylaşmıştı.

43

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'dan atılan bir dizi roketten Hamas'ı sorumlu tutmuştu.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee de topraklarından İsrail'e roket atılmasının sorumluluğunun Lübnan hükümetine ait olduğunu belirtmişti. (AA)

En Çok Aranan Haberler