Son Dakika Yeni Meb Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG’un kaldırılmasının ardından isteyen özel okulların yapılacak merkezi sınavla öğrenci almasına karar verdi.


Yayın Tarihi: 14.11.2017

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğretmen ataması başvuruları için herhangi bir ücret alınmadığı hatırlatılarak, öğretmen adaylarından, ücret talep eden şahıslara itibar etmemeleri istendi.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni öğretmen alımları yapılacağını duyurdu. Yılmaz, "100 bin öğretmen açığı var. 20 bin öğretmen alacağız. Bunları duyurusunu Şubat ayında yapacağız. 2017 KPSS sınavını esas alarak atama yapacağız" dedi. Bakan Yılmaz TEOG yerine geçen sistemle ilgili ise "Sınav zorunlu değil. İsterse girer, istemezse girmez. Hiç kimseyi istemediği okula göndermeyeceğiz" açıklamasında bulundu.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

'TEOG'un yerine gelen yeni sistem ne?' sorusu dün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamasıyla yanıt buldu ancak kafalar yine de karışık. Twitter'da #TEOG etiketi çok paylaşılanlar (Trending Topic) listesinin başını çekiyor. Sosyal medyada bazı eğitim uzmanları, yeni sistemin sınavla girilecek lise sayısını sınırlamasının doğru bir yaklaşım olduğunu, bazıları ise değişikliğin çapı daraltılan yeni bir sınav sistemi getireceğini söylüyor. İşte yeni sisteme yönelik ilk tepkiler...


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2017 öğretmen alımı ile ilgili son dakika açıklama yaptı. TEOG yerine geçecek yeni sisteme ilişkin açıklama yapan Bakan Yılmaz, 20 bine yakın öğretmen alımı yapılacağının müjdesini verdi.


Yayın Tarihi: 05.11.2017

Binlerce öğrenci önümüzdeki hafta 10 Kasım okullar tatil olacak mı? sorusunu sormaya başladı. Peki MEB'ten konuya ilişkin açıklama var mı? Öğrenciler 10 Kasım cuma günü itibariyle üç gün tatil yapacak mı? İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 01.11.2017

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haziran ayında duyurduğu öğretmen performans sistemi 12 ilde pilot olarak uygulanmaya başlıyor. Öğretmenlere öğrenci, veli, meslektaş ve yönetici oy verecek.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

Ehliyet sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? MEB tarafından 7 Ekim'de düzenlenen MTSKS-4 ehliyet sınavı sonuçları bugün açıklanması bekliyor. Geçtiğimiz hafta soru ve cevapları yayınlanan ehliyet sınav sonuçları için MEB'in sınav sonuç sayfasına bütün gözler çevrildi. Ehliyet sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak merakla bekleniyor. MEB ehliyet sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Ehliyet sınav sonuçlarını haberimizden sorgulayabilirsiniz.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

MEB, İçişleri ve Çalışma bakanlığı arasında TYP yani Toplum Yararına Program kapsamında protokol imzalandı ve okullarda görevlendirilmek üzere 60 bin kişilik personel alımı için adım atıldı. Peki bu personel alımı için kimler başvuru yapabilecek ve başvurular ne zaman alınmaya başlanacak?..


Yayın Tarihi: 13.10.2017

Ehliyet sınav sonuçları merakla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 7 Ekim 2017 tarihinde yapılan ehliyet sınavı soru ve cevapları yayınlandı. Soru ve cevapların yayınlanmasından adaylar, sınav sonuçları ne zaman belli olacak merak etmeye başladılar. Sürücü adayları, ehliyet sınavı soru ve cevaplarına haberimizden bakabilir. Peki ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 13.10.2017

DGS yerleştirme sonuçları an itibariyle ÖSYM sonuç görüntüleme ekranı ile açıklandı. ÖSYM ana sayfasından yapılan duyuru ile, DGS sonuçları resmen duyuruldu ve 2017 DGS yerleştirme sonuçları böylecde adaylara sunuldu. Yerleştirme sonuçları nasıl görüntülenir? DGS yerleştirme sonuçları ekranı, sonuç görüntüleme hakkında her şey!


Yayın Tarihi: 02.10.2017

MEB'de alkol alan öğretmenler fişleniyor iddiası bir anda gündem oldu. CHP Milletvekili Orhan Sarıbal, öğretmenlere alkol kullanıp kullanmadıkları sorduklarını belirterek, 'MEB, işe alım yaparken öğretmenler arasında alkol tüketenler ve alkol tüketmeyenler diye bir sınıflandırma mı yapıyor?' diye sordu.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, bugün özel okul temsilcileriyle TEOG sonrası yeni sistemle ilgili toplantı yaptı. Son dakika habere göre, toplantı sonrası yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı'nın TEOG taslağı ile ilgili yarın Bakanlar Kurulu'na sunum yapacağı öğrenildi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önceki gün hazırlanacak alternatiflerin bir ay içinde Bakanlar Kurulu'na sunulacağını açıklamıştı.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

MEB'in müfredatta gerçekleştirdiği yeniliklere yönelik tartışmalar sürerken, ders kitaplarında 'Nah yapan kutup ayısı'ndan sonra bir skandal daha tespit edildi. Liseler için hazırlanan Felsefe kitabındaki bir karikatürde, trafikte kalan bir kişi, tepkisini orta parmağını sallayarak gösteriyor. Öte yandan, liselerde okutulan Sosyoloji kitabından Karl Marx’ın çıkarıldığı da ortaya çıktı. Sosyal medyada Marx'sız sosyoloji kitabına oldukça sert tepkiler yer aldı.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi TEOG'dan sonra üniversiteye giriş sınavı da değişiyor. YGS ve LYS kalkıyor; yeni bir üniversite sınavı sistemi geliyor. Bu yeni sistem için MEB ve YÖK ortak çalışacak. Yeni sistemin Yüksek okullara sınavsız giriş, daha az öğrenci ile rekabet, liseden sonra 3 kez sınavgibi yenilikler getireceği belirtiliyor. Peki LYS ne zaman kalkacak, bu yıl LYS yapılacak mı? 2018'de üniversiteye giriş nasıl olaacak?


Yayın Tarihi: 21.09.2017

TEOG ardından LYS YGS kalkıyor mu sorusu detaylıca sorulmaya başlandı. Bugünlerde LYS ve YGS kalkıyor mu tartışmaları yaşanırken, Cumhurbaşkanı açıklamaları LYS YGS üniversite sınavları ile ilgili sinyaller verdi. Bundan sonra LYS YGS kalkıyor mu tartışmaları, TEOG tartışmalarının yerini alacak gibi görünüyor. Peki, LYS YGS gerçekten kalkıyor mu? Sınavsız üniversite girişi mi uygulanacak? Konuyla ilgili 20 Eylül'den yansıyanlar...


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz son dakika açıklamasında, "Bu sene TEOG sınavı yapılmayacak" ifadesini kullandı. Gazetecilerin TEOG ile ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz, sınavın kaldırıldığını anlatırken, sınav nedeniyle çocukların yarış atına dönüştüğünü belirtti. Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında "TEOG'un kaldırılması lazım. Biz TEOG'la mı geldik?" demiş ardından da Başbakan Yıldırım, yeni sistem hakkında konuşmuştu.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 Performans Raporu'nda TEOG yerine getirilecek sistem anlatılıyor. MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından hazırlanan raporda, 65. Hükümet programına da atıfta bulunularak, 2017 yılında yapılması planlanan hedeflerin arasında “liselere geçiş sisteminin” değişmesi de yer alıyor.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Bugün 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen için 2017-2018 öğretim yılı başlıyor. Bu yıl öğrenci ve velileri yeni müfredat başta olmak üzere çok değişiklik bekliyor. Ama yanıtı aranan en önemli soru ise “Bu yıl TEOG yapılacak mı?” Bugün ortak açılış töreninde Başbakan Yıldırım ile MEB Bakanı Yılmaz’ın bu sorunun yanıtını vermesi bekleniyor.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Özel teşvik sonuçları açıklandı. MEB tarafından verilen ve özel okullara teşvik etmek için verilen 2017-2018 eğitim ve öğretim desteği yerleştirme sonuçları belli oldu. Özel okul teşvik sonuçları sorgulama ekranı ile teşvik sonuçlarını haberimizden kontrol edebilirsiniz. İşte özel okul teşvik sonuçları sorgulama sayfası...


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Okullar ne zaman açılıyor merak ediliyor. Okullar ne zaman açılacak sorusu Eylül ayı ile birlikte sorulmaya başlanmıştı. Okulların açılmasına kaç gün kaldı sorusu öğrenciler kadar veliler tarafından da soruluyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu sorulara istinaden 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı takvimini yayımlamıştı. Buna göre okulların açılmasına kaç gün kaldı? Uyum süreci bu hafta başladı. 1., 5. ve 9. sınıflar için uyum süreci dün başladı. Peki okullar ne zaman açılıyor?


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, Türkçe 6. sınıf kitabında bir ayının el hareketi yaptığı karikatürün yorumlanmasının istendiği sayfanın imha edilmesi gerektiği konusunda talimat gönderdiklerini belirterek, "Bütün il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz öğrencilere dağıtılmak üzere hazır bekletilen kitaplardan Türkçe 6. sınıf kitaplarından sayfa 13’ü imha etmiş durumdalar. Öğrencilerimizin eline gitmeyecek" dedi.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Milli eğitim Bakanlığı özür grubu il için atamaları gerçekleştirdi ama tayin alamayan öğretmenler için MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünde duyuru yapıldı ve başvuru ekranı açıldı, kontenjanlar ilan edildi. İşte eş özürü nedeniyle atama almaya çalışanlar için iller arası ve il içi atama başvurusu ile ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Velilerin ve öğrencilerin beklediği duyuru MEB'den son dakika açıklaması olarak geldi ve TEOG 3. nakil sonuçları ilan edildi. TEOG nakil sonuçları MEB / E-okul bünyesindeki sorgulama sayfasından öğrenebiliyor. TEOG 3. Nakil sonuçlarını haberimizden öğrenebilirsiniz.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı fuar açılışında 'Yeni müfredatta Atatürkçülük kaldırıldı' eleştirilerine "Bizim hem ortaokul sonda hem de lise sonda İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi var. Yeni müfredatta Beden Eğitimi ve Spor dersi zorunludur 9, 10, 11, ve 12'nci sınıflarda burada Atatürk'ün beden eğitimi ile ilgili sözleri öğretiliyor" yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

MEB velilerin beklediği açıklamayı yaptı ve özel okul teşvik sonuçları ilan edildi. MEB yaptığı duyuru ile velilere teşvik hakkı sorgulama sayfasını erişime açtı. Veliler özel okul kaydı için devlet teşviği kazanıp kazanmadıklarını bu sorgulama sayfasından öğrenebiliyorlar. Siz de özel okul teşviğine başvurduysanız işte özel okul teşvik sonuçları sorgulama sayfasına direkt erişim bağlantısı...


Yayın Tarihi: 07.09.2017

MEB, öğretmenlker için 2. il içi ve il dışı yer değiştirme ile ilgili tüm konuları detaylandırdı. MEB internet sitesi ile bir duyuru yapıldı ve 5 Eylül tarihinden itibaren 2. il içi ve il dışı yer değiştirme başvuruları başlamış bulunuyor. İsteğe bağlı bir atama konusu olduğu için, Milli Eğitim Bakanlığı 2. il içi ve il dışı yer değiştirme ve atamalara daha fazla ciddiyetle ve titizlikle yaklaşıyor. Peki 2. il içi il dışı yer değiştirme başvurusu nasıl yapılır?


Yayın Tarihi: 05.09.2017

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan "Mazeret ataması" ile "alan değişikliği" isteyen öğretmenlere müjdeli haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğretmenlere mazerete bağlı ikinci il içi ve il dışı atamaları ile alan değişikliği konularında yeniden hak tanındı.


Yayın Tarihi: 31.08.2017

Çocuklarını “daha iyi” okulda okutmak isteyen anne-babalardan, kayıtlarda bağış adı altında yasak olmasına rağmen kayıt parası alındığı ileri sürüldü. “Veliler hiçbir şekilde bağış yapmaya zorlanamaz” açıklaması yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Buradan bütün yöneticilere, bütün okul müdürlerine, personelime ve velilere talimatımdır. Böyle bir uygulama olduğu söyleniyor. Doğru olmadığını söyleyeyim” uyarısına rağmen uygulamada bu ücretin alındığı öne sürüldü.


Yayın Tarihi: 26.08.2017

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile her ne isim altında olursa olsun, öğrenci barınma hizmetlerine ilişkin faaliyetlerin MEB'den alınacak ruhsat olmadan yürütülmesi durumunda brüt asgari ücretin 20 katı idari para cezası uygulanacak ve kapatılacak. Ortaokul ile ortaöğrenim öğrencilerine barınma hizmeti veren yurtlar ve benzeri kurumlar ile umuma açık yerler ve alkollü içki satılan yerler arasında en az 100 metre mesafe bulunması gerekecek.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

TEOG sürecince ilk nakil başvuru haftasının sonuna geliyoruz. Öğrenciler heyecanla ilk nakil sonuçlarını bekliyorlar. Yerleştirme sonuçları heyecanı sonra veliler ile öğrenciler yine bilgisayar, cep telefonu vb. Başına geçip nakil sonuçları kaçta açıklanacak bekleyecekler. Peki MEB'den nakil sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına dair bir bildirim var mı?


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Önümüzdeki eğitim ve öğretimde lise 1'e başlayacak olan öğrenciler için TEOG nakil süreci başladı. Geçtiğimiz hafta MEB; TEOG yerleştirme sonuçlarını erkenden açıklamış ve boş kontenjanlar belli olmuştu. İlk yerleştirme sonucundan memnun omayan öğrenciler şimdi velileri ile birlikte harıl harıl TEOG 1. nakil işlemleri için e-okula akın ediyorlar!


Yayın Tarihi: 14.08.2017

TEOG nakil işlemleri bugün başlıyor. TEOG tercih sonuçları açıklandıktan sonra ilk nakil başvuruları bugün itibariyle başladı. Öğrenciler ve velileri, 1. yerleştirmeye esas nakil başvurularını MEB tarafından açıklanan boş kontenjanlara göre bugünden itibaren yapacaklar. Peki TEOG nakil başvurusu nasıl yapılır? Nakil başvurusu nereden yapılacak? TEOG nakil başvuru sonuçları ne zaman belli olacak? Nakil başvuru tarihleri nedir?


Yayın Tarihi: 14.08.2017

TEOG 1. nakil başvurusu için son saatler. Öğrencilerin eğitim hayatında yeni bir dönemece gireceği TEOG nakil başvuruları, 14 Ağustos Pazartesi günü, e-Okul ekranından yapılacak. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG 1. nakil başvurusu ne zaman, sorularına karşın takvim duyurmuştu ve aynı zamanda 1. nakil başvurusu ile ilgili sık sorulan sorularla ilgili detaylı bir soru-cevap tablosu yayımladılar. TEOG 1. nakil başvurusu hakkında merak ettiğiniz her şey ve e-Okul sisteminin detayları.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı. 29 Temmuz'da MEB tarafından yapılan MTSKS-3 ehliyet sınav sonuçları dün resmi siteden erişime açıldı. Ehliyet sınavı sonuçlarına göre 70 puan ve üstü alanlar direksiyon sınavına girmeye hak kazandılar. Ehliyet sınav sonuçlarına haberimizden ulaşabilir ve sorgulayabilirsiniz. İşte MTSKS-3 ehliyet sınav sonuçları...


Yayın Tarihi: 12.08.2017

Ehliyet sınavı sonuçları an itibariyle açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca organize edilen ehliyet sınavının sonuçları, MEB'in sonuç sorgulama sayfaları aracılığı ile adaylar tarafından öğrenilebilir durumda! Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı, şimdi de direksiyon sınav listesi stresi başladı. 29 Temmuz'da gerçekleştirilen ehliyet sınavı sonuçları 10 Ağustos 2017'de açıklandı ve kurslar aracılığı ile adaylara sunuluyor. İşte ehliyet sınavı sonuçları hakkında tüm detaylar!


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Sürücü adayları bugün heyecanlı. 29 Temmuz'da teorik ehliyet sınavına giren adyalar bugün bu sınavın sonucunu öğrenecekler. Bu yüzden ehliyet sınav sonuçları sorgulaması için dört gözle MEB'den gelecek açıklamayı bekliyorlar. Peki adaylar sınavı geçip geçmediklerini ne zaman yani saat kaçta öğrenebilecekler?..


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Sürücü adayları 29 Temmuz ehliyet sınav sonuçları için MEB'den gelecek son dakika açıklamasını bekliyorlar. Meb bugün duyuru ile ehliyet sınav sonuçları sorgulama sayfasını adayların erişimine açacak ve sürücü adayları teorik sınavı geçip geçemediklerini öğrenecekler. Bakalım kimler direksiyon sınavına girmeye hak kazandılar?


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Ehliyet sınavı sonuçları 10 Ağustos akşam saatlerine doğru açıklanabilir. Milli Eğitim Bakanlığı'nca gerçekleştirilen ehliyet sınavı sonuçları açıklandıktan sonra adaylar direksiyon sınavı çerçevesinde ter dökecek ve hemen ardından da ehliyet işlemlerini başlatacaklar. 29 Temmuz ehliyet sınavı sonuçları önceden duyurulduğu gibi 10 Ağustos günü kamuoyuna duyurulacak. Ardından da direksiyon sınavı beklenecek. Peki, direksiyon sınavı ne zaman gerçekleştiriliyor?


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Ehliyet sınav sonuçları merakla bekleniyor. 29 Temmuz'da MTSKS-3 ehliyet sınavına giren adaylar, geçen hafta yayınlanan sınav soruları ve cevapları ile kaç puan alacaklarını az-çok hesaplamaya çalıştılar. Fakat tam emin olmak için ehliyet sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar. Peki ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB, ehliyet sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacağını ilan etti mi?


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Özel okul teşvik başvuruları ne zaman başlıyor merak ediliyor. MEB tarafından geçen resmigazete'de yayınlanan tebliği sonrasında veliler, özel okul teşvik başvurularının ne zaman başlayacağını ve kimler bu teşvikten yararlanabilecek araştırılıyor. Özel okul teşvik başvurusu yapmak isteyenler MEB'in başvuru ve yerleştirme e-kılavuzunu yayınlamasını bekliyorlar. Peki kimler teşvikten yararlanabilecek? Özel okul teşvik başvuruları ne zaman başlıyor?


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Okullar ne zaman açılacak sorusu yaz tatili devam ederken hem veliler hem de öğrenciler tarafından merak ediliyor. Okullar ne zaman açılacak sorusuna ilişkin yanıt ise MEB'den geldi. Milyonlarca öğrencinin okullar ne zaman açılacak sorusunu yanıtlayan Milli Eğitim Bakanlığı'nca okullar ne zaman açılacak?


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Yeni eğitim öğretim yılında, özel okullarda öğrenim görecek 340 bin öğrenciye teşvik verilecek.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

TEOG tercih işlemleri bitti, şimdi sıra tercih sonuçları için açıklanan son günü beklemeye geldi. Gözler tercih sonuçlarına çevrildi ve MEB'in sınavlarından biri TEOG yerleştirme sonuçları için net bir tarih artık verebiliyoruz. Yerleştirme sonuçları, Ağustos ayı içerisinde öğrencilerin erişimine açılacak. Öğrenciler, E- okul otomasyonu üzerinden ne zaman ve saat kaçta açıklanacağını merak ediyorlar. Peki TEOG lise yerleştirme sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak?


Yayın Tarihi: 01.08.2017

AÖL sonuçları an itibariyle MEB aracılığı ile duyuruldu. 3. dönemin AÖL sonuçları, an itibariyle sonuç sorgulama sayfasından öğrencilere açıldı. Açıköğretim lisesi sınavları temmuz ayı içerisinde yapılmış ve 31 Temmuz günü itibariyle tüm AÖL sonuçları açıklanmış oldu. Haberimizden AÖL sonuçları ile ilgili tüm detayları ve sonuç sorgulama sayfası ile ilgili bilmeniz gerekenleri takip edebilirsiniz.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Ehliyet sınavı soruları ve cevaplarının yayınlanması bekleniyor. Bu hafta sonu 29 Temmuz Cumartesi günü yapılan ehliyet sınavına girenler bir an önce soruların ve cevapların yayımlanmasını bekliyorlar. Peki ehliyet sınavı soruları yayımlandı mı? Ehliyet sınavı soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? İşte 2017 MTSKS sınav takvimi...


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Öğretmen atamalarında mülakat kaldırıldı mı sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi. Bakan Yılmaz, öğretmen atamaları mülakatının kaldırılıp kaldırılmayacağı tartışmasına bu sözlerle noktayı koydu: Öğretmen atamalarında mülakat kaldırılmayacak


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Geçtiğimiz günlerde 20 bin kişi için öğretmen ataması gerçekleştirildi. Her yıl Türkiye'deki eğitim fakültelerinden mezun olan veya formasyonunu alan öğretmen adayları olası öğretmen atamaları duyuruları için MEB'i yakından takip ediyorlar. Çünkü her bir öğretmen ataması duyurusu mesleklerini icra edebilmeleri için bir fırsat demek. Peki sonraki öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?


Yayın Tarihi: 26.07.2017

2017 yılının 3. ehliyet sınavı için az bir süre kaldı ki adaylar ehliyet sınavına nerede gireceklerini merak ediyorlar. MEB ve ehliyet kurslarından henüz adaylara sınav yeri ile ilgili bir bilgi gelmiş değil. Peki 2017 MTSKS-3 sınav yerleri ne zaman açıklanacak?


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak merak ediliyor. Ehliyet almak için sürücü kurslarına başvuran adaylar, burada ön eğitimlerini alırken MEB tarafından yapılacak ehliyet sınavı tarihini öğrenmek istiyor. Peki Ehliyet sınavı ne kadar kaldı? Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? İşte MEB'in 2017 ehliyet sınav tarihleri...


Yayın Tarihi: 19.07.2017