HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

AK Parti, Hüda Par'a kaç vekil verecek? AK Partili Ali İhsan Yavuz'dan canlı yayında kritik sözler...

Türkiye adım adım seçimlere giderken siyasetin gündemi de hareketlendi. İttifak ve partilerle ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Millet İttifakı'nda ortak lise kararı gelirken benzer bir kararın Cumhur İttifakı'ndan gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. "Biz 81 ilin tamamında kendi listemizi çıkaracağız" diyen AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 'HÜDA PAR'a kaç vekil verilecek' sorusuna da yanıt verdi.

AK Parti, Hüda Par'a kaç vekil verecek? AK Partili Ali İhsan Yavuz'dan canlı yayında kritik sözler...

Türkiye, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere odaklanmış durumda. Seçim atmosferine girilmesiyle birlikte siyasetin gündemi de hareketlendi. Siyasilerin yaptığı açıklamalar yakından takip ediliyor. Katıldığı canlı yayında konuşan AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, ortak liste olacak mı sorusuyla ilgili olarak "Biz 81 ilin tamamında kendi listemizi çıkaracağız. Bunun aksini tartışmadık düşünmedik" dedi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

İşte Yavuz'un açıklamaları:

"PAZAR GÜNÜNDEN ÖNCE LİSTELER SON ŞEKLİNİ ALACAK"

"Bu sürece çok erken başladık. Bu dün başlamış değil. Mülakatlarımızı yaptık temayük yoklamaları gerçekleşti. Sonuçlar ortaya çıkt, üst kurul da çalışmalarını hızlandırdı. Pazar gününden önce listeler son şeklini alacak.

CUMHUR İTTİFAKI ORTAK LİSTE YAPACAK MI?

İttifakın içinde yer almış her parti barajı aşacak demektir. Ancak otomatik olarak milletvekili çıkaracağı anlamına gelmiyor. Biz 81 ilin tamamında kendi listemizi çıkaracağız. Cumhur İttifakı içindeki partilerin de kendi listeleri ile seçime gitmek gibi bir düşünceleri var. Bunun aksini tartışmadık düşünmedik. Daha 4 gün var bundan sonra ne olur ne olmaz bilmem. AK Parti, MHP, BBP ve Yeniden Refah Partisi ayrı liste yapıyor. Gidişat o ki partiler kendi logoları ile seçime girecek gibi hareket ediyorlar.

thumbs_b_c_f64a0c5698feb557c4e47fc5d955294f

HÜDA PAR'A KAÇ VEKİL VERİLECEK?

8-9'dan çok daha az kontenjan verilecek. Hem onları tatmin edecek hem bize de uygun gelecek bir sayıda anlaştık.

En Çok Aranan Haberler