HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika | İBB için 4. rakip İYİ Parti'den: Akşener Meclis kürsüsünde duyurdu! Buğra Kavuncu, İmamoğlu'na karşı yarışacak

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Son dakika haberi: İstanbul'un merakla beklenen İBB adayı belli oldu! 2023 seçimlerinin ardından yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararı alan İYİ Parti'nin Ekrem İmamoğlu karşısına çıkaracağı rakip merakla bekleniyordu. İYİ Parti lideri Meral Akşener, Buğra Kavuncu'yu Meclis kürsüsünden duyurdu. Balıkesir'de ise Turhan Çömez İYİ Parti'nin adayı oldu. Öte yandan Akşener, emekli maaşı zamlarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı yaptı.

Son dakika haberi: Seçimlere 67 gün kala İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin grup toplantısında Meclis kürsüsünden gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Toplantıya damgasını vuran ise İYİ Parti'nin İBB adayı Buğra Kavuncu oldu. Balıkesir adayını da açıklayan Akşener, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde camide hutbe nedeniyle yaşanan imam-kaymakam tartışmasına ilişkin "Kaymakamın bıyığının şekli bile, şehitlerimizin aziz hatırasına yapılan saygısızlığın önüne geçiyor. Bu devletin imamına kim, nasıl baskı yapıyor? Hayırdır!" sözleriyle sert çıktı.

İBB İÇİN 4. ADAY İYİ PARTİ'DEN

Meral Akşener konuşmasında İYİ Parti'nin İBB adayının Buğra Kavuncu olduğunu duyurdu. Böylece Kavuncu; İmamoğlu, Murat Kurum ve Azmi Karamahmutoğlu'nun ardından İBB adaylığı netleşen dördüncü isim oldu. Kavuncu, partisinin Teşkilat Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Milletvekili.

thumbs_b_c_d7287fcd56eb47e496b509bacf2be1e3

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi için İYİ Parti adına yarışacak olan isimse Turhan Çömez oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doktorluğunu yapmış olan Çömez, İYİ Parti'nin Balıkesir milletvekili.

54353

MECLİS'TEKİ İSVEÇ OYLAMASI: "AK PARTİ'YLE ORTAK İMZA ATMAYIZ DİYORLARDI!"

Akşener'in konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

  • Adeta turnusol kağıdı gibi bir oylama yaşadık. ‘AK Parti’yle, aynı bildiriye imza atmayız’ diyenlerin; iktidarla birlikte, aynı vahim yanlışa, şaşırtıcı bir uyum içerisinde, el kaldırışlarına şahit olduk.

"TÜİK'E GÖRE SORUN BİZDEYMİŞ"

  • Neymiş, vatandaş açıklanan enflasyonun 2 katını hissediyormuş. TÜİK'in 2023 yılı TÜFE açıklaması yine TÜİK'in hesaplarına göre vatandaşlarımızca yüzde 129.4 olarak hissediliyormuş. Böyle bir absürtlük olabilir mi? TÜİK enflasyon rakamlarını açıklıyor ama biz onu ikiyle çarpılmış hissediyoruz. Güler misin ağlar mısın! İstatistik kurumu değil, meteoroloji enstitüsü mübarek. Aradaki farkın sebebi de Balkanlardan gelen yüksek enflasyon dalgası veya döviz kurlarındaki yüksek nem oranı değil, tüketim alışkanlıkları ve harcama kalıplarıymış. Yani TÜİK'e göre sorun 85 milyon olarak bizzat bizlerdeymiş, uydurma rakamlarında değil bizim tüketim alışkanlıklarımızdaymış. Hesabınızı bari Sadık abiye göre yapsaydınız!

"EMEKLİLER HER GEÇEN GÜN DAHA KÖTÜ BİR TABLOYLA KARŞILAŞIYOR"

  • Emeklilerimiz için her geçen tablo daha da kötüleşiyor. 2002'de en düşük emekli maaşı asgari ücretin 1.3 katıyken bugün yüzde 60'ın altına düştü. 10 yıl önce asgari ücret 850 lirayken en düşük emekli maaşı 1050 liraydı. Asgari ücret 17 bine çıktı ama en düşük emekli maaşı 10 bin lirada kaldı.

ERDOĞAN'A ÇAĞRI: EMEKLİLERİN ÜZERİNDEKİ YÜKÜ DERHAL KALDIRIN

  • Belli ki sayın Erdoğan herkesin çevresindekiler gibi sefa sürdüğünü zannediyor. Ama gerçekler hiç de öyle değil. Buradan kendisini acilen hamaseti bırakıp gerçekliğe dönerek emeklinin gündemine odaklanmaya davet ediyorum. Sayın Erdoğan, emeklilerimizin üzerindeki yükü derhal kaldırın. Emeklilerimizi açlık sınırına bile denk gelmeyen maaşlar ile yoksulluğa mahkum edemezsiniz.

"BUĞRA KAVUNCU BANA GELİP 'İSTANBUL'U İSTİYORUM' DEDİ"

  • Buğra Kavuncu bana gelip dedi ki 'Genel Başkanım ben İstanbul'u istiyorum, almak için istiyorum, başarmak için istiyorum, orayı yönetmek için istiyorum' dedi. Elbette İstanbul'da lansman yapacağız ama bunu anlatmak istedim. Bir mecburiyet, bir kişiyi bulamama, herhangi bir aday yokluğundan ziyade Buğra Kavuncu gelip 'Ben il başkanlığı yaptım, şimdi de teşkilat başkanıyım. Ben adayım, bana düşer, ben istiyorum' dedi. Ben de 'Peki' dedim, dolayısıyla İBB adayımız Buğra Kavuncu.

KULP'TAKİ İMAM-KAYMAKAM KAVGASI: BIYIĞININ ŞEKLİ BİLE SAYGISIZLIĞIN ÖNÜNE GEÇİYOR

  • Bir cami imamının hutbede, şehitlerimizle ilgili bölümü okumaması üzerine kavga çıktı. İmam, 'kendisine baskı yapıldığını' söylüyor. Kaymakamın bıyığının şekli bile, şehitlerimizin aziz hatırasına yapılan saygısızlığın önüne geçiyor. Bu devletin imamına kim, nasıl baskı yapıyor? Hayırdır! Türkiye'de bölgelere göre çok hukuklu bir sisteme mi geçtik? Bölgelere göre farklı hutbeler mi okutmaya başladık? Diyanet neden sessiz kalıyor?

534534
Kulp Kaymakamı Burak Akeller

Dün de MHP lideri Devlet Bahçeli, Kulp Kaymakamı Burak Akeller'e destek mesajı vermişti.

Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler