HABER

Son Dakika: Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Bakan Özer ve YÖK Başkanı da katılıyor

Son dakika haberine göre Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor. Yüz yüze eğitimin başlamasına az bir süre kala gerçekleşecek toplantıya Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve YÖK Başkanı Erol Özvar'ın da katılacağı belirtildi. Toplantı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapacak.

Son Dakika: Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Bakan Özer ve YÖK Başkanı da katılıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve YÖK Başkanı Erol Özvar’ın katılımıyla saat 16.30’da toplanacak. Sonrasında saat 19.00’da basın açıklaması yapılacak.

Toplantıda koronavirüs vakaları ile aşılamadaki son durum ve 6 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitim öncesi alınacak tedbirler görüşülecek.

BAKAN ÖZER: BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ OKULLARI AÇIK TUTMAKTIR

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerinde, 6 Eylül Pazartesi günü gerekli tedbirler alınarak haftada 5 gün yüz yüze eğitim ile başlatılacağını belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milli Eğitim Bakanlığı olarak birinci önceliğimiz tüm sağlık önlemlerini alarak okulları açık tutmaktır. Bununla ilgili tüm önlemlerimizi de aldık. Bu önlemlerin takipçisi olacağız. Velilerimiz çok rahat olsunlar." demişti.

YÖK BAŞKANI ÖZVAR'DAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

YÖK Başkanı Özvar, yüz yüze eğitimle ilgili olarak "Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır" ifadelerini kullanmıştı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
çocuklarımızın sağlığını riske atmayın
çocuklarım sağlığı her şeyden önce önemli neden adi zorunlu değil onu anlamiyorum
açınca acti, kapatinca kapatti diyonuz, nasil bi cinssiniz
boş yere insanları masarafa sokmayın her işte olduğu gibi bu iştede sınıfta kaldığınızı kabul edin
bu yüz yüze egitime karşı çıkanlar bilin ki hepside tembel öğrenciler alıştılar bilgisayar karşısında 3 -5 kişi bir araya gelip kopya ile sınav gecmek nasılsa gören yok demi cahiller başımıza yarın bir gün memur olur
Geri Dön