HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Muhabbet kuşları için en iyi ve besleyici yem seçenekleri

Muhabbet kuşları için en iyi ve besleyici yemler, dengeli bir besin içeriğine sahip olmalıdır. İdeal bir muhabbet kuşu yemi; çeşitli tohumlar, tahıllar, meyve ve sebze parçalarının yanı sıra, ek besin değeri sağlamak için vitamin ve mineral katkıları içerir ve bu sayede de kuşun kemik sağlığı, tüylerinin parlaklığı ve genel sağlığını geliştirir. Biz de bunun için en iyi kuş yemi markalarının ürünlerinden oluşan bir liste hazırladık. Gelin, içeriğimizi birlikte göz atalım!

Muhabbet kuşları için en iyi ve besleyici yem seçenekleri

İçindekiler

 • 1. En çok tercih edilen: EuroGold Deluxe Blend Premium Muhabbet Kuşu Yemi (1 Kg)
 • 2. Enerjik ve sağlıklı kalmaları için: Vitakraft Menü Muhabbet Yemi (1 Kg)
 • 3. Sağlıklı ve mutlu olmalarını sağlayan: Jungle Muhabbet Kuşu Yemi (1 Kg)
 • 4. Kuşlar için gerekli olan tüm tahıl ve elementleri sunan: Gold Wings Premium Muhabbet Kuşu Yemi (1 Kg)
 • 5. Konuşma ve genel sağlıklarını destekleyen: Quik Kondisyon ve Konuşturucu Muhabbet Kuşu Yemi (150 Gr)
 • 6. Kuşlarınızın severek tüketeceği: Versele-laga Muhabbet Kuşu Yemi (1 Kg)
 • 7. Minik dostunuzun için en iyi seçim: Gardenmix Platin Seri Muhabbet Kuşu Yemi (500 Gr)
 • 8. Besleyici içerikler: Nature Plan Meyveli ve Ballı Muhabbet Kuşu Yemi (1 Kg)
 • 9. Kuşlarınızın sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerine katkıda bulunan: Tropical Tropifit Muhabbet Kuşu Yemi (700 Gr)
 • 10. Kuşlarınızın vazgeçemeyeceği: İpek Değirmen Muhabbet Kuşu Yemi (5 Kg)
 • 11. Kuşların ihtiyaç duyduğu tüm besinleri karşılayan: Bonnie Muhabbet Kuşu Yemi (500 Gr)
 • 12. Güvenilir seçenek: Polo Muhabbet Kuşu Yemi (400 Gr)
 • 13. Beslenme keyfini artıran: KIKI Excellent Max Menu Tropikal Meyveli Muhabbet Kuşu Yemi (500 Gr)
 • 14. Kuşlarınızın mutluluğu için harika seçenek: Pets Family Muhabbet Kuşu Krakeri (3 Adet)
 • 15. harika bir ödül seçeneği: Klas Bird Muhabbet Kuşu Ballı Kraker (10 Adet)

En iyi muhabbet kuşu yemlerinin sağladığı avantajlar oldukça çeşitlidir. Dengeli besin içeriği sayesinde kuşun genel sağlığı ve bağışıklık sistemi güçlendirirken hastalıklara karşı direncini artıran kuş yemleri, aynı zamanda doğru besin dengesi ile muhabbet kuşlarının daha enerjik ve aktif olmasını sağlayarak psikolojik ve fiziksel sağlığını destekler. Bunun yanında kaliteli yemlerin içerdiği vitamin ve mineraller, kuşların tüylerinin sağlıklı ve parlak olmasına yardımcı olarak yavruların daha sağlıklı ve güçlü doğmasına katkıda bulunur. Bu nedenlerle, muhabbet kuşları için en iyi yemleri seçmek, onların uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olur. Biz de bunun için muhabbet kuşlarınızın doğal ve dengeli bir diyet ihtiyacını karşılayacak en iyi muhabbet kuşu yemi türlerini sizler için derledik. İşte detaylar.

1. En çok tercih edilen: EuroGold Deluxe Blend Premium Muhabbet Kuşu Yemi (1 Kg)


2

En iyi muhabbet kuşu yemi çeşitlerinden biri olan EuroGold Deluxe Blend Premium Muhabbet Kuşu Yemi, muhabbet kuşlarının doğal beslenme alışkanlıklarını dikkate alarak özenle seçilmiş tohumlardan oluşan %100 doğal bir karışım. İçeriğinde sarı darı, kırmızı darı, ak darı, siyah darı, aspir, aspur, kenevir ve kurutulmuş elma parçacıkları bulunur. Ayrıca, kuşların tüylerinin parlak ve sağlıklı olmasını sağlayan özel vitaminler ve mineraller içerir. Tozsuz 1. sınıf tohumlardan üretilen yem, lif bakımından zengin olup kuşların bağırsak florasına uygundur. Özel paketleme tekniği ile oksijeni alınarak tazeliğini ve lezzetini son kullanma tarihine kadar korur. Günlük olarak her kuş için 2 yemek kaşığı verilmesi tavsiye edilen yem, serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır.

Kullanıcı yorumları

 • “Kuşum bundan başka yem yemez oldu, bayıldı resmen.”

 • “Kilitli paketleme kullanılması çok iyi.”
Ürünü İncele

2. Enerjik ve sağlıklı kalmaları için: Vitakraft Menü Muhabbet Yemi (1 Kg)


3

Vitakraft Menü Jod Vital Ballı Muhabbet Yemi, muhabbet kuşlarının doğal yaşamlarında severek tükettiği özel tohumlarla hazırlanmış, sağlıklı ve besleyici bir yem. Tüm yaşam aşamalarında kullanılabilen yem, kuşların genel sağlıklarını desteklerken bağışıklık sistemlerini de güçlendirir. Zengin protein içeriği sayesinde muhabbet kuşlarının sağlıklı tüy yapısının oluşmasına yardımcı olur ve vücut dirençlerini arttırarak onlara canlılık kazandırır. En iyi kuş yemi markaları arasında yer alan Vitakraft'ın özel karışımı, muhabbet kuşlarınızın ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlayarak onların sağlıklarına katkıda bulunur.

Kullanıcı yorumları

 • “İki muhabbet kuşumun vazgeçilmez yemleri. Güncel tarih, güvenilir satıcı, teşekkürler.”

 • “Daha önce de kullandığım bir yem. Marka gayet güzel.”
Ürünü İncele

3. Sağlıklı ve mutlu olmalarını sağlayan: Jungle Muhabbet Kuşu Yemi (1 Kg)


4

En iyi muhabbet kuşu yemi çeşitlerinden olan Jungle Muhabbet Kuşu Yemi, muhabbet kuşlarının doğal beslenme alışkanlıkları dikkate alınarak veteriner hekim ve beslenme uzmanları tarafından özenle geliştirilmiş bir ana yem. %100 doğal içeriklerden oluşan karışım, sarı darı, beyaz darı ve keten tohumu gibi seçkin tohumlarıyla zenginleştiriliyor. İçeriğindeki vitamin ve minerallerle kuşların enerji ihtiyaçlarını karşılayarak tam ve dengeli bir beslenme sağlayan ürün, özel paketleme teknikleri sayesinde ürün, son kullanma tarihine kadar tazeliğini korur. Kuşların sağlığı için yemlikte kalan kabukların her gün temizlenmesi ve taze su bulundurulması önerilir. Jungle yem, muhabbet kuşlarınızın gereksinim duyduğu tüm besinleri sağlayarak onların sağlıklı ve mutlu olmalarına katkıda bulunur.

Kullanıcı yorumları

 • “Zengin içerikli bir yem. Memnun kaldık.”

 • “Paketleme ve gönderim çok özenliydi. Kuşumuz da yiyor. Üretim tarihi da çok yeni. Teşekkürler.”
Ürünü İncele

4. Kuşlar için gerekli olan tüm tahıl ve elementleri sunan: Gold Wings Premium Muhabbet Kuşu Yemi (1 Kg)


5

En iyi kuş yemi türlerinden biri olan Gold Wings Premium Muhabbet Kuşu Yemi, en kaliteli tahıl ve tohumların itina ile harmanlanması sonucu oluşturuluyor. İçeriğinde sarı darı, beyaz darı, kızıl darı, aspur, siyah darı, aspir ve renkli draje bulunur. Vitamin ve mineral açısından zenginleştirilmiş olan yem, besleyici ve dengeli bir diyet sağlar. Avrupa ve Uzak Doğu’daki pet fuarlarında çeşitli başarılar elde eden Gold Wings Premium, 17 farklı ülkede tercih ediliyor. Ürünün tazeliğini koruyabilmesi için güneşten uzak, kuru ve serin ortamlarda, hava almayan kapalı plastik kutularda saklanması öneriliyor.

Kullanıcı yorumları

 • “Taze ve de kaliteli. Kuşlarım severek yiyorlar. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.”

 • “Her zaman güvenerek kullandığım ve her zaman marka olarak aldığım ürün. Tavsiye ederim.”
Ürünü İncele

5. Konuşma ve genel sağlıklarını destekleyen: Quik Kondisyon ve Konuşturucu Muhabbet Kuşu Yemi (150 Gr)


6

Quik Kondisyon ve Konuşturucu Muhabbet Kuşu Yemi, yavru kuşların konuşmaya daha hazır olduğu dönemlerde ilgi ve alaka gereksinimlerini karşılar. Yem, ses tellerini incelterek kuşların daha kolay taklit yapmalarını sağlar. İçeriğinde sarı, siyah ve kırmızı darı, aspur, aspir, keten tohumu ve fırıncılık ürünleri bulunur. Bu güçlü tohumlar ve ilave vitaminler sayesinde kuşların enerji ihtiyacını karşılayarak kondisyonlarını artırır, bağışıklık sistemini destekler ve üreme isteğini tetikler. Son teknoloji ambalajlama teknikleriyle tazeliği korunan en iyi muhabbet kuşu yemi çeşitlerinden olan yem, kuşların sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlayarak yaşam kalitelerini artırır.

Kullanıcı yorumları

 • “Kuşlarım çok sevdi.”

 • “Çok severek tüketiyor. Hızlı ve özenli gönderiminiz için teşekkürler.”
Ürünü İncele

6. Kuşlarınızın severek tüketeceği: Versele-laga Muhabbet Kuşu Yemi (1 Kg)


7

Versele-Laga Muhabbet Kuşu Yemi, muhabbet kuşlarının sağlıklı ve parlak tüylere sahip olmasını destekleyen özel içeriği ile öne çıkıyor. Yem, kuşlarınızın günlük ihtiyaçlarını karşılamak üzere, renkli tohumlar ve tahıllardan oluşan %100 doğal bir karışım sunar. Her türlü vitamin ve minerali içeriğinde barındıran Versele-Laga, muhabbet kuşlarının dengeli beslenmesine katkıda bulunarak onların genel sağlığını ve enerjik olmalarını sağlar. En iyi kuş yemi türlerinden olan Versele-laga, kuşlarınızın canlı ve parlak tüylerle daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur.

Kullanıcı yorumları

 • “Çok güzel bir mama, yemeyen kuş görmedim.”

 • “Bizimki bayıldı. İçindekilerin oranı ve çeşitleri gayet sağlıklı. Versele Laga gerçekten bu konuda güvenebileceğim en iyi markalardan. İçiniz rahat olsun, alın.”
Ürünü İncele

7. Minik dostunuzun için en iyi seçim: Gardenmix Platin Seri Muhabbet Kuşu Yemi (500 Gr)


8

Gardenmix Platin Seri Muhabbet Kuşu Yemi, kuşunuzun tüm besin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özenle hazırlanmış, sindirimi kolay seçkin tohumlardan oluşan bir karışım içerir. Tatlandırıcı içermeyen granül yem, yetişkin muhabbet kuşları için özel olarak formüle ediliyor. Kuşunuzun her zaman canlı ve sağlıklı kalmasını destekleyen yem, kilo yönetimine de yardımcı olur. En iyi kuş yemi markaları arasında sayılan Gardenmix Platin Seri, kuşunuzun büyüklüğüne ve sayısına göre günde 1-2 defa belirlenen miktarda kafes yemliğine konularak beslenme rutininin bir parçası haline getirilebilir. Bu sayede, muhabbet kuşunuzun dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı yorumları

 • “Muhabbet kuşumun uzun süredir tükettiği kaliteli yem. Fiyatı da gayet uygun.”

 • “Kargolanması çok güzeldi, tazeliği açısından da bu 2. alışım. Öncekiler de gayet taze gelmişti. Böceklenme gibi bir olay yaşamadım.”
Ürünü İncele

8. Besleyici içerikler: Nature Plan Meyveli ve Ballı Muhabbet Kuşu Yemi (1 Kg)


9

Nature Plan Meyveli ve Ballı Muhabbet Kuşu Yemi, kuşlarınızın sağlığı için özel olarak formüle edilmiş besleyici bir yemdir. Tanecik formundaki ürün, zengin vitamin ve mineral içeriği ile muhabbet kuşlarınızın günlük besin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanıyor. İçeriğinde bulunan doğal bal ve meyve aromaları, yemeye teşvik ederken aynı zamanda kuşlarınızın bağışıklık sistemini destekler. Poşet ambalajında sunulan 1000 gramlık yem, kuşlarınızın canlılığını ve genel sağlığını korumaya yardımcı olur.

Kullanıcı yorumları

 • “Tarihi beklediğimden iyi geldi. Ayrıca hızlı teslimat İçin teşekkür ederim.”

 • “Taze geldi.”
Ürünü İncele

9. Kuşlarınızın sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerine katkıda bulunan: Tropical Tropifit Muhabbet Kuşu Yemi (700 Gr)


10

Muhabbet kuşları için özel olarak formüle edilen ve ISO 9001 onaylı olan Tropical Tropifit Muhabbet Kuşu Yemi, vitamin ve mineral açısından zengin olup kuşların sağlıklı gelişimini destekler. İçeriğinde, güneş enerjisi ve ekolojik olarak temiz bölgelerin verimli topraklarında yetiştirilen parlak ve sağlıklı tohumlar ile meyve ve sebze karışımları bulunur. Bu sayede, muhabbet kuşlarının mükemmel tüylere sahip olmasına yardımcı olur. Ambalajı, özel bir teknikle oksijeni alınarak paketlendiğinden tazeliğini ve lezzetini son kullanma tarihine kadar korur.

Kullanıcı yorumları

 • “Yem karışımı güzel gibi, içinde küçük boy çekirdekler var. Son kullanma tarihi, tüketime kadar fazlasıyla yeterli.”

 • “Paketleme ve seri teslimat.”
Ürünü İncele

10. Kuşlarınızın vazgeçemeyeceği: İpek Değirmen Muhabbet Kuşu Yemi (5 Kg)


11

Tüm yaşam aşamalarındaki kuşların beslenmesine uygun olan İpek Değirmen Muhabbet Kuşu Yemi, yüksek kaliteli ak darı içeriğiyle dikkat çeker. İnce olması, tozsuz, kılçıksız ve elenmiş temiz yapısıyla öne çıkan yem, muhabbet kuşları, papağanlar ve hint bülbülleri gibi çeşitli kuş türleri için idealdir. En iyi kuş yemi markası denilince akla gelen ürün, granül formundadır ve kuşlarınızın sağlıklı ve dengeli beslenmesini destekler.

Kullanıcı yorumları

 • “Her zaman alışveriş yaptığım güvenilir bir satıcı. Hediye için de teşekkürler.”

 • “Kendi örgü çuvalında geliyor. Çok güzel ve taze.”
Ürünü İncele

11. Kuşların ihtiyaç duyduğu tüm besinleri karşılayan: Bonnie Muhabbet Kuşu Yemi (500 Gr)


12

Bonnie Muhabbet Kuşu Yemi, her bir bileşeniyle muhabbet kuşlarının sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlamak için özenle seçiliyor. Ürün; kanarya yemi, beyaz darı, nijer tohumu, sarı darı gibi besleyici bileşenlerle zenginleştirilmiş olup istiridye kabukları ve yumurta ürünleri gibi öğelerle desteklenerek muhabbet kuşlarının besin ihtiyaçlarını karşılar. Günlük olarak muhabbet kuşunuzun büyüklüğüne uygun miktarda verilmesi önerilir. Ayrıca, yemlikte biriken kabukların günlük olarak temizlenmesi ve daima taze su bulundurulması, kuşunuzun sağlığı ve beslenmesi için gereklidir.

Ürünü İncele

12. Güvenilir seçenek: Polo Muhabbet Kuşu Yemi (400 Gr)


13

Seçkin tahıl ve tohumların özenle bir araya getirilmesiyle hazırlanır, bu da muhabbet kuşlarınız için dengeli bir beslenme sağlayan Polo Muhabbet Kuşu Yemi, günlük olarak tavsiye edilen ölçüde verildiğinde, kuşlarınızın beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için idealdir. Ürünün etkili kullanımı için serin ve kuru bir ortamda saklanması önerilir.

Ürünü İncele

13. Beslenme keyfini artıran: KIKI Excellent Max Menu Tropikal Meyveli Muhabbet Kuşu Yemi (500 Gr)


14

Tropikal meyvelerin lezzetli tatlarıyla zenginleştirilmiş özel formüle sahip KIKI Excellent Max Menu Tropikal Meyveli Muhabbet Kuşu Yemi, muhabbet kuşlarının tüm yaşam aşamalarında beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak formüle edildi. Ürün, içeriğindeki zengin protein, mineral ve vitaminler sayesinde kuşların vücutlarına daha fazla enerji sağlar ve onların sağlıklı ve enerjik bir şekilde yaşamalarını destekler. Ayrıca, içerdiği Vit peletler ile vücut savunmasını güçlendirirken önemli vitamin ve mineralleri eksiksiz bir şekilde karşılayarak kuşların ihtiyaç duyduğu besinleri sunar.

Ürünü İncele

14. Kuşlarınızın mutluluğu için harika seçenek: Pets Family Muhabbet Kuşu Krakeri (3 Adet)


15

Hareket, sağlık ve canlılık sunan özenle seçilmiş tohumları içeren Pets Family Muhabbet Kuşu Krakeri, muhabbet kuşlarının tüm yaşam aşamaları için uygun bir alternatiftir. Özel olarak tasarlanmış askısı sayesinde her türlü kafese kolayca asılabilen krakerler, sağlıklı ve dengeli bir beslenme sağlar. Çubuk formundaki ürün, muhabbet kuşlarının doğal davranışlarını teşvik ederken aynı zamanda beslenme ihtiyaçlarını karşılar. Paketinde üç adet kraker bulunan krakerler, kuşlarınız için uzun süreli bir beslenme çözümü sunar.

Ürünü İncele

15. harika bir ödül seçeneği: Klas Bird Muhabbet Kuşu Ballı Kraker (10 Adet)


16

Bal aromasıyla yetişkin muhabbet kuşları için ideal bir seçenek olan Klas Bird Muhabbet Kuşu Ballı Kraker, muhabbet kuşlarınız için özenle hazırlanmış bir atıştırmalık. Yüksek kaliteli tahıllardan üretilen ve tamamen doğal olan krakerler, sağlıklı ve etkili bir beslenme sunar. Üç kere fırınlanmış olmaları, krakerlerin dayanıklılığını arttırırken kuşunuzun keyifle tüketebilmesini sağlar. Özellikle insan eline alıştırma sürecinde etkili bir araç olan krakerler, aynı zamanda muhabbet kuşları için lezzetli bir ödül niteliği taşır.

Ürünü İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Express


En Çok Aranan Haberler