HABER

PCR testi zorunluluğu masada! İşte koronavirüsle mücadelede yeni yol haritası

Sonbaharda koronavirüsle mücadelede alınması beklenen tedbirler konuşulmaya başlandı. Aşısızlardan kapalı mekanlara girişlerde PCR testi istenmesi gibi uygulamalar masada yer alan konular arasında bulunuyor.

Koronavirüs vakalarında yüksek seyreden tablo sonrası yaz sezonunun bitmesi ve okulların açılmasıyla birlikte koronavirüsle mücadelede nasıl bir yol izleneceği merak ediliyor.

BAKAN KOCA'DAN PCR TESTİ AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde koronavirüsle mücadelede aşısızlarla ilgili bir kısıtlama olmayacağını ama kapalı mekanlara girişlerde veya seyahatlerde PCR testi istenebileceğini belirtti.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE HANGİ KARARLAR ALINACAK?

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre hükümetin eylül ayının ikinci yarısından sonra hayata geçireceği uygulamalar arasında kısıtlama veya sokak yasaklarının olmadığı aktarıldı. Alınacak kararlarda vaka sayıları ve yoğun bakım doluluk oranları etkili olacak. Ekim-Kasım aylarında sosyal alanlar, okul, kamu ve kapalı mekanların aşılı-aşısız için nasıl kullanılacağına dair kurallar açıklanacak. Kapalı mekanlara girişlerde PCR testi zorunlu kılınabilir.

Önceliğin okulların açılması olduğu belirtilirken üniversitelerde aşı olmayan öğrenciler için PCR testi veya online eğitim gibi konular tartışılıyor. Kamuda da PCR testinin zorunlu tutulabileceği ifade edildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
çoğu ülkede işe gitmeden pcr testi isteniyor aşısız olanlar AVM sinema kamu kurumlarında kısıtlamalara tabi tutuluyor neden aşıya karşı direniliyor anlamış değilim bu zamana kadar gdo ürünlerden kirli havadan denetimsiz lokantalara varana kadar bişey olmadik aşı mi bizi bitirecek
Hani anayasal haktır isteyen vurulacak istemeyen vurulmayacakti.
@optisyen19 AŞI VURULAN ÇOĞUNLUĞUN ANAYASAL HAKKI YOK MU.
Zaten aşı olması mecbur değil, ancak diğerlerine bulaştırmasıda serbest olmamalı. Katı kurallar gelmeli.
test fiyatlarını da düşürsünler
üzerine para versinler diyorsunuz sanırım.zaten ücretsiz
Test ücretsiz devlette
Geri Dön