Son Dakika Yeni Google Haberleri

Bilindiği üzere Google, özel günlerde logosunu bu özel güne özgü tasarıma bürüyor. Daha öncesinde birçok özel günlerde gördüğümüz "doodle", bu defa da 24 Kasım Öğretmenler Günü ile karşımıza çıktı. İşte Google'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü doodle'ı...


Yayın Tarihi: 24.11.2017

Google’ın yapay zekaya sahip kamera uygulaması Google Lens söz verildiği gibi Pixel ve Pixel 2 ailelerine dağıtılıyor. Google Asistan’la birlikte çalışacak.


Yayın Tarihi: 21.11.2017

Bildiğiniz gibi sesli asistanlar artık işletim sistemlerinin önemli bir parçası haline geldi. Apple denince akla gelen ilk özelliklerden biri Siri. Google da bu alanda Google Assistant ile iddialı geliyor.


Yayın Tarihi: 16.11.2017

Google yeni akıllı telefonu Pixel 2 için bir reklam filmi yayınladı. 'Telefonunuza daha fazla sorun' temalı reklam filmi dünyaca ünlü et şefi Nusret ve diğerlerinin akıllı telefonlarına sordukları sorularla Apple’a göndermelerde bulunuyor. Klipte, kullanıcılar telefonla neler yapabileceklerine dair sordukları sorulara dış sesten devamlı olarak olumlu yanıtlar alırken, bunlar arasında 'take a selfie' diyerek özçekim yapmak da yer alıyor.


Yayın Tarihi: 07.11.2017

Google, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla özel logo hazırladı. "Doodle" uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek dikkati çekmeyi amaçlıyor.


Yayın Tarihi: 29.10.2017

Google Pixel 2 için ön sipariş veren kullanıcıların daha önce açıklanandan daha fazla beklemesi gerekecek. Google bir kez daha ciddi stok problemleri yaşıyor.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

Siz Google'da gayet makul kelimelerle aramalar yapıyor olabilirsiniz; ama bazıları var ki cinayet işlemeyi düşünüp cesedi nasıl saklayacağını bile Google'a soruyor! Bunlara İnanamayacaksınız! İşte Google'da yapılan birbirinden ilginç aramalar...


Yayın Tarihi: 25.10.2017

Aşık Veysel doğumunun 123. yılında çeşitli anma törenleri ile anılırken arama motoru Google'da unutmadı ve bugüne özel bir doodle hazırladı. Sevenleri, aşıklık geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel'i, 123. doğum gününde unutmadı. Sosyal medyada #AşıkVeysel etiketiyle binlerce paylaşımlar yapıldı. Google da unutulmaz ozanımız Aşık Veysel için özel bir doodle hazırladı. Peki Aşık Veysel kimdir? Ne zaman, nerede doğmuştur? Gözlerini ilk ne zaman, nasıl kaybetti?


Yayın Tarihi: 25.10.2017

Ünlü halk ozanı Aşık Veysel 123. doğum gününde sevenleri tarafından anılıyor. Peki Aşık Veysel kimdir? İşte Aşık Veysel'in hayatı ve sözleri...


Yayın Tarihi: 25.10.2017

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google tarafından Türk halk ozanı Aşık Veysel doodle yapıldı. Peki, Aşık Veysel kimdir? İşte Aşık Veysel'in hayatı...


Yayın Tarihi: 25.10.2017

Google'ın ve test aşamasında olan projelerinden Project Loon hayata geçti. İlk olarak Porto Riko'da semalarda görülen balonlar internet erişimi olmayan bölgelere internet dağıtacak.


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google, Çarşamba akşamı San Francisco'da düzenlediği etkinlikte aralarında yeni model akıllı telefonlar, mini kamera ve kulaklığın da bulunduğu yeni cihazlarının tanıtımını gerçekleştirdi. Google'ın tanıttığı cihazlar arasında yeni Pixel Buds kulaklıklar da yer alıyor.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Facebook, Apple, Gmail, Instagram hesaplarınız var. Peki sizden sonra bu hesaplara ne olacak? İşte herkesin mutlaka bilmesi gereken internetin ölüm sonrası kuralları...


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Eski Google mühendisi Anthony Lewandowski, yapay zekaya dayalı bir ‘tanrı’ geliştirilebilmek amacıyla ‘Way of Future’ (Geleceğin Yolu) isimli bir dini hareket kurdu. ABD basınına göre, grubun geliştirmeyi istediği ‘yüce robot’ kendisine inanların her isteğine karşılık verebilecek.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve diplomatik gücü olan turizm sektörünün dijital dünyaya yansımasını konuşmak için bu yıl ikinci kez CRM Medya ve Google iş birliğiyle düzenlenecek olan Antalya Dijital Zirvesi; sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor. Dijital kanallar ile otel pazarlamasının tüm süreçlerinin kapsamlı bir şekilde ele alınacağı zirve kapsamında CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer, dijital dünyanın geldiği noktayı konu alan bir konuşma gerçekleştirecek.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Google Clips, dün şirketin San Fransico'da düzenlenen etkinliği ile birlikte tanıtıldı. Yeni amiral gemileri Pixel 2 ve Pixel 2 XL ve gerçek zamanlı çeviri yapan kulaklığı Airpods ile birlikte yapay zekalı kamerası Google Clips ortaya çıktı. Clips ile artık özel anlarınızı kaçırmayacaksınız. Peki Google Clips'in özellikleri ve fiyatı nedir?


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Google Pixel 2 tanıtıldı. Google'ın yeni amiral gemisi telefonları Pixel ve Pixel 2XL dün Google'ın San Francisco’da düzenlenen bir etkinlikle birlikte tanıtıldı. Ön ve arka kamerada portre modunu sunan Pixel 2, su geçirmezlik özelliğine sahip ve HTC'nin U11 modeli gibi yan kısımlarında baskı ile komut özelliği ile gelen cihazın ekran boyutuna göre iki farklı modeli bulunuyor. İşte Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi...


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Google'ın yeni oyuncakları nihayet dün akşam ortaya çıktı. Birçok yeni cihazını tanıtan Google, rakiplerini oldukça terletecek gibi görünüyor!


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Google, 2016’da Amerika Birleşik Devletleri’de yapılan başkanlık seçimlerinde potansiyel bir Rus müdahalesi ile ilgili detaylı soruşturma yürütüyor.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

iOS 11 için olan Dosyalar uygulamasına yeni bir özellik geldi. Google tarafından açıklanan özellikle birlikte artık, Apple kullanıcıları doğrudan Drive hesaplarına dosya gönderip alabilecek.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

İlk sırada tahmin edeceğiniz bir marka var. Peki sizce listenin ikinci sırasında kim vardır? Google mı yoksa Microsoft mu?


Yayın Tarihi: 28.09.2017

Google bugün 19. yaşını kutluyor. Google doğum günü için özel bir doodle hazırladı. Google doğum günü çarkıfeleğini doodle yaptı. Kullanıcılar Google ana sayfada birbirinden farklı iç içe geçmiş doodle tasarımlarını Google çarkıfeleğinde görebilecek. Peki Larry Page‬ ‪Sergey Brin‬‬ Google'ı nasıl ortaya çıkarttı? Google ne zaman ve nasıl kuruldu?


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Son birkaç aydır, Google’ın HTC’nın akıllı telefon bölümünü satın alacağına dair birçok söylenti ile karşılaştık.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

Sonbahar ekinoksu 2017 için arama motoru Google özel bir doodle hazırladı. Ağaçların yapraklarını dökmeye başladığı ve havaların serinlemeye başladığı yaşadığımız gündönümü sonbahar ekinoksu oluyor. Ekinoks, gün - gece eşitliği olarak adlandırılır ve ilkbahar ile sonbahar ekinoksu olmak üzere iki kez yaşanır. Peki sonbahar ekinoksu ile neler değişir? Neler yaşanır? İşte sonbahar ekinoksu ile detaylı bilgiler...


Yayın Tarihi: 22.09.2017

Google'ın üç eski kadın çalışanı cinsiyetçi ayrımcılık yaptığı iddiasıyla dev şirkete dava açtı. Davacılar, ayrımcılığa uğradıkları ve maaşlarının ödenmediğini iddia ederek dava açtı.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Firmalar henüz Android 8.0 Oreo ile tanışmadan 8.1 geçişini konuşmaya başladılar. Yeni söylentilere göre Android 8.1 ekimde çıkış yapabilir.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Tayvan basınında çıkan haberlere göre Google, son dönemde ürettiği telefonlarda beklediğini bulamayan ve finansal anlamda gerileyen HTC`nin bir kısmını veya tamamını satın almaya yakın.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Google'ın sokak sokak görüntü çeken otomobiline öyle görüntüler yansıyor ki görenler gözlerine inanamıyor.


Yayın Tarihi: 03.09.2017

3 yıl önce yapılan anlaşmanın sonuna gelen Google ve Apple bir araya gelerek yeniden anlaştı.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Walmart müşterileri, Google Home cihazını kullanarak sesli komutlar ile sipariş verebilecekler.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Sergey Brin ile 1998 yılında Google'ı kuran bilgisayar mühendisi Larry Page, hâlen çatı şirket Alphabet'i yönetiyor. Peki bugünlere nasıl geldi?


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Apple, Google ve Facebook’a zor günler bekliyor. Avrupa Birliği vergi yasalarında değişikliğe gidebilir.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Hip Hop'un tarihi nedir diye merak edenler için Google'dan çok özel bir doodle geldi. Google, Hip Hop'un 44. yılı üzerine oldukça farklı bir doodle hazırladı. Tıpkı DJ gibi müzik çalabilinen Google Hip Hop doodle ile hazırlanan müziğe ve görevleri yerine getirme oranınıza göre de size seviye atlanıyor. Peki Google ile bir kez daha hatırlanan Hip Hop nasıl bir kültürdür? Hip Hop'un tarihi nedir? İşte bilgiler...


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Türkiye'deki internet kullanıcıları, 1 Ocak-31 Temmuz 2017 döneminde arama motoru Google'da en çok 'Facebook', 'Youtube' ve 'hava durumu' kelimelerini aradı. Türkiye'deki internet kullanıcıları, 1 Ocak-31 Temmuz 2017 döneminde arama motoru Google'da en çok "Facebook", ''Youtube", "hava durumu", "Sahibinden", "Google", "haber", "son dakika", "çeviri", "haberler", "Instagram" kelimelerini aradı.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Google Haritalar muhtemelen coğrafi bilgi aramak için en kullanışlı araç. Sanal dünyayı keşfederken, mümkün olmadığını düşündüğümüz şeylerle karşılaşabilirsiniz. İşte Google Haritalarda yakalanan fotoğraflar...


Yayın Tarihi: 06.08.2017

Bilişim devi Google, giyilebilir teknolojileri daha iyi pazarlayabilmek adına Snapchat'i satın almaya hazırlanıyor. Dedikodulara göre Google yöneticileri ile Snapchat yöneticileri anlaşmak üzere. Anlaşmaya göre Snapchat'in yöneticileri şirkette kalacak, yatırımlar ve girişimler de Google'ın politikası doğrultusunda yürütülecek. İşte tüm detaylarıyla Google - Snapchat anlaşması!


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Google’ın meşhur ödeme sistemi Android Pay yavaş yavaş ilerlemesini sürdürüyor.


Yayın Tarihi: 29.07.2017

Google’ın 2010 yılında hizmete açtığı “Anında Uygulaması” artık arama sonuçları anında karşınıza çıkarmayacak.


Yayın Tarihi: 29.07.2017

Google, Türkiye için oldukça önemli bir uygulama duyurdu. Google resmi blogunda yayımlanan makaleye göre, Google SOS uyarıları ile her türlü kriz önlenmeye çalışılacak. Google Arama ve Haritalardaki yeni bir dizi özelliği içeren Google SOS Uyarıları, acil durumlarda ve kriz anlarında kullanıcıların durumum hakkında hızla bilgi sahibi olup karar vermesine yardımcı oluyor. Peki Google SOS uyarısı nedir, nasıl çalışır?


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Alphabet'in 2017'nin ikinci çeyreğindeki net karı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28 azalarak 3,52 milyar dolara geriledi.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Bağımsız danışmanlık firması Brand Finance, 2017 için "dünyanın en değerli markaları" araştırmasının sonuçlarını açıkladı. 6 yıldır zirvede olan Apple, liderliği Google'a kaptırdı.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Google, 2012 yılında gerçekleştirdiği I/O etkinliğinde, Google Glass ismini verdiği ilk akıllı gözlüğünü tanıtmıştı. Sergey Brin’in bizzat tanıttığı bu cihaz, genel olarak insanların ilgisini çekmeyi de başarmıştı. Fakat Google Glass’ın geliştirme aşamasında bir türlü istenilen seviyeye ulaşılamadı.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Apple, Google ve Microsoft şirketleri sahip oldukları nakit para baş döndürücü bir seviyeye ulaştı. Ancak bu parayı vergicilerden çok uzaklarda tutuyorlar.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Google ile el sıkışan WhatsApp çok konuşulacak bir yeniliğe imza atacak.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

İngiltere'de 10 bin çocuk ve gençle yapılan bir araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 40'ı kimse selfie'lerini beğenmezse kötü hissettiklerini, yüzde 35'i ise kendilerine olan güvenlerinin takipçi sayılarıyla doğrudan bağlı olduğunu söylüyor. Muratcan hayatını fiziksel engellilerin yaşam kalitelerini artırmak için teknolojik çözümler üretmeye adamış durumda. Bunun için de 2000 yılında Türkiye'de kurulan ve uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan YGA ile birlikte çalışıyor.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Dijital dünya, YouTube'tan para kazanma fırsatlarını da veriyor. Üstelik telif haklarını sonuna kadar kollamaya çalışan Google, YouTube'tan para kazanma konusuyla ilgili her gün yeni standartlar geliştiriyor. Peki, YouTuber'lar çektikleri videolarla nasıl para kazanabiliyorlar? YouTube'ta nasıl fenomen olabilirsiniz? İşte YouTube ile nasıl para kazanılır sorusunun cevabı...


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Teknoloji devi Google'ın mobil uygulamasının, yüklü olduğu telefonlar bir takip cihazı gibi çalışıyor.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Google'ın 'dünyanın en kaçık iş yeri' olarak da anılan ofisinde 5 bin sterlinlik uyku kozalarında öğle uykuları, karavanlarda toplantılar, köpekler için personel kartları, ve kantinde ücretsiz ıstakoz günlük hayatın olağan bir parçası. İşte Google’ın iç dünyasını bir bakış...


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Avrupa Birliği'nin anti-tröst denetçileri, Android mobil işletme sistemi ile ilgili davada Google'ı ikinci kez rekor düzeyde bir para cezasına çarptırabilir.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Google'ın 'dünyanın en kaçık iş yeri' olarak da anılan ofisinde 5 bin sterlinlik uyku kozalarında öğle uykuları, karavanlarda toplantılar, köpekler için personel kartları, ve kantinde ücretsiz ıstakoz günlük hayatın olağan bir parçası. İşte Google’ın iç dünyasını bir bakış... Çatıların üstündeki çayırlarda yetişen çilekler, üç şeritli olimpik yüzme havuzu, ses geçirmeyen 'uyku kozaları,’ kaşmir göz maskeleri ve kaz tüyü yorganlar...


Yayın Tarihi: 06.07.2017