Son Dakika Yeni Google Haberleri

Google'ın üç eski kadın çalışanı cinsiyetçi ayrımcılık yaptığı iddiasıyla dev şirkete dava açtı. Davacılar, ayrımcılığa uğradıkları ve maaşlarının ödenmediğini iddia ederek dava açtı.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Firmalar henüz Android 8.0 Oreo ile tanışmadan 8.1 geçişini konuşmaya başladılar. Yeni söylentilere göre Android 8.1 ekimde çıkış yapabilir.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Tayvan basınında çıkan haberlere göre Google, son dönemde ürettiği telefonlarda beklediğini bulamayan ve finansal anlamda gerileyen HTC`nin bir kısmını veya tamamını satın almaya yakın.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Google'ın sokak sokak görüntü çeken otomobiline öyle görüntüler yansıyor ki görenler gözlerine inanamıyor.


Yayın Tarihi: 03.09.2017

3 yıl önce yapılan anlaşmanın sonuna gelen Google ve Apple bir araya gelerek yeniden anlaştı.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Walmart müşterileri, Google Home cihazını kullanarak sesli komutlar ile sipariş verebilecekler.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Sergey Brin ile 1998 yılında Google'ı kuran bilgisayar mühendisi Larry Page, hâlen çatı şirket Alphabet'i yönetiyor. Peki bugünlere nasıl geldi?


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Apple, Google ve Facebook’a zor günler bekliyor. Avrupa Birliği vergi yasalarında değişikliğe gidebilir.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Hip Hop'un tarihi nedir diye merak edenler için Google'dan çok özel bir doodle geldi. Google, Hip Hop'un 44. yılı üzerine oldukça farklı bir doodle hazırladı. Tıpkı DJ gibi müzik çalabilinen Google Hip Hop doodle ile hazırlanan müziğe ve görevleri yerine getirme oranınıza göre de size seviye atlanıyor. Peki Google ile bir kez daha hatırlanan Hip Hop nasıl bir kültürdür? Hip Hop'un tarihi nedir? İşte bilgiler...


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Türkiye'deki internet kullanıcıları, 1 Ocak-31 Temmuz 2017 döneminde arama motoru Google'da en çok 'Facebook', 'Youtube' ve 'hava durumu' kelimelerini aradı. Türkiye'deki internet kullanıcıları, 1 Ocak-31 Temmuz 2017 döneminde arama motoru Google'da en çok "Facebook", ''Youtube", "hava durumu", "Sahibinden", "Google", "haber", "son dakika", "çeviri", "haberler", "Instagram" kelimelerini aradı.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Google Haritalar muhtemelen coğrafi bilgi aramak için en kullanışlı araç. Sanal dünyayı keşfederken, mümkün olmadığını düşündüğümüz şeylerle karşılaşabilirsiniz. İşte Google Haritalarda yakalanan fotoğraflar...


Yayın Tarihi: 06.08.2017

Bilişim devi Google, giyilebilir teknolojileri daha iyi pazarlayabilmek adına Snapchat'i satın almaya hazırlanıyor. Dedikodulara göre Google yöneticileri ile Snapchat yöneticileri anlaşmak üzere. Anlaşmaya göre Snapchat'in yöneticileri şirkette kalacak, yatırımlar ve girişimler de Google'ın politikası doğrultusunda yürütülecek. İşte tüm detaylarıyla Google - Snapchat anlaşması!


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Google’ın meşhur ödeme sistemi Android Pay yavaş yavaş ilerlemesini sürdürüyor.


Yayın Tarihi: 29.07.2017

Google’ın 2010 yılında hizmete açtığı “Anında Uygulaması” artık arama sonuçları anında karşınıza çıkarmayacak.


Yayın Tarihi: 29.07.2017

Google, Türkiye için oldukça önemli bir uygulama duyurdu. Google resmi blogunda yayımlanan makaleye göre, Google SOS uyarıları ile her türlü kriz önlenmeye çalışılacak. Google Arama ve Haritalardaki yeni bir dizi özelliği içeren Google SOS Uyarıları, acil durumlarda ve kriz anlarında kullanıcıların durumum hakkında hızla bilgi sahibi olup karar vermesine yardımcı oluyor. Peki Google SOS uyarısı nedir, nasıl çalışır?


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Alphabet'in 2017'nin ikinci çeyreğindeki net karı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28 azalarak 3,52 milyar dolara geriledi.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Bağımsız danışmanlık firması Brand Finance, 2017 için "dünyanın en değerli markaları" araştırmasının sonuçlarını açıkladı. 6 yıldır zirvede olan Apple, liderliği Google'a kaptırdı.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Google, 2012 yılında gerçekleştirdiği I/O etkinliğinde, Google Glass ismini verdiği ilk akıllı gözlüğünü tanıtmıştı. Sergey Brin’in bizzat tanıttığı bu cihaz, genel olarak insanların ilgisini çekmeyi de başarmıştı. Fakat Google Glass’ın geliştirme aşamasında bir türlü istenilen seviyeye ulaşılamadı.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Apple, Google ve Microsoft şirketleri sahip oldukları nakit para baş döndürücü bir seviyeye ulaştı. Ancak bu parayı vergicilerden çok uzaklarda tutuyorlar.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Google ile el sıkışan WhatsApp çok konuşulacak bir yeniliğe imza atacak.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

İngiltere'de 10 bin çocuk ve gençle yapılan bir araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 40'ı kimse selfie'lerini beğenmezse kötü hissettiklerini, yüzde 35'i ise kendilerine olan güvenlerinin takipçi sayılarıyla doğrudan bağlı olduğunu söylüyor. Muratcan hayatını fiziksel engellilerin yaşam kalitelerini artırmak için teknolojik çözümler üretmeye adamış durumda. Bunun için de 2000 yılında Türkiye'de kurulan ve uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan YGA ile birlikte çalışıyor.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Dijital dünya, YouTube'tan para kazanma fırsatlarını da veriyor. Üstelik telif haklarını sonuna kadar kollamaya çalışan Google, YouTube'tan para kazanma konusuyla ilgili her gün yeni standartlar geliştiriyor. Peki, YouTuber'lar çektikleri videolarla nasıl para kazanabiliyorlar? YouTube'ta nasıl fenomen olabilirsiniz? İşte YouTube ile nasıl para kazanılır sorusunun cevabı...


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Teknoloji devi Google'ın mobil uygulamasının, yüklü olduğu telefonlar bir takip cihazı gibi çalışıyor.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Google'ın 'dünyanın en kaçık iş yeri' olarak da anılan ofisinde 5 bin sterlinlik uyku kozalarında öğle uykuları, karavanlarda toplantılar, köpekler için personel kartları, ve kantinde ücretsiz ıstakoz günlük hayatın olağan bir parçası. İşte Google’ın iç dünyasını bir bakış...


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Avrupa Birliği'nin anti-tröst denetçileri, Android mobil işletme sistemi ile ilgili davada Google'ı ikinci kez rekor düzeyde bir para cezasına çarptırabilir.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Google'ın 'dünyanın en kaçık iş yeri' olarak da anılan ofisinde 5 bin sterlinlik uyku kozalarında öğle uykuları, karavanlarda toplantılar, köpekler için personel kartları, ve kantinde ücretsiz ıstakoz günlük hayatın olağan bir parçası. İşte Google’ın iç dünyasını bir bakış... Çatıların üstündeki çayırlarda yetişen çilekler, üç şeritli olimpik yüzme havuzu, ses geçirmeyen 'uyku kozaları,’ kaşmir göz maskeleri ve kaz tüyü yorganlar...


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Avrupa Komisyonu tarafından tekel oluşturduğu gerekçesiyle 2.4 milyar euro ceza verilen Google yıllarca AB denetiminde kalabilir.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

Avrupa Komisyonu, Google'a, arama motoru piyasasındaki hakim konumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle 2.4 milyar euroyu aşan rekor seviyede bir ceza verdi. Karara göre şirket, alışveriş konusundaki aramaları manipule ederek küçük rakiplerini saf dışı bırakıyor. 7 yıldır süren araştırmanın sonucunda verilen karara ilişkin gerekçe Google tarafından reddedilirken, Avrupa Komisyonu henüz ayrıntılı bir yorumda bulunmadı.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Son zamanların trend oyuncağı stres çarkını henüz çevirmediyseniz, artık deneme şansınız var. Google’den stres çarkı geldi. Günümüzde bir şey aniden moda oluyor ve patlayıp gidiyor. Bunun son örneklerinden birisi stres çarkı adı verilen, basit ve ucuz yapıdaki oyuncaklar. Pazarlarda bile bulunan bu oyuncakların çılgınlığına büyük bir teknoloji devi de katıldı. Google’den stres çarkı geldi. Ancak fiziksek oyuncaklarla değil.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Google Oskar Fischinger için interaktif bir doodle hazırladı. Oskar Fischinger için hazırlanan doodle ile 4 enstrüman kullanarak kendi müziğinizi yaratıp paylaşabilirsiniz. Peki Oskar Oskar Fischinger kimdir, Google Oskar Fischinger için neden bir böylesine detaylı bir doodle hazırladı.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Avrupa Komisyonu'nun Google'a arama motoru pazarındaki hakim konumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle 1 milyar euro'yu aşan para cezası vereceği belirtiliyor


Yayın Tarihi: 17.06.2017

Google’nin çatı şirketi Alphabet Inc., çalışanları için 30 milyon dolar karşılığında 300 kadar ev satın aldı


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Bir ülkeyi hangi karenin temsil ettiğine karar verebilmek bazen çok zor olabiliyor. Sonuçta hangi sitenin o mekanın özünü tam anlamıyla tasvir ettiğine karar veremiyoruz. Google da aynı sorunu yaşıyor. Bir kişi bir yerde arama yaparsa, web sitesi sonuç listesinin en üstünde hangi resimlerin göründüğünü belirlemek zorundadır. Bored Panda internet sitesi, dünyanın her yerindeki başkentleri Google da arattı.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Google’ın şu aralar üzerinde çalıştığı Android O için final sürümü ne zaman yayınlanacak? Bu sorunun cevabı David Ruddock’tan geldi.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

BrandZ tarafından her yıl açıklanan “Dünyanın en değerli markaları” araştırmasının 2017 sonuçları duyuruldu. İlk 10'unda ilk kez bir Çinli firma yer aldı.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Google ve Apple, bugün itibariyle internet sitelerine resmen savaş açtı. Anlık yazı içerikli olarak veya VLog formatında yayın yapan sitelerdeki video formatlarına ve reklam formatlarına kısıtlamalar mı getirilecek? Otomatik başlayan videolar, direkt sesle giriş yapan reklam videolarına artık yasak getirilebilir.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Apple, ev teknolojisi alanında sanal asistan Siri ile çalışan yeni akıllı hoparlörünü tanıttı. Amazon ve Google'dan sonra bu alana giriş yapan Apple'ın yeni ürünü HomePod, hem müzik ile ilgili taleplere yanıt verecek hem de evdeki eşyaları kontrol etmek için akıllı bir asistan olarak çalışacak. Apple'ın California'da düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda tanıtılan HomePod, 2015'te tanıştığımız Apple Watch'tan sonra gelen ikinci yeni ürün oldu.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

ABD'li teknoloji devi Google'ın ana kuruluşu Alphabet'in hisse başına değeri tarihte ilk defa bin doların üzerine çıkarak rekor kırdı.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

Google, "kadın çalışanlara aynı işi yapan erkeklere oranla daha az maaş veriliyor" iddiasını çürütmek için araştırma yapmaya yanaşmıyor. Google'ın avukatlarının iddiasına göre, bu iddiayı araştırmanın faturası 100 bin doları bulabilir.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

Uber, Google’ın otonom araba birimi Waymo’ya ait gizli belgeleri çalmakla suçlanan mühendis Anthony Levandowski’yi işten çıkardı. Google geçen yıl Uber’e dava açmış, mahkeme çalındığı iddia edilen belgelerin iade edilmesine karar vermişti


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Maliye Bakanlığı, Google’a Türkiye’deki reklam satış faturalarını İrlanda’dan kestiği ve vergi kaybına neden olduğu için 300 milyon TL ceza kesti.


Yayın Tarihi: 26.05.2017

Android O güncellemesine geri sayım devam ediyor. Android O güncellemesini alacak olan cihazlar, güncellemenin barındırdığı tüm özellikler yavaş yavaş belli olmaya başladı. Google I/O'da detaylı bir biçimde anlatılan Android O güncellemesi hakkında her şey!


Yayın Tarihi: 23.05.2017

Dünyanın en çok kullanılan mobil iletişim ve sohbet uygulaması WhatsApp'ta SMS desteği son buluyor. Bugün 'ın SMS hizmeti için son gün. Bu iptalden Google Voice ve Project Fi kullanıcıları etkilenmeyecek.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

Daha çok gelişmekte olan ülkelere pazarlanan giriş seviyesi donanıma sahip olan ürünlere daha akıcı bir Android sürümü sunmak isteyen Google, bu sefer Android Go ile geliyor.


Yayın Tarihi: 20.05.2017

Volvo Cars, otomobil içi bilgi, eğlence ve bağlantı sisteminin yeni sürümünü geliştirmek amacıyla dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google ile yakın bir işbirliği içerisine girdiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 19.05.2017

Google tarafından geliştirilen Fuşya işletim sistemi son halini almaya gittikçe yakınlaşıyor.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Google yöneticisi Prabhakar Raghavan’a göre Microsoft Windows 10 S ile kendilerini taklit ediyor. Ancak Amerikalı internet devi bu durumu memnuniyetle karşılıyor.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Berat Kandili ne zaman sorusuna Google yanlış cevap veriyor. Berat Kandili, Üç aylardan Şaban ayı içerisinde idrak edilen önemli bir gecedir. Kelime olarak temizlenme, aklanma gelen Berat Kandili'nde hangi ibadetleri yapabiliriz? Nasıl dua edebiliriz? Berat Kandili ne zaman, hangi gün? İşte Berat Kandili hakkında merak edilenler...


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Türkiye'de Wikipedia'ya getirilen erişim engeli sürüyor. İnternette çeşitli konularda bilgi arayan kullanıcılar Wikipedia'ya girebilmek için türlü yollar deniyorlar. Ancak Türkiye'deki adıyla Vikipedi'ye giriş yapmadan Vikipedi sayfalarını görüntülemek mümkün.


Yayın Tarihi: 05.05.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir