Kiraz Sapı Kaynatma Haberleri

'Herkes bunu çöpe atıyor! Faydasını duyanlar şaşkına dönüyor' Kimsenin aklına gelmezdi! Etkilerini tek tek sıraladı

Eskişehir’de aktarlık yapan Koray Özkılıç, yaz aylarında çöpe atılan kiraz saplarının güçlü bir idrar söktürücü olmanın yanında böbrek taşları ve idrar yolları enfeksiyonunun engellenmesine fayda sağladığını söyledi. Özkılıç, "Herkes bunu çöpe atıyor. Ancak faydasını duyanlar şaşkına dönüyor" derken kiraz sapının yararlarını tek tek sıraladı. Peki, kiraz sapının faydaları nelerdir? İşte meyvesi tüketildikten sonra hiç düşünmeden çöpe atılan kiraz saplarının o şaşırtan etkileri...

Haber 29-11-2023 11:52

Kiraz sapı çayı faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Kiraz sapı çayı nasıl yapılır ve demlenir?

Doğada bulunan her bitkinin insan sağlığına ve çeşitli hastalıklara faydası ve etkisi vardır. Kiraz sapı da dört mevsim tüketilebilir. Birçok konuda insan bedenine faydası bulunur. Yaz mevsiminin gözde meyvesi kiraz, sapları ile kış aylarında da tüketilebilir. Evde birkaç dakika içinde kolaylıkla hazırlanabilir. Böbreklere, kolesterole, kan değerlerine olumlu etkileri olan kiraz sapı çayı nasıl demlenir?

Haber 01-11-2022 17:22

Kiraz sapı çayı nasıl tüketilir, faydaları nelerdir? Kiraz sapı çayı günde ne kadar içilir?

Tüm meyvelerin insan sağlığına faydalı özellikleri vardır. Bazı meyeler hem yaş ve taze olarak hem de kuru olarak tüketildiğinde farklı hastalıklara şifa olur. Kiraz meyvesi yazın en sık tercih edilen meyveler arasındadır. Sadece meyvesiyle değil sapı ile de şifa dağıtan bir meyvedir. Sapları kaynatılarak hazırlanan çay kanı ve böbrekleri temizlemesi dışında kilo vermek isteyenlerin de tercihleri arasında yer alır. Peki, kiraz sapı çayı faydaları nelerdir, kiraz sapı çayı nasıl demlenir?

Haber 28-10-2022 17:06

Kiraz Sapı Kaynatma

Kiraz Sapı Kaynatma Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Kiraz Sapı Kaynatma Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.