Tüp Bebek Tedavisi Haberleri

Her 10 çiftten birinde görülüyor! Sebepsiz de ortaya çıkabilir '6 ay içinde olmazsa...'

Anne-baba olmak isteyen çiftlerin karşısına çıkan en önemli problemlerden bir tanesi kısırlık... Her 10 çiftten birinde infertilite görülebildiğini belirten Doç. Dr. Gonca Yetkin Yıldırım, “Kısırlık nedenleri kadına, erkeğe bağlı ve her ikisi kaynaklı olabileceği gibi, bazen de hiçbir sebep olmaksızın görülebilir. İnfertilite tanısı alan çiftlere uygulanan en etkili teknik ise tüp bebektir. Tüp bebek tedavisine başlarken, çiftler için en uygun olan tedavi şekli belirlenir” dedi.

Kadin 18-01-2024 12:59

Tüp bebek nasıl yapılır? Tüp bebek tedavisi ile ilgili merak edilenler

Tüp bebek tıp alanında önemli bir başarı ve umut kaynağı olarak kabul edilen yardımcı üreme tekniklerinden biridir. Tıp literatüründe "in vitro fertilizasyon" (IVF) olarak da adlandırılan tüp bebek, çocuk sahibi olmakta zorluk yaşayan çiftlere ve kısırlık sorunu yaşayan bireylere çözüm sunar. Peki, tüp bebek nedir ve tüp bebek süreci nasıl ilerler?

Kadin 31-07-2023 15:59

Kişiye özel tüp bebek tedavisi ile daha başarılı sonuçlar mümkün, tüp bebek tedavisi nasıl yapılır?

Birçok kadının en büyük hayalleri arasında anne olmak yer alıyor. Günümüzde değişen yaşam koşullarının da üremeyi etkilemesiyle birlikte doğal yolla anne olmak giderek zorlaşıyor. Tüp bebek tedavisi ile anne olmak isteyen kadınlarda kişiye özel tüp bebek tedavisi ile daha başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Kadin 17-08-2022 14:23

Kısırlık tedavisinde Türkiye'nin başarı oranı Avrupa'nın üzerinde

Türk Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Cihat Ünlü: - "Türkiye'den artık neredeyse hiçbir infertil hasta tedavi için yurtdışına gitmiyor, tam tersine Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'dan pek çok infertil hasta Türkiye'deki başarılı tüp bebek merkezlerine geliyor"

Yurthaber 01-08-2022 14:53

Tüp Bebek Tedavisi

Tüp Bebek Tedavisi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Tüp Bebek Tedavisi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.