Kadir Topbaş kimdir?

Kadir Topbaş kimdir?

Kadir Topbaş UCLG Başkanıdır, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıdır. 

Kadir Topbaş ,1972 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden, 1974 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Kadir Topbaş Doktora tezini, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü’nde “Hidiv Kasrı ve Boğaziçi Sivil Mimarisindeki Yeri” konusunda tamamladı. Kadir Topbaş Uzun yıllar “serbest mimar” olarak çalıştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994–1998 yılları arasındaki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde danışmanlığını yaptı. 
Kadir Topbaş Danışmanlığı süresince, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan saray, kasır ve tarihi eserlerin restorasyon çalışmalarına katkıları oldu.

Kültür Bakanlığı İstanbul 1 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma ve Anıtlar Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Kadir Topbaş 1999 yılında Beyoğlu Belediye Başkanlığı’na seçildi. Bu görevi süresince İstanbul’a model olabilecek ‘Güzel Beyoğlu’ projesini hayata geçirdi. Mimari projesini kendisinin çizdiği ‘Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Rehabilitasyon’ çalışmaları kapsamında Kasımpaşa’da Kapalı Spor Salonu Kompleksi, Eğitim ve Sosyal Tesislerini hizmete sundu.

Kadir Topbaş, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den aday oldu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi.

Kadir Topbaş başarılı bir dönemin ardından 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İstanbul’da seçimle 2 defa belediye başkanı olan ilk siyasi olarak tarihe geçti.

Ardından 28 Mayıs 2009 tarihinde seçimle Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı oldu.

Kadir Topbaş 2004- 2007 yılları arasında UCLG MEWA başkanlığı yaptı.

Kadir Topbaş 2007-2010 yılları arasında dünya kentlerinin Birleşmiş Milletleri sayılan Dünya Birleşmiş   Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın eş başkanlığını yürüttü.

Ve Kadir Topbaş, 20 Kasım 2010 Yılında UCLG Başkanı seçildi.

Kadir Topbaş, aynı zamanda İstanbul Kalkınma Ajansı Başkan Yardımcılığını, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Koordinasyon Kurulu ve İstanbul Modern Yönetim Kurulu üyeliğini, TAÇ Vakfı (Türkiye Anıt Çevre Turizm Değerlerini Koruma Vakfı) ve FEV (Fiziksel Engelliler Vakfı) mütevelli heyeti üyeliklerini de yürütmektedir.

Kadir Topbaş’ın Bilgi Üniversitesi ile beraber çıkardığı ‘Beyoğlu: Kültürleri Buluşturan Kent’, TAÇ Vakfı ile birlikte hazırladığı ‘Geçmişten Günümüze Beyoğlu I-II’ ve ‘Anılarda Beyoğlu’ isimli eserleri bulunmaktadır.

Topbaş, evli ve üç çocuk babasıdır.

Son Dakika Yeni Kadir Topbaş Haberleri

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın 'metal yorgunluğu' açıklamasından sonra parti teşkilatları ve AKP'li belediyelerde değişimler başladı. Peki başkent kulislerine göre Erdoğan, değişim düğmesine neden ve nasıl bastı?


Yayın Tarihi: 16.10.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Kadir Topbaş, soluğu Bodrum'da aldı. Eşi Özleyiş Topbaş ile birlikte Bodrum Kalesini gezmek için için çarşıya gelen Topbaş, restorasyon çalışmaları nedeniyle içeri alınmadı.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

Kadir Topbaş’ın istifasının ardından boşalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı koltuğuna oturan Mevlüt Uysal, belediyenin üst düzey yönetimine kendi ekibini getirmeye başladı. Uysal’ın tüm başkanlık danışmanlarının istifasını istediği öne sürülüyor.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı görevinden ayrılmasının yankıları sürüyor. AKP Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın babası ilahiyatçı Ali Rıza Demircan, haber sitesinde yer alan köşesinde Kadir Topbaş hakkında gündem yaratacak bir iddiada bulundu. Demircan bu istifanın kendiliğinden gelişmediğini ve Topbaş'ın İBB Başkanlığı'ndan istifa ettirildiğini iddia ederek sebebini açıkladı.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek’le Beştepe’deki görüşmesi ve istifa iddialarına ilişkin, "Olay sadece Melih Bey’in şahsında olan şeyler değildir. Bazı arkadaşlarımızın bence bundan rahatsızlık duymaması, tam aksine, bizim yönetimimiz eğer böyle bir karar verdiyse, verecekse, o konuda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’mızın yaptığı gibi o nezaketi gösterir." dedi. Erdoğan, “Ankara ve Balıkesir dışında sorunlu başka il var mı” sorusunu “Bursa” diye yanıtladı.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

Ünlü işadamı Ali Ağaoğlu'ndan, Kadir Topbaş hakkında çok konuşulacak sözler... Ağaoğlu, 'Kadir Topbaş gitti, çok da iyi oldu. Bizim köyde bir laf vardır; 'gidenin arkasından konuşulmaz, gömün' derler. Ben 50 senedir iş hayatının içindeyim. İş yapmanın bu kadar zor olduğu bir dönem yaşamadım.' dedi.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB)'ndan istifa eden Kadir Topbaş yerine seçilen Mevlüt Uysal'ı ziyaret etti. Kadir Topbaş istifasının ardından çıkan iddialara da yanıt verdi. İstifasının iddia edilen 5 imar dosyasıyla alakası olmadığını tekrarlayan Kadir Topbaş, "Bu kararım benim çok daha eski. Düşüncelerimde, değerlendirmelerimde hep bunları mütalaa ettiğim bir süreç vardı" dedi.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'ndan istifa eden Kadir Topbaş, göreve yeni seçilen Mevlüt Uysal'ı ziyaret etti. Başkan Uysal, Topbaş'ı saat 11:20 sıralarında Saraçhane'deki İBB binasının kapısında karşıladı. Topbaş ve Uysal ardından makam odasına geçerek baş başa görüştü. Kadir Topbaş burada bir açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında söylediği "Kadir Topbaş'a sordular, "Niçin istifa ettiniz?", "Beni adam yerine koymadılar" dedi. Sayın Topbaş, sizi kim adam yerine koymadı? Çık açıkça söyle" sözlerine yanıt verdi. Topbaş, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na Twitter hesabından verdiği yanıtta çarpıcı ifadeler kullandı.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Partili belediye başkanlarının istifasını değerlendirdi ve "İstifa edenler suçludur. İstifa edenler ya yolsuzluk yapmıştır ya da ByLock vardır. Kadir Topbaş’a sordular, niçin istifa ettiniz, “Beni adam yerine koymadılar”. Sayın Topbaş, sizi kim adam yerine koymadı? Çık açıkça söyle. Bugün başka büyükşehir belediyebaşkanları için aynı şey konuşuluyor" dedi.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş görevi bıraktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son MKYK toplantısında İstanbul’dan sonra 5 ilde belediye başkanının da 2019’u beklemeden ayrılacağını belirtti. Ahmet Hakan ise, "Aldığım istihbarata göre sırada Bursa Belediye Başkanı varmış. Balıkesir Belediye Başkanı varmış. Pek ihtimal vermiyorum ama Melih Gökçek de varmış" dedi.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifa edeceğini 24 saat önce kamuoyuna duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "3'ü Büyükşehir olmak üzere, 49 belediye başkanı daha topun ağzında" iddiasında bulundu. "İstanbul'da AKP'li 16 belediye başkanı da genel merkezleri tarafından mercek altına alındı" diyen Yarkadaş, "Topbaş'la başlayan dalga, İstanbul'u da vuracak. AKP'de FETÖ paranoyası yaşanıyor. Herkes birbirinden kuşkulanıyor" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

Kadir Topbaş'ın istifasıyla boşalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanılğı'na (İBB) seçilen Mevlüt Uysal görevi devraldı. Uysal görevi İBB 1. Başkanvekili Ahmet Selamet'ten alırken eski başkan Kadir Topbaş devir teslime katılmadı. Başkanlık mühürünü teslim alarak göreve başlayan Uysal ise yaptığı konuşmada "Önce meclisimize teşekkür ediyoruz. Genel başkanımıza, teşkilatımıza, il başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu mühür geçmişte İstanbul'da bir çok elde dolaştı" dedi.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimini kazanan Mevlüt Uysal'ı sosyal medyadan paylaştığı mesajla tebrik etti. Topbaş, paylaştığı mesajda, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Sn. Mevlüt Uysal kardeşimi tebrik eder, yeni görevinde başarılar dilerim" dedi.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

Kadir Topbaş'tan boşalan koltuk için CHP'den Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile AK Parti'den Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yarışıyor. İBB Meclisi'ndeki seçim protokol kavgası ile başladı.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet tarafından verilen yemekte İBB çalışanlarına hitap etti. İstifa sürecini anlatan Topbaş, iddialara da çarpıcı yanıtlar verdi. “İnsan her şeyi affeder, ama adam yerine konulmamayı affetmez" sözünü, başkanlığı boyunca herkese değer verdiğini anlatmak amacıyla kullandığını aktaran Topbaş, "Partimden ayrılmadım. Ama bundan böyle idari ve siyasi bir görev beklemiyorum" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığından istifa etmesinden sonra AK Parti’de düzenlenen toplantıda belediyelerle ilgili çalışmalar değerlendirildi. 2019’daki yerel seçimlere kadar 3 büyükşehir ile 10’a yakın ilçe belediyesinde benzer değişimin yaşanabileceği konuşuluyor. CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç bu isimler arasında Melih Gökçek'in de olduğunu öne sürmüştü.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

İstanbul yeni belediye başkanını seçmeye hazırlanırken CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'dan çarpıcı bir iddia geldi.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından aralarında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de olduğu 10 başkanın istifa edeceği ya da görevden alınacağı konuşuluyor. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise “Melih Gökçek Başkanım. Yaklaşık 100 yıl süren hizmet sevdanıza teşekkür eder, sivil hayatınızda başarılar dilerim, demek için sabırsızlanıyorum” dedi. Melih Gökçek'ten ise çarpıcı bir açıklama geldi.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi, yarın toplanarak yeni başkanı seçecek. Kritik seçim öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'a adeta kamp kurdu. Hedef, İBB Meclisi'nde CHP adayına oy verecek 27 AK Partili bulmak


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından AKP'li İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu'ndan ilginç bir Melih Gökçek tweet'i geldi. Kaşıtoğlu'nun gündem yaratacak Twitter mesajının CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç'un AKP'li 10 belediye başkanı istifa edecek iddiasından günler önce yayınlandığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Topbaş'ın istifa nedeni ve referandum...


Yayın Tarihi: 27.09.2017

İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından kimin başkan olacağı tartışması sürerken, 2019'da AK Parti'nin İstanbul için adayının kim olacağı da merak konusu. Binali Yıldırım'ın adaylık sorusuna verdiği yanıt tartışmayı daha da alevlendirdi. “Şimdi koltuk boşaldı başka biri gelip oturacak. Bizi nereye koyacaksınız. Koltuk dolu. Bizim de burada iyi kötü işimiz var” diyen Yıldırım'ın sözleri "Kapıyı açık bıraktı, koltuk boşaldığında aday olabilir" şeklinde yorumlandı.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın görevinden istifa etmesinin ardından İBB'nin yeni başkanı kim olacak sorusu merak ediliyor. AK Parti'de başkanlık için net bir isim öne çıkmazken, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğu iddia edildi.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Kadir Topbaş'ın istifasıyla boşalan İstanbul Büyükşehir Başkanlığı seçimi perşembe günü yapılacak. Seçim öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Göksel Gümüşdağ konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı görevinden istifa eden Kadir Topbaş yakın mesai arkadaşlarıyla vedalaşırken, basın mensuplarının 'Neden bıraktınız?' sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi. Topbaş, "Böyle lüzum gördüm. Böyle istedim böyle olsun dedim. Hayırlı olsun" dedi. Öte yandan Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı'dan da Kadir Topbaş'ın istifasına ilişkin gündem yaratacak bir iddia geldi.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda yaptığı teamül yoklaması sırasında kulislere aday olarak yansıyan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal dün de ‘aday tahminlerinde’ ilk sıradaydı. Başbakan Binali Yıldırım’ın dün “Kadir Topbaş’ın yerine ilçe belediye başkanlarından biri gelir muhtemelen” şeklindeki sözleri Mevlüt Uysal’ın adaylığına kesin gözüyle bakılmasında etkili oldu.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeli ile vedalaşması sırasında yaptığı konuşmada, "Onurumla geldim onurumla ayrılıyorum. İstanbulluların gönlündeki yerimi istifam nedeniyle çok ciddi hissettim. Çok kolay değil. Vatandaşımızın bize olan sevgisinin derin olduğunu görmem ayrıca mutlu etti. İnsanların gönlünde yer tutmak önemli. Beni gönüllerinden çıkartmasınlar" dedi.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Kadir Topbaş'ın istifası gündemi sarsarken, ortaya atılan iddialar da ses getirmeye devam ediyor. İstanbul büyükşehir belediye meclisi üyesi CHP’li meclis üyesi Tarık Balyalı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkanlığı görevinden istifa konuşmasında 'Belediyenin bir kuruş borcu olmadığı'nı söyleyen Kadir Topbaş'ı yalanladı ve “İBB’nin borcu 13 milyar lirayı buldu" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Başbakan Binali Yıldırım, CNN Türk, NTV, Habertürk ve A Haber ortak yayınında Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa etmesiyle ilgili konuştu. Yeni belediye başkanı kim olacak sorusuna Başbakan Yıldırım, "Yerine ilçe belediye başkanlarından biri gelir" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İBB Başkanlığı için Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ı işaret ettiği belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank'ın cenazesinde, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'tan istifasını istediği iddia edildi. Kadir Topbaş, "İnsan her şeyi affeder, adam yerine konmamayı asla" diyerek istifa etmişti. İddiaya göre Erdoğan, törene geç kalan Topbaş'a, “Ooo nihayet başkan da gelmiş, gözlerimiz sizi aradı” dedi; 'isminin üzerine o gün çizdi.'


Yayın Tarihi: 25.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın 13 yıllık görevinden istifa etmesinin ardından tartışmalar sürüyor. CHP'li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, Topbaş'ın istifasıyla ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Ataman, AK Parti kulislerinde Topbaş'ın İstanbul'un kuzey yakasını imara açacak olan Kanal İstanbul ve çevresinde kurulacak yeni şehir projesine karşı çıktığını, bu yüzden de ipinin çekildiğini önü sürdü.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından yerine kimin geçeceği konuşuldu. Kulislerde konuşulanlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında AK Parti İl Başkanlığı’nda yapılan istişare toplantısında Göksel Gümüşdağ ismi gündemdeydi ancak ibre Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a döndü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mevlüt Uysal’ı işaret ettiği belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Gelen son dakika habere göre, Kadir Topbaş'ın istifası sonrası boşalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Perşembe günü seçim yapılacak. Kadir Topbaş'tan boşalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğu için en güçlü ismin Emine Erdoğan'ın erkek kardeşi Hasan Gülbaran'ın damadı ve Medipol Başakşehir Futbol Kulübü'nün Başkanı Göksel Gümüşdağ olduğu kulislerde konuşuluyor.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Toptaş'ın istifasını değerlendiren Ahmet Hakan bugünkü yazısında, "Tarihin en sönük, en heyecansız, en zayıf, en sıkıcı, en belirsiz, en tantanasız, en tuhaf istifası oldu" dedi. Öte yandan Ahmet Hakan, AK Parti'nin adayını da açıkladı: "Yerel seçimde Binali Yıldırım, AK Parti’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacak. Teklif gitti... Teklif kabul edildi... Yani şüphe yok, belirsizlik yok."


Yayın Tarihi: 24.09.2017

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kadir Topbaş'ın istifasından sonraki gelişmeleri anlattı. Gürsel Tekin, “AKP’li Erol Kaya, 57 belediye başkanı hakkında FETÖ soruşturması olduğunu söylemişti Kadir Topbaş’la birlikte istifa ettirilen 8 kişi biliniyor. Geriye kalan 50 başkanı açıklasınlar” dedi.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

İBB Başkanı Kadir Topbaş istifası sonrasında, yerine kimlerin Belediye Başkanlığına aday olacağı merak ediliyor. Kadir Topbaş'tan önce Müfit Gürtuna İBB Başkanı'ydı ve uzun yıllar sonra Kadir Topbaş, İBB başkanlığından istifa ettiğini duyurmuştu. Şimdi ise, Kadir Topbaş kimdir, kaç yıl İBB başkanı kaldı ve Topbaş'ın yerine kim aday olacak gibi sorular soruluyor. İşte Kadir Topbaş'ın istifasının ardından söylenenler...


Yayın Tarihi: 23.09.2017

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın istifa ettiğini ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen talimatı beklediğini iddia ederek gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu iddia sonrasında Topbaş bir basın toplantısı düzenleyerek istifa ettiğini açıklamıştı. CHP'li Yarkadaş'tan bir bomba iddia daha geldi ve Topbaş'ın yerine başkan olmak isteyen iki ismi açıkladı.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKP Meclis Grubu’nun gönderdiği imar değişikliklerini iade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, görevinden istifa etti. Böylelikle Topbaş’ın görevinden istifa ettiğini dün duyuran CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş’ın iddiası doğru çıkmış oldu. Kadir Topbaş'ın istifası sonrasında gözler o koltuğa kimin geçeceğine çevrilirken, herkes 'Kadir Topbaş'ın yerine kim gelecek?' diye soruyor. İşte gündemdeki o yeni isim...


Yayın Tarihi: 23.09.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Twitter hesabından, istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'la ilgili bir mesaj yayınlandı.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

İBB Başkanı Kadir Topbaş istifasını canlı yayında açıkladı. CHP milletvekili Barış Yarkadaş'ın önceki gece sosyal medya hesabından yaptığı ' Kadir Topbaş istifa etti ' açıklamasının ardından sessizliğini bozan Kadir Topbaş neden istifa ettiğinin ipuçlarını da canlı yayında verdi.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

İBB Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Kadir Topbaş, kararını açıklamasının ardından ilk mesajını sosyal medya üzerinden verdi. Topbaş, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda '3 dönemdir bana güvenen ve yetki veren İstanbullular'a teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olun' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Kadir Topbaş'a çağrıda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tekin 'Cesur ol ve kararı idare mahkemesine taşı. Yanındayız...' ifadelerini kullandı


Yayın Tarihi: 22.09.2017

İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş istifa etti. 13 yılın ardından canlı yayında yaptığı açıklama ile görevi bıraktığını açıklayan Topbaş, istifa nedeni ile ilgili bir şey söylemedi. Şok karar sonrası herkes İBB yeni başkanı kim olacak? Kadir Topbaş'ın yerine kim gelecek? sorularının yanıtını merak ediyor. Peki, 'Bundan sonra nasıl bir süreç işleyecek' İşte yanıtı...


Yayın Tarihi: 22.09.2017

'Kadir Topbaş istifa etti' haberleri dün akşama damga vurmuştu. CHP'li vekil Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 'İBB Başkanı Kadir Topbaş istifa etti' iddiasında bulunmuştu. Gündeme bomba gibi düşen istifa haberi sonrası Kadir Topbaş'tan ilk mesaj geldi.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Kadir Topbaş ABD'de bulunan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a istifa ettiği mesajını yolladı. Erdoğan bu bilgiyi aldıktan hemen sonra Kadir Topbaş'a 'İstifa etmesin, beklesin, geliyorum' talimatını verdi. Kadir Topbaş yakın çevresinde bulunan 3 arkadaşına 'Tayyip Bey benim beklememi istiyor. Biraz daha bekleyeceğim ama 5 Ekim'e kadar onlara süre veriyorum dedi" açıklamasını yaptı


Yayın Tarihi: 22.09.2017

Kadir Topbaş'ın istifa ettiği iddiası CHP'li vekilin sosyal medya sayfasından duyurulsa da halen iddia konumunda. Halen Kadir Topbaş'ın istifası ile ilgili resmi açıklama gelmezken sosyal medyada şimdiden Kadir Topbaş neden istifa etti soruları soruluyor. Kadir Topbaş'ın istifa ettiği dedikodusu sık sık gündeme geliyordu fakat Barış Yarkadaş'ın açıklamaları gündeme oturdu. Peki Kadir Topbaş istifası ile ilgili resmi açıklama geldi mi?


Yayın Tarihi: 21.09.2017

İBB Başkanı Kadir Topbaş istifa mı etti? CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın iddası gündeme bomba gibi düştü. Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Kadir Topbaş, bugün beş dosyasının kendisine rağmen meclisten geçmesi üzerine, çok yakın çevresine "istifa ettiği"ni açıkladı.' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın, iade ettiği 5 imar dosyası İBB Meclisi’nde hiçbir değişiklik yapılmadan aynen kabul edildi. Oylama öncesi ise iktidar ve muhalefet sıraları karıştı.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

AKP'li il başkanlarını değiştirmeye başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olay yaratacak yeni bir değişiklik için de çalışmalara başladığını öne süren Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, 'Gökçek ve Topbaş yerine yeni isimler' başlığıyla kaleme aldığı yeni yazısında çarpıcı ifadeler kullandı. Uğuroğlu, "Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin AKP'li Başkanlarını değiştirme kararı alan Erdoğan iki il için de yeni isimler arayışı başlattı" dedi.


Yayın Tarihi: 21.09.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir