Kadir Topbaş kimdir?

Kadir Topbaş kimdir?

Kadir Topbaş UCLG Başkanıdır, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıdır. 

Kadir Topbaş ,1972 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden, 1974 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Kadir Topbaş Doktora tezini, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü’nde “Hidiv Kasrı ve Boğaziçi Sivil Mimarisindeki Yeri” konusunda tamamladı. Kadir Topbaş Uzun yıllar “serbest mimar” olarak çalıştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994–1998 yılları arasındaki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde danışmanlığını yaptı. 
Kadir Topbaş Danışmanlığı süresince, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan saray, kasır ve tarihi eserlerin restorasyon çalışmalarına katkıları oldu.

Kültür Bakanlığı İstanbul 1 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma ve Anıtlar Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Kadir Topbaş 1999 yılında Beyoğlu Belediye Başkanlığı’na seçildi. Bu görevi süresince İstanbul’a model olabilecek ‘Güzel Beyoğlu’ projesini hayata geçirdi. Mimari projesini kendisinin çizdiği ‘Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Rehabilitasyon’ çalışmaları kapsamında Kasımpaşa’da Kapalı Spor Salonu Kompleksi, Eğitim ve Sosyal Tesislerini hizmete sundu.

Kadir Topbaş, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den aday oldu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi.

Kadir Topbaş başarılı bir dönemin ardından 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İstanbul’da seçimle 2 defa belediye başkanı olan ilk siyasi olarak tarihe geçti.

Ardından 28 Mayıs 2009 tarihinde seçimle Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı oldu.

Kadir Topbaş 2004- 2007 yılları arasında UCLG MEWA başkanlığı yaptı.

Kadir Topbaş 2007-2010 yılları arasında dünya kentlerinin Birleşmiş Milletleri sayılan Dünya Birleşmiş   Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın eş başkanlığını yürüttü.

Ve Kadir Topbaş, 20 Kasım 2010 Yılında UCLG Başkanı seçildi.

Kadir Topbaş, aynı zamanda İstanbul Kalkınma Ajansı Başkan Yardımcılığını, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Koordinasyon Kurulu ve İstanbul Modern Yönetim Kurulu üyeliğini, TAÇ Vakfı (Türkiye Anıt Çevre Turizm Değerlerini Koruma Vakfı) ve FEV (Fiziksel Engelliler Vakfı) mütevelli heyeti üyeliklerini de yürütmektedir.

Kadir Topbaş’ın Bilgi Üniversitesi ile beraber çıkardığı ‘Beyoğlu: Kültürleri Buluşturan Kent’, TAÇ Vakfı ile birlikte hazırladığı ‘Geçmişten Günümüze Beyoğlu I-II’ ve ‘Anılarda Beyoğlu’ isimli eserleri bulunmaktadır.

Topbaş, evli ve üç çocuk babasıdır.

Son Dakika Yeni Kadir Topbaş Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının 2019'un ilk aylarında devreye gireceğini söyledi. Başkan Topbaş 8 ilçeden geçecek bu hattın 3 milyar 800 milyon liraya mal olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bir insan bir kentte yaşamak istiyorsa, rahatlıkla yaşamak istiyorsa, tercih edeceği kent CHP'li belediyelerin yönettiği kenttir. İstanbul'da nefes mi almak istiyorsunuz, neden hafta sonu insanlar CHP'li belediyelerin olduğu yerlere giderler. Biz şimdi bütün Türkiye'yi CHP'li belediyelerin yönettiği bir ülke haline getirmek istiyoruz" sözlerine sert tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'daki yağışla ilgili incelemelerde bulundu. İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Hasar tespitleri yapılıp zararları olan vatandaşlarımızın zararının giderilmesi noktasında devletimizin desteğini inşallah vatandaşımıza vereceğiz" dedi. Topbaş ise, Silivri'deki durumla ilgili ise, "Bu bölge 114 kilogram metrekareye kadar yağış aldı. En büyük yağışı bu bölge aldı" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı gazetecilere açıklama yaptı. Topbaş yağışın öğleden sonra artacağını ve akşam saatlerine kadar devam edeceğini ifade etti. Topbaş, "Öğleden sonra saat 14'te daha ciddi yağış geliyor. Can kaybı yok. Bazı bölgeleri boşalttık" dedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise Trakya ve İstanbul'daki sağanağın saat 15.00'ten sonra etkisinin azalmasının beklendiğini duyurdu.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Anma törenine, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakanlardan Tansu Çiller, Bakanlar Kurulu üyeleri, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, bazı milletvekilleri, belediye başkanlarının yanı sıra aralarında Orhan Gencebay, Metin Şentürk, Alişan, Nadide Sultan'ın bulunduğu sanat ve spor dünyasından isimler de katıldı.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

Başbakan Binali Yıldırım, "Şu haliyle havalimanının yüzde 55'i tamamlandı. Önümüzdeki yılın 29 Ekim'inde tamamen bitmiş ve hizmete alınmış olacak" dedi. Başbakan Yıldırım, "Hummalı bir çalışma var. Adeta yeni bir şehir kuruluyor" diye konuştu. "OBA" helikopteri ile yapımı devam eden dev projeleri havadan inceleyen Yıldırım'a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş eşlik etti.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan ve aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile iş adamları Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de bulunduğu 3'ü firari, 30'u tutuklu 86 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması 23 Ekim'de yapılacak.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

İBB Başkanı Kadir Topbaş, damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tekrar tutuklanması ile ilgili, "Kadir Topbaş'ın yargıyla olan bu son olay da bunu gösteriyor; hiçbir şekilde etkisi yok, hiçbir şekilde gücü yok. Başkan olarak benim damadımın 21 gün gözaltına alınması, 8,5 ayı tutuklu yargılanması, tekrar bırakıldıktan sonra 45 gün sonra tekrar tutuklu halde yargısının devam etmesinin istenmesinde demek ki benim hiçbir dahilim olmadığı apaçık ortaya çıktı, öyle bir gücümüz olmadığı" dedi.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik dava kapsamında, hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı gözaltına alındı. FETÖ'nün mülkiye yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında yakalama kararı çıkarılan eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın teslim oldu.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

FETÖ/PDY'nin işadamları yapılanması TUSKON'a yönelik düzenlenen operasyonda tutuklanan ve ardından tartışmalı bir şekilde tahliye edilen Ömer Faruk Kavurmacı hakkında tutuklama kararı çıktı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanması olan TUSKON'a yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan işadamı Ömer Faruk Kavurmacı, avukatının itirazı üzerine geçtiğimiz ay tahliye edilmişti.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında "Bir süredir, ‘Damatlar’ tartışması yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in serbest bırakılması, müthiş bir kırılmaya yol açtı. Ceza hukuku, aile hukuku, ticaret hukuku, devletler hukuku gibi yeni bir dal doğdu; Damatlar Hukuku" ifadelerini kullandı. Selvi "FETÖ'cüler Erdoğan'a suikast girişimi için fırsat kolluyor" iddiasında da bulundu.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Suada'ya cami yapılacağı yönündeki iddiaları yalanladı ve "Bağımsız Meclis üyemiz gündem dışı bir konuşma yapmıştır. Galatasaray adasına cami yapılması gündemimizde olmadığı gibi bir çalışma içinde de değiliz" dedi. Bağımsız Meclis üyesi Sipahi, Belediye Meclis toplantısında, Galatasaray Adası’na cami yapılmasını teklif etmişti.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, FETÖ'den tutuklanan İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter salıverilmesine tepki gösterdi. Metiner, "Kulağımıza hiç de hoş olmayan şeyler geliyor. Gözlerimizle gördüklerimiz çok daha rahatsız edici. Yargısal kimi işlemler milletimizin yargıya olan güvenini her geçen gün aşındırıyor. Yargıda bir sorun var" dedi.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve sağlık sorunları gerekçesiyle 4 Mayıs tarihinde tahliye edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı işadamı Ömer Faruk Kavurmacı bugün saat 08.00 sıralarında Şenlikköy Polis Merkezi'ne geldi. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Kavurmacı, polis merkezinde imza attı. Daha sonra, polis merkezine kendisiyle birlikte gelen bir kişiyle birlikte araca binen Kavurmacı, açıklama yapmadan buradan ayrıldı.


Yayın Tarihi: 04.06.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Hacıosman-Yenikapı metro hattında kullanılmak üzere toplam 68 adet yeni metro aracından 8'i düzenlenen törenle metro raylarına indirildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sürücülü ve tam otomatik sürücüsüz olarak kullanılabilecek yüzde 42'si yerli olan araçların tamamının test sürüşlerinin tamamlanmasıyla Aralık ayından itibaren faaliyete geçmesinin planlandığını söyledi.


Yayın Tarihi: 03.06.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından aralık ayına kadar Hacıosman-Yenikapı metrosuna dahil edilmesiyle sefer sıklığını 2 dakikaya düşürecek 68 araçtan 4'ü daha raylara indirildi. İlave vagonların raylara yerleştirilmesinin bu sene aralık ayında tamamlanacağını dile getiren Topbaş, böylece Hacıosman-Yenikapı hattındaki 160 vagonda günde 450 bin kişinin seyahat edebileceğini aktardı.


Yayın Tarihi: 03.06.2017

Denetimli serbestlik ile tahliye olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı, Florya Şenlikköy Karakoluna gelerek imza attı. Karakolda imza atan Kavurmacı, çıkışta basın mensuplarının sorularını, "Konu yargıda, yorum yapmayacağım" diyerek yanıtsız bıraktı. Daha sonra aracına binen Kavurmacı, hızla uzaklaştı.


Yayın Tarihi: 28.05.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliyesi sonrasında yurt dışına çıktığına dair iddialar sosyal medyada çok sık dile getiriliyordu. Kanal D haber, Ömer Faruk Kavurmacı'nın yerini açıkladı. Hürriyet'in Kanal D habere dayandırdığı haberine göre, Ömer Faruk Kavurmacı Florya'da bulunuyor.


Yayın Tarihi: 25.05.2017

Murat Yetkin, AK Parti'deki FETÖ'cülere dokunulmadığını iddia eden bir yazı kaleme aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, Fethullahçı olduğunu kendisinin de söylediği damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliyesi anımsatan Yetkin, "Yargı, polis ve eğitimi neredeyse tamamen Fethullahçıların taşeronluğuna veren AK Parti hükümetleriydi. AK Parti’de sadece Hakan Şükür mü vardı Fethullahçı olarak?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Fethullahçı Terör Örgütü İle Sivil Mücadele Platformu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın tahliye edilen damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın kaçıp kaçmadığının, karakolda imza atıp atmadığının tespit edilmesi için savcılığa başvurdu. Dilekçede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kavurmacı hakkındaki "Kavurmacılar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun vardır" sözlerine yer verildi


Yayın Tarihi: 23.05.2017

3. havalimanı şantiyesinde Türkiye'de görev yapan yabancı ülkelerin büyükelçileriyle bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Sosyal medya maalesef sosyal medyalara tünemiş baykuşlar tarafından yönetiliyor. Adeta buralara tünemiş baykuşlar var. İnsanı tahrip ediyorlar. Sonucu nereye gidecek farkında değiller. Attıkları tweet'lerle neleri sarstığının farkında değiller. Nasıl bir kıyameti tetiklediklerinin farkında değiller” dedi.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kültür A.Ş tarafından yayınlanan 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi'ni Erdoğanlı bir duvar yazısına yer vermesi nedeniyle kapattı. Dergiden sorumlu üç ismin iş akitleri feshedildi ve haklarında suç duyurusunda bulunulacağı açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisini kapattık. Dergideki yapılan adilik ve ahlaksızlıktır" dedi.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliye olayına ilişkin HSK'nın devreye girdiğini söyledi. Canikli, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının bu konuyla ilgili HSK'ya başvurduğunu, tahliye işleminin 'Nöbetçi hakime' denk getirilerek yapıldığı iddiasının inceleneceği bilgisini verdi. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, milletvekilleri ve bakanların ByLock kullandıklarına dair herhangi bir somut bilginin olmadığını söyledi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hastalık sebebiyle tahliye edilen Ömer Faruk Kavurmacı hakkında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Böyle bir hastalığı da bugüne kadar herhangi bir kesim tarafından duyulmamıştır. Eğer böyle bir muvazaa varsa bu çok ayıp olur" derken, Kılıçdaroğlu, "'Niçin tahliye edildi' demiyorum. Aynı pozisyonda olanlar neden tahliye edilmiyor?" yorumunda bulundu.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın damadının tahliye edilmesine ilişkin "Meclis'in sıvacısı, FETÖ suçlamasıyla görevinden atılıyor ama Kavurmacı serbest bırakılıyor. Bu milletin hepsi de büyükşehir belediye başkanlarına damat olacak diye bir kaide, böyle bir fırsat yok ki" dedi.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Başbakan Binali Yıldırım'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığının, AKP kulislerinde yüksek sesle konuşulmaya başlandığı ileri sürüldü. İlk olarak CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş tarafından gündeme getirilen iddia, Sabah yazarı Melih Altınok tarafından da 'öneri olarak' dillendirilmişti. Hatırlanacağı üzere Binali Yıldırım daha önce de AK Partinin oylarını yükseltebilmesi hedefi ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilmişti.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın FETÖ'den tutuklanan damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın sessiz sedasız tahliye edilmesine öfke gitgide büyüyor. Tahliyeye bir tepki de 15 Temmuz'da FETÖ'cü hainlerin öldürdüğü Halil Kantarcı'nın eşi Ayşe Kantarcı'dan geldi...


Yayın Tarihi: 09.05.2017

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Kavurmacı'nın tahliye olmasına ilişkin, "Kavurmacı'yı tahliye eden o raporu öğrenci okula götürse, okul yönetimi mazeret için geçerli saymaz. Cezaevlerinde yüzlerce tutuklu ciddi hastalıklarla boğuşurken, AKP'li Topbaş'ın damadına verilen tahliye, 'adalet duygusunu kavuruyor'" dedi.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Başbakan Binali Yıldırım, resmi ziyaretleri kapsamında bu sabah yolculuk yaptığı Moldova'da, ülkenin Başbakanı Pavel Filip ile ortak basın toplantısı düzenledi. Yıldırım, Türkiye ve Moldova ilişkilerine yönelik kritik değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerin İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliyesine ilişkin sorusunu cevapladı.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, FETÖ soruşturmasında tutuklu olan damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliyesiyle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Topbaş, "Yargı ve adalete güveniyorum. Bizim burada yorumlar yapmamız doğru olmaz" dedi. Kadir Topbaş, "Ciddi bir rahatsızlığı vardı geçmişte" diye konuştu. Topbaş, Kavurmacı'yı gördüğünü ancak detaylı görüşmediğini ifade etti.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına soruşturma kapsamında tutuklanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın, 'epilektik atakları arttıran uyku apnesi, hipoglisemi ve hipovitaminöz hastalıklarının ileride telafisi mümkün olmayan durumlara sebebiyet verebileceği' gerekçesiyle tahliye edildiği ortaya çıktı. Kavurmacı'nın tahliyesi sosyal medyada büyük tepki çekti.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan şüphelilerden iş adamı Ömer Faruk Kavurmacı'nın, "epilektik atakları arttıran uyku apnesi, hipoglisemi ve hipovitaminöz hastalıklarının ileride telafisi mümkün olmayan durumlara sebebiyet verebileceği" gerekçesiyle tahliye edildiği ortaya çıktı. Ömer Faruk Kavurmacı'nın 15 yıla kadar hapsi isteniyor.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

İş adamlarına yönelik FETÖ soruşturmasında tutuklanan Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tahliye edildi. AKP Milletvekili Şamil Tayyar da, Kavurmacı’nın tahliyesine tepki gösteren çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tayyar, "Uykudan yeni uyananlara günaydın. Geç kahvaltıda kavurma söyleyin, iyi olur!” diyerek gönderme yaptı.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

İş adamlarına yönelik FETÖ soruşturmasında tutuklanan Ömer Faruk Kavurmacı, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tahliye edildi. İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı olan Kavurmacı'nın avukatlarının sağlık sorunlarını gerekçe göstererek tahliye talebinde bulunduğu, talebi değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nin de tahliye kararı verdiği belirtildi. TUSKON’a üye iş adamlarına yönelik aralarında Ömer Faruk Kavurmacı’nın da bulunduğu 86 kişi hakkında hazırlanan iddianame dün onaylanmıştı.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

Sanıkları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Kavurmacı'nın da bulunduğu FETÖ'nün "İş adamları iddianamesi" tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Fetullah Gülen, TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Muhammet Günay, hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.


Yayın Tarihi: 03.05.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bugün faaliyet raporu görüşmeleri gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş oturumda 2016 yılında yapılan çalışmaları ve yapılacak projeleri anlattı. Topbaş'ın konuşması sonrasında kürsüye gelen CHP'li üyeler Başkan'a sert eleştiriler yöneltti. Bu eleştirilere cevap vermek için tekrar kürsüye gelen Kadir Topbaş, "İstanbul'da üç dönemdir başkanlık yapıyorum, bu son dönemim. Canınız çok sıkılırsa çizmelerimizi giyeriz" dedi.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında kabinede değişiklik yapılacağını duyurdu. Selvi, "AK Parti kulislerine göre bu kez kabinede geniş çaplı bir revizyon olacak. Kürt oylarındaki artışın kabinede karşılık bulması bekleniyor" dedi. Selvi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le de yolların ayrılacağının sinyalini verdi: "Referandum sonuçlarının Melih Gökçek ve Kadir Topbaş etkisi ise yerel seçimlerde görülecek."


Yayın Tarihi: 20.04.2017

12’ncisi düzenlenen ’İstanbul Lale Festivali’nin açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, referandum sonuçlarıyla ilgili “Çok hassas mesajlar var. Bunu zannediyorum ki tüm siyasiler ve herkes alacaktır. Yurttaşlarımızın bu hassas terazisi, gerçekten takdire şayandır” yorumunda bulundu. Referandum sonucunun belli olduğunu ve artık tartışmanın doğru olmadığını belirten Topbaş, "Tüm siyasi partiler de bundan sonraki süreçte yeni düzenlemeler yapmalılar" dedi.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın şikayeti üzerine gazeteci Fatih Tezcan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Tezcan, İBB Başkanı Topbaş'ın FETÖ'ye 370 milyon TL kazandırdığını iddia etmiş ve Topbaş için acil olarak yurt dışı yasağı getirilip, bir an önce sorgulanmasını talep etmişti. Bu açıklama sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş'ın şikayeti üzerine gazeteci Tezcan hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Fatih Tezcan'ın Twitter paylaşımları dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a yapılacak dev heykeli ilk kez anlattı. Topbaş, "Haliç'te denizin içine Fatih Sultan Mehmet Han'ın at üzerinde heykelini koyacağız. Denizden şahlanmış heykeli buraya koyuyoruz. Buradan yürüyerek geçen turistler, Fatih'in heykelini görsünler, fotoğrafını çeksinler" dedi.


Yayın Tarihi: 01.04.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin Fenerbahçe sahiline 7 adet tenis kortu yapma projesi, İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla iptal edildi.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 16 Nisan Referandumuna değindiği konuşmasında, İstanbul için özel bir yasa talep etti.


Yayın Tarihi: 18.03.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, İstanbul'un yönetimine dışarıdan çok müdahale olduğunu belirterek "Yetkilerimizin arttırılmasını istiyoruz. İstanbul’a özel bir yasa talebimiz oldu" dedi.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Beylikdüzü'ndeki helikopter kazasında 5 kişinin öldüğü, 2 kişinin kayıp olduğu bilgisi geçmişti. Acı haberi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi, sayının 7'ye yükseldiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 10.03.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "15 Temmuz darbe girişimi sırasında ABD'de bulunuyor olmama rağmen telefon talimatları ile tüm belediye birimlerini harekete geçirdim." dedi.


Yayın Tarihi: 30.01.2017

Vali Şahin'den son dakika açıklaması: İstanbul'da okullar yarın da tatil edildi...


Yayın Tarihi: 09.01.2017

İBB Başkanı Kadir Topbaş, kendisi ve ailesine yönelik eleştirilere yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 18.11.2016


Yayın Tarihi: 20.10.2016

Balat’ın Haliç kıyısında seyyar tatlıcılık yaparken zabıta tarafından sopayla dövülen Ali Kıtmir “Param olmadığı için çocuklarımı devlet yurduna verdim. Herkes garibana vuruyor” dedi.


Yayın Tarihi: 16.10.2016

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih'te zabıtanın müdahale ettiği seyyar satıcı Ali Kıtmir ile telefonla görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.


Yayın Tarihi: 15.10.2016
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir