Vladimir Putin kimdir?

Vladimir Putin kimdir?

Vladimir Putin Leningrad Devlet Üniversitesi Hukuk Bölümü'nden 1975'te mezun oldu, yüksek lisansını ekonomi alanında yaptı.

Mezuniyetinin ardından, 1975'ten itibaren KGB'de çalışmaya başlayan Putin, bir süre Almanya'da görev yaptı, Leningrad'a dönmesinin ardından da üniversite yönetiminde görev aldı.

Vladimir Putin 1990'da Leningrad Şehir Konseyi'nde danışmanlık yaptı.

1991-1992 yıllarında da belediye başkan yardımcısı ve belediye konseyi dış ilişkiler komitesinin başkanı idi.

Vladimir Putin, 1996 yılına kadar St. Petersburg yönetiminde çeşitli kademelerdeki görevlerinin ardından, 1996'da Kremlin Sarayı Mülkiyet İdaresi Başkan Yardımcılığı'na atandı ve bu görevini, 1997 yılına kadar sürdürdü.

Vladimir Putin 1997 ve 1998'de Devlet Başkanlığı İdaresi Başkanı ile Devlet Başkanlığı Denetim İdaresi Başkanı olarak yaptı.

Vladimir Putin, 1998-1999 yıllarında, Rusya İç İstihbarat Servisi FSB'nin başkanlığını yaparken, aynı zamanda, yeni Rusya'nın politbürosu olarak da adlandırılan Rusya Güvenlik Konseyi'nin sekreterliği görevini yürüttü.

Vladimir Putin, 9-16 Ağustos 1999 tarihleri arasında başbakan yardımcısı ve başbakan vekilliği, 16 Ağustos'tan itibaren de başbakan olarak görev yapmaya başladı.

Devlet Başkanı Boris Yeltsin'in 31 Aralık 1999'da istifa etmesinin ardından, Anayasa gereği, üç ay içerisinde devlet başkanlığı seçimi yapılıncaya kadar bu görevi vekaleten üstlendi. Vladimir Putin, Rusya'da yapılan başkanlık seçimlerinde %50'nin üzerinde oy toplayarak, birinci turda devlet başkanı seçildi.

7 Mayıs 2008'de görev süresi dolarak yerini yeni devlet başkanı Dmitri Medvedev'e bıraktı ve Rusya'nın başbakanı oldu.4 Mart 2012'de 3. kez % 63.6 oyla Rusya Federasyonu'na devlet başkanı seçilmiştir.

Son Dakika Yeni Rusya Haberleri

Çılgın Rus mühendisler işi gücü bıraktı; masa başından başlayaran kendi tanklarını yaptı! Tank yapımına öncelikle paletlerden başlanıyor. Ölçü her şeydir bu yüzden paletler için öncelikle bir maket hazırlanıyor.


Yayın Tarihi: 19.08.2017

Dünya terör saldırıları ile sarsılıyor. Son olarak Rusya'nın Surgut kentinde bir kişi bıçakla etraftaki insanlara saldırdı. Polis 8 kişiyi yaralayan saldırganı öldürdü. Saldırıyı DEAŞ üstlendi.


Yayın Tarihi: 19.08.2017

Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Aleksandr Novak, "ABD'nin, Avrupa doğalgaz piyasasında avantaj yakalamak için Rusya'ya karşı yeni yaptırımları yürürlüğe koyduğunu düşünüyorum. Bu nedenle Türk Akımı Projesi'nin geleceğinde de herhangi bir risk öngörmüyoruz. Türk Akımı Projesi, tarafların ilgisi olduğu sürece belirlenen takvim doğrultusunda inşa edilecek." dedi.


Yayın Tarihi: 19.08.2017

Son dakika haberine göre, Rusya'da bıçaklı bir kişi etrafa saldırdı. Olayda 8 kişi yaralandı. Surgut kentinde çok sayıda kişiyi yaralayan saldırgan, polis ekipleri tarafından öldürüldü. Saldırı sonrasında Rus güvenlik güçleri bölgede güvenlik önlemlerini artırırken, olayın nedenine ilişkin soruşturma devam ediyor. Hatırlanacağı üzere İspanya'daki terör saldırısında 14 kişi hayatını kaybetmiş, dün de Finlandiya ve Almanya'da iki bıçaklı saldırı gerçekleşmişti.


Yayın Tarihi: 19.08.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in üstsüz güneşlendiği fotoğrafları, sosyal medyada yeni bir akımın başlamasına yol açtı. Akıllı telefon mesajlaşma uygulaması olan Telegram'ın CEO'su Pavel Durov, Instagram'dan paylaştığı mesajında #PutinShirtlessChallenge (#PutinÜstsüzMeydanokuması) etiketiyle insanların fotoğraflarını paylaşmasını istedi. "Instagram hesabımda Putin'in üstsüz fotoğraflarının seviyesi ile başedebilmek için elimi biraz yükseltmek zorundaydım."


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in üstsüz güneşlendiği fotoğrafları, sosyal medyada yeni bir trendin başlamasına yol açtı. Akıllı telefon mesajlaşma uygulaması olan Telegram'ın CEO'su Pavel Durov, Instagram'dan paylaştığı mesajında #PutinShirtlessChallenge (#ÜstsüzPutineMeydanokuyoruz) etiketiyle insanların fotoğraflarını paylaşmasını istedi.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, canlı yayında Kaliningrad Bölgesi'nin Altyapı Geliştirme Toplantsı'nda Ekonomi Bakanı Özel Kalem Müdürü'ne hesap sordu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kaliningrad Bölgesi'nin Altyapı Geliştirme Toplantsı için Kremlin'de kurmayları ile bir araya geldi. Putin, 'ruble ile gümrük vergisi hesaplanması' hususunda neler yapıldığını sorduğu İvanov'dan 'halen çalışmalarının sürdüğü' yanıtını alınca sinirlendi ve "Çözün o zaman" diye tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Ukrayna Savunma Bakanı Stepan Poltorak, 14-20 Eylül tarihlerinde yapılacak Rus-Beyaz Rusya 'West 2017' askeri tatbikatı sırasında Rus birliklerinin Ukrayna topraklarını işgali ihtimalinin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı tarafından incelendiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Reuters haber ajansı, son dakika koduyla geçtiği haberde, Rusya Genelkurmay Başkanı'nın Türkiye'yi ziyaret edeceğini duyurdu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre Rusya Genelkurmay Başkanı’nın ziyaret sebebi Suriye’deki İdlib’deki son gelişmeler ve bölgedeki durum. Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, Ankara’nın terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG’ye karşı tutumunu Rusya’nın ABD’den daha iyi kavradığını da dile getirdi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Rusya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Uzmanı Igor Pshenichnikov, ABD'nin Venezuela lideri Nicolas Maduro'yu devirme yolları aradığını iddia etti.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin açılan davanın 10. celsesi devam ediyor. Duruşmada savunma yapan eski Albay Muzaffer Düzenli, iddianamede yer alan delillerin maddi gerçeği yansıtmadığını iddia ederek, "Kanıt bulunamaması Yurtta Sulh Konseyi'nin hayal ürünü olduğunu göstermez mi? Ben böyle bir uydurma konseyin üyesi değilim" dedi. Düzenli, İngiltere ve Rusya'nın darbecilere büyük desteği olduğunu da söyledi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Rusya'nın Uzak Doğu'daki birlikleri Kuzey Kore'deki durum nedeniyle yüksek askeri hazırlık rejimine çevrildi. Eski Federasyon Konseyi Savunma Komitesi Başkanı, Senatör Viktor Ozerov yaptığı açıklamada, füze savunma sistemlerinin bugünkü görevinin Kuzey Kore'nin düşmanlarına saldırı düzenlenmesi ve koordinatları şaşırması halinde Rusya topraklarının güvenliğini sağlamak olduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

Kuzey Kore ile ABD arasında patlak veren kriz tüm dünyayı etkiledi, ülkeler art arda açıklamalar yapıyor. son olarak Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da, ABD ile Kuzey Kore arasında sıcak çatışma ihtimalinin son derece yükseldiğine işaret ederek "Bu son derece vahim sonuçlara yol açacaktır. Rusya olarak bunun olmaması için elimizden geleni yapıyoruz." dedi.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Güneşe hasret ülkede güneşi gören Ruslar sınır tanımıyor...


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Rusya’nın yeni Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Suriye'de yaşanan gelişmeleri ve Türkiye-Rusya ilişkilerini Habertürk'ten Muharrem Sarıkaya'ya değerlendirdi. "S-400’lere Türkiye kendi yazılımını ve teknolojisini yükleyebilecek mi?" sorusuna Yerhov, "Hem Washington hem de Brüksel’de çok büyük bir uğultu var. Şu anda içinde bulunduğum konum itibarıyla sarf edeceğim her kelime bir yere saptırılabilir ya da suiistimal edilebilir" yanıtı verdi.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

FBI, ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanyasının yöneticisi Paul Manafort'un evinde Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla ilgili olarak arama yaptı. Şafak vakti yapılan FBI baskının Manafort'un 26 Temmuz'da, Senato İstihbarat Komitesi'ne ifade verdikten 1 gün sonra, gerçekleştiği ifade edildi. FBI ajanlarının evdeki bazı dökümanlara el koyduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

FBI, ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanyasının yöneticisi Paul Manafort'un evinde Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla ilgili olarak arama yaptı. Şafak vakti yapılan FBI baskının Manafort'un 26 Temmuz'da, Senato İstihbarat Komitesi'ne ifade verdikten 1 gün sonra, gerçekleştiği ifade edildi. FBI ajanlarının evdeki bazı dökümanlara el koyduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Hakları Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, tatil için sıklıkla Antalya'yı tercih eden Rusları korkutmak için türetilen 'salgın hastalık var' iddiasına yanıt verdi. Popova, Türkiye'de herhangi bir salgın olduğuna dair bulguya rastlamadıklarını açıkladı. Popova, Rusya'da son günlerde Türkiye hakkında çıkan "Koksaki" virüsü iddialarına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Rusya'nın Yakutsk şehrinde yoldan geçerken ağlama sesi duyan Rus askeri sesin geldiği noktaya doğru yönelince karşılaştığı manzarayla şaşkına döndü.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

SSCB döneminde, Pasifik Okyanusu’na kıyısı bulunan Kamchatka yaarımadasına inşa edilen eski askeri garnizon, turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Rusya Tarım Bakanı Aleksandr Tkaçev, Türkiye'den domates ithal etmeye yeniden başlamaya hazır olmadıklarını söyledi.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Rusya'nın 2016 Amerika başkanlık seçimine muhtemel müdahalesini soruşturan özel savcı Robert Mueller, Beyaz Saray'dan Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'le ilgili sadece belgeleri istemedi aynı zamanda Flynn'in seçim kampanyasının son aylarında Türk hükümetinden gizlice para alıp almadığını belirlemek için harekete geçti.


Yayın Tarihi: 06.08.2017

ABD'nin yeni yaptırımlarının ardından Rusya ve İran'ın askeri ve teknik işbirliğini güçlendirme konusunda anlaşmaya vardığı belirtildi. Adını vermek istemeyen bir kaynağın anlattığına göre, Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Rogozin bugün ziyaret edeceği Tahran'da İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan ile yeni silah anlaşmalarını görüşecek. Hatırlanacağı üzere Trump, ABD Kongresi'nden veto edemeyeceği bir oy çoğunluğu ile geçen Rusya, İran ve Kuzey Kore'ye yönelik yaptırım tasarısını onaylamıştı.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Avrupa Birliği (AB), Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü, egemenliğini ve bağımsızlığını tehdit edici eylemlerde bulundukları gerekçesiyle aralarında Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Andrey Çerezov'un da yer aldığı 3 kişi ile 3 şirkete yaptırım getirdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, Moskova'ya karşı yaptırım kararından AB ve Alman hükümetinin tamamen sorumlu olacağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Rusya'daki bir elmas madeni ocağını su basması sonucu 17 işçinin kayıp olduğu bildirildi.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump, West Virginia'daki mitingi sırasında, Rusya'nın 2016 başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarını soruşturanlarla dalga geçerek, "Bu akşam burada hiç Rus gördünüz mü? diye sordu. Rusya soruşturmasının Demokratlar tarafından teşvik edildiğini belirten Trump, mitingde kendisini dinlemeye gelenlere, "Biz Rusya sayesinde kazanmadık. Biz sizin sayenizde kazandık" dedi.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Avrupa Birliği (AB), Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü, egemenliğini ve bağımsızlığını tehdit edici eylemlerde bulundukları gerekçesiyle aralarında Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Andrey Çerezov'un da yer aldığı 3 kişi ile 3 şirkete yaptırım getirdi. Rusya, 18 Mart 2014'de Kırım Özerk Cumhuriyeti'ni ve Sivastopol şehrini yasa dışı ilhak etmişti. Kırım'ın ilhakı ve Ukrayna'nın doğusunda çıkan olaylardan sonra AB, ABD ve bazı ülkeler Rusya’ya yaptırımlar uygulamaya başlamıştı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Rusya Devlet BaşkanıVladimir Putin, gelecek yıl düzenlenecek başkanlık seçimlerinde aday olup olmama konusunu düşüneceğine dair söz verdi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, haziranda yaptığı bir açıklamada bu konunun Kremlin’in gündeminde olmadığını söylemişti.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği yönündeki iddialarla ilgili açılan soruşturma kapsamında büyük jüri oluşturuldu. Özel Savcı Robert Mueller'in bu hamlesinin, soruşturmanın hız kazanmasının ve ABD Başkan Donald Trump'ın yakın çevresine odaklanmaya başlamasının bir işareti olarak görüldüğü belirtildi. Washington DC'de büyük jüri kurulduğu ve Trump Jr ile Rus avukatın toplantısının incelendiği yönündeki haberler, ABD'de büyük çalkantıya neden olmuştu.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ülkesinin Rusya ile ilişkilerinin "tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu" belirtti. Bu durumu "çok tehlikeli" bulan Donald Trump, Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanması kararı alan Kongre'ye de sitem etti. ABD Başkanı Trump, Kongre'den geçen yaptırım tasarısını önceki gün onaylamıştı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

ABD’den Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib bölgesi hakkında ilginç açıklama... ABD'nin Suriye politikasından sorumlu bir numaralı isim Michael Ratney, bölgede yeni bir tehlikeye işaret ederek yazılı bir açıklama yaptı. Ratney, açıklamasında, bölgede El Kaide'nin varlığının arttığını açıklarken, "Bu konuda ciddi endişelerimiz var" ifadesini kullandı. Rusya ve Türkiye’nin önderliğinde Suriye’de 4 adet çatışmasız bölge oluştururken bunlardan biri de İdlib’di.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Rusya’ya yeni yaptırımlar uygulanması konusunda ABD’de onaylanan yeni yasanın Avrupa’nın kaygılarını dikkate aldığını ancak bunun AB ekonomik çıkarlarına zarar vermesi durumunda birkaç gün içerisinde misilleme yapmaya hazır olduklarını bildirdi. ABD'de onaylanan yasayla, Rusya, İran ve Kuzey Kore'ye yeni yaptırımlar getiriliyor.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, ABD'nin yeni yaptırımlarıyla Rusya'ya kapsamlı ticaret savaşı ilan ettiğini belirtti. Medvedev, Facebook hesabından yaptığı açıklamada ' Öncelikle, yeni ABD idaresiyle ilişkilerimizi iyileştirme umudunun sonu geldi. İkincisi Rusya’ya kapsamlı ticaret savaşı ilan edildi' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017


Yayın Tarihi: 02.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump Rusya'ya uygulanacak yaptırımlara imzasını attı. Reuters'tan geçen son dakika habere göre, Beyaz Saray Rusya'ya yaptırım kararını açıkladı. ABD Başkanı Trump, Rusya'ya yaptırım uygulanmasına yönelik yasa tasarısına onay verdi. Yasa tasarısında, Rusya'nın demiryolu, gemicilik, metal ve madencilik gibi sektörlerin hedef alındığı ve Rusya'daki petrol şirketleriyle iş yapan şirketlere de kısıtlama getirilmesinin yer aldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Rusya'nın en ateşli motorcusu olarak ünlenen Olga Pronina, trajik motosiklet kazasında hayatını kaybetti.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Son dakika haberine göre Rusya'nın Şam Büyükelçiliği'ne saldırı gerçekleşti. Rusya Dışişleri Bakanlığı, iki havan mermisinin Rusya Şam Büyükelçiği'ne isabet ettiğini duyururuken, saldırıda can kaybı olmadığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Antalya'ya ocak-temmuz döneminde havayoluyla Rusya'dan 2 milyon 5 bin 467 kişi gelirken, Rus ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4 bin 6 arttı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Reuters'ın Suriye'de 40 Rus askerin hayatını kaybettiğini öne sürdüğü habere tepki gösteren Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Suriye'deki zayiatları konusunda basına değil Rusya Savunma Bakanlığı'ndan gelen resmi açıklamalara güvenilmesi gerektiğini vurguladı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Peskov, Rusya'nın Suriye'deki zayiatlarıyla ilgili resmi bilgi kaynağının medya değil, Rusya Savunma Bakanlığı olduğunun altını çizdi.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Amerika Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, düzenlediği basın toplantısında Türkiye’yle ilgili açıklamalarda da bulundu. Tillerson, “Türkiye’nin Suriye konusunda oynayacağı büyük bir rol var” dedi. Tillerson, basın toplantısının soru cevap kısmında, Suriye'de çözüm için Cenevre sürecine desteğini açıkladı. Dışişleri Bakanı Tillerson ayrıca, ABD Başkanı'nın IŞİD'e Karşı Koalisyon Özel Temsilcisi Brett McGurk ve yardımcısı Terry Wolff'tan övgüyle bahsetti.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

ABD Savunma Bakanlığı ve ABD ordusundan üst düzey isimlere danışılarak bir rapor yayımlandı. Raporda "ABD öncülüğünde kurulan uluslararası düzen zayıflıyor, hatta yıkılıyor" dendi. “Tehlikeyi bilerek: Liderlik sonrası dünya düzeninde risk analizi” ismiyle hazırlanan rapor, ABD Savunma Bakanlığı ve ABD ordusundan üst düzey isimlere danışılarak, 1 yıllık araştırmanın sonucunda kaleme alındı. Rapora göre, Amerikan imparatorluğunun çökmesinde en önemli etkenlerden biri uluslararası düzenin evriliyor


Yayın Tarihi: 02.08.2017

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson basın toplantısında "Suriye yönetiminin geleceğinde Esad'ın yeri yok" diye konuştu; Rusya'yla gergin ilişkileri düzeltmeye çalıştıklarını söyledi. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Suriye'de IŞİD'e karşı yürütülen mücadele için Rusya ile ittifak ve Beşar Esad geleceği hakkında açıklamalar yaptı. Tillerson "Sanıyorum ki Amerikan halkı, dünyanın en güçlü iki nükleer gücünün arasındaki ilişkinin daha iyi olmasını istiyor" dedi.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Yüzlerce Rus askerinin Suriye'nin güneyine konuşlandığı bildirilirken konuşlanmanın amacının bölgede uygulanan ateşkesi izlemek olduğu belirtildi. Temmuz sonunda 400 kadar Rus askeri polis personelinin Suriye ordusunun kontrol altında olan Dera kuzeyindeki El Sanamin kentinin yakınlarındaki bir eğitim merkezine ulaştıkları ifade edildi.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Rusya Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz hafta Türkiye’de hasar gören bir uçakla İstanbul’a acil iniş gerçekleştiren Ukraynalı pilot Alexander Akopov’a destek verdi ve ülkeye davet etti. Pilota, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın resmi Facebook sayfasında, ’’Alexander, yaptığınız politika dışı bir şey, sizi profesyonelliğinizden ötürü kutlarız. Ülkenizde hala eleştiriliyorsanız sizi ağırlamaktan memnun oluruz’ diye açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Moskova'da bölge mahkemesinde meydana gelen silahlı saldırıda 4 kişinin vurulduğu bildirildi. Gazetecilere bilgi veren bir avukat, 20 elden fazla ateş edildiğini ifade etti. Mahkeme binası boşaltıldı. Davanın Moskova ve çevresinde birkaç sürücünün öldürülmesiyle suçlanan ve Orta Asyalılardan oluşan bir çetenin yargılanması ile ilgili olduğu belirtildi. Sanıkların avukatı Diana Tatosova ise Reuters'a verdiği telefon mülakatında 11 müvekkilinden dördünün öldürüldüğünü iddia etti.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Rusya'da bir okul duvarında bulunan zaman kapsülü herkesi heyecanlandırdı. 1967 yılında öğrenciler tarafından yazılan mektup, şimdiki öğrencilere ithafen yazılmış.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Washington yönetiminin Rusya'ya karşı yaptırım kararının ardından Rusya'daki 755 Amerikalı diplomatla ilişkilerin kesileceğini açıkladı. Putin yaptığı açıklamada, "Bir şeylerin değişmesi için uzun bir süre bekliyorduk. Durumun değişebileceğini umuyorduk. Ancak hiçbir şey değişmeyecek. Binin üzerinde diplomat ve teknik görevli Rusya’da çalıştı ve hala çalışıyor, bunların 755’i ise faaliyetlerine son vermeleri gerekecek" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 30.07.2017

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Kuzey Kore’nin fırlattığı füzenin bin kilometre menzile ulaşmasından dolayı kıtalar arası balistik füze olduğu değerlendirmesi yaptıklarını bildirdi. Pentagon sözcüsü Davis, “Füze Mupyong-ni’den fırlatıldı ve Japon Denizi’ne düşmeden önce bin kilometre uçtu." dedi. Rus ordusunun açıklamasında ise füzenin kat ettiği mesafenin 732 kilometre olduğu iddia edildi.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

28 yaşındaki kıskanç Rus kadın, kendisini aldatan kocasının yemeğine, KGB ajanlarının kullandığı fare zehrinden koyarak kocasını öldürdü. Mahkemeye çıkarılan kadının avukatı müvekkilinin soğuk savaş döneminde kullanılan zehiri bulmasının imkansız olduğunu söylemesine rağmen mahkeme Puzikova dokuz yıl hapis cezası verdi. Soğuk savaş döneminde Rus KGB ajanları, ülkeden kaçan eski ajanları öldürmek için bu zehri kullanıyorlardı.


Yayın Tarihi: 28.07.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir