Vladimir Putin kimdir?

Vladimir Putin kimdir?

Vladimir Putin Leningrad Devlet Üniversitesi Hukuk Bölümü'nden 1975'te mezun oldu, yüksek lisansını ekonomi alanında yaptı.

Mezuniyetinin ardından, 1975'ten itibaren KGB'de çalışmaya başlayan Putin, bir süre Almanya'da görev yaptı, Leningrad'a dönmesinin ardından da üniversite yönetiminde görev aldı.

Vladimir Putin 1990'da Leningrad Şehir Konseyi'nde danışmanlık yaptı.

1991-1992 yıllarında da belediye başkan yardımcısı ve belediye konseyi dış ilişkiler komitesinin başkanı idi.

Vladimir Putin, 1996 yılına kadar St. Petersburg yönetiminde çeşitli kademelerdeki görevlerinin ardından, 1996'da Kremlin Sarayı Mülkiyet İdaresi Başkan Yardımcılığı'na atandı ve bu görevini, 1997 yılına kadar sürdürdü.

Vladimir Putin 1997 ve 1998'de Devlet Başkanlığı İdaresi Başkanı ile Devlet Başkanlığı Denetim İdaresi Başkanı olarak yaptı.

Vladimir Putin, 1998-1999 yıllarında, Rusya İç İstihbarat Servisi FSB'nin başkanlığını yaparken, aynı zamanda, yeni Rusya'nın politbürosu olarak da adlandırılan Rusya Güvenlik Konseyi'nin sekreterliği görevini yürüttü.

Vladimir Putin, 9-16 Ağustos 1999 tarihleri arasında başbakan yardımcısı ve başbakan vekilliği, 16 Ağustos'tan itibaren de başbakan olarak görev yapmaya başladı.

Devlet Başkanı Boris Yeltsin'in 31 Aralık 1999'da istifa etmesinin ardından, Anayasa gereği, üç ay içerisinde devlet başkanlığı seçimi yapılıncaya kadar bu görevi vekaleten üstlendi. Vladimir Putin, Rusya'da yapılan başkanlık seçimlerinde %50'nin üzerinde oy toplayarak, birinci turda devlet başkanı seçildi.

7 Mayıs 2008'de görev süresi dolarak yerini yeni devlet başkanı Dmitri Medvedev'e bıraktı ve Rusya'nın başbakanı oldu.4 Mart 2012'de 3. kez % 63.6 oyla Rusya Federasyonu'na devlet başkanı seçilmiştir.

Son Dakika Yeni Rusya Haberleri

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 1941-1945 yılları arasındaki savaşta yaşamını yitiren Sovyet askerleri anısına düzenlenen törende, sağanak yağmura rağmen şemsiye kullanmayı reddederek saygı duruşuna devam etti. Rusya Devlet Başkanı daha sonra Kahraman Kentler anıtlarına da çiçekler bıraktı. Aracına binmeden önce Putin’in ıslak ceketini silkeleyerek tekrar giydiği de gözlerden kaçmadı.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Rusya'nın Karadeniz kıyısındaki Anapa kentinde Türk Akımı doğalgaz boru hattının parçalarını birleştirme çalışmalarını takip eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak derin sulardaki boru döşeme işlemine başlandığını söyledi. Putin, Erdoğan'a Rusya gazını Türkiye üzerinden Güney ve Güneydoğu Avrupa ülkelerine sevk etmeye hazır olduklarını da söyledi.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Rusya'da aracının çekildiğini gören kadın soyunarak görevlileri oyalamaya çalıştı. O anlarsa bir kişi tarafından amatör kameraya kaydedildi. Bir anda karşılarında soyunmuş haldeki kadını gören görevliler şaşkınlıklarını gizleyemezken, görüntüleri gören kişiler de gülerek görüntüleri kayda aldılar.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Oleg Sıromolotov, RIA haber ajansında yer alan habere göre, IŞİD lideri Ebu Bekir el-Bağdadi'nin öldüğünün neredeyse kesin olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz hafta Bağdadi'yi öldürdüklerini açıklayan Rusya bu hafta da "öldürdük" açıklamalarını yinelemiş oldu.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Rus bilgisayar korsanları ABD başkanlık seçiminde 21 eyaletin seçim sistemini hedef aldı. Rus bilgisayar koranlarının, ABD'deki 2016 başkanlık seçimlerinde 21 eyaletin seçim sistemini hedef aldığı ve az sayıda sisteme giriş yapılabildiği ancak oyların değiştirildiğine dair herhangi bir kanıt olmadığı belirtildi. İç Güvenlik Bakanlığı siber güvenlikten sorumlu müsteşar yardımcısı Jeanette Manfra dün Senato İstihbarat Komitesi'nde konuyla ilgili ifade verirken bu bilgileri paylaştı.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Rusya Tarım Bakanı Aleksandr Tkaçev, Türkiye'ye yönelik domates yasağının önümüzdeki birkaç yıl içinde kaldırılmayacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD yönetiminin Rusya'ya Ukrayna'daki eylemleri nedeniyle uygulanan mevcut yaptırımları güçlendirmek için 38 kişi ve kurumu yaptırım listesine eklemesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Moskova'ya yönelik yaptırımları genişletmesinin karşılıksız kalmayacağını bildirdi.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Konfederasyon Kupası A Grubu'ndaki ikinci maçta Rusya ile Portekiz karşı karşıya geldi. Son Avrupa şampiyonu Portekiz, Cristiano Ronaldo'nun golüyle sahadan 1-0 galip ayrıldı ve 2'de 2 yaptı.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kurumu (Rosatom) Başkan Yardımcısı Kirill Komarov, Akkuyu Nükleer Güç Santrali projesinin başarılı olacağından emin olduklarını söyledi.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Reuters haber ajansı, Rus savaş jetlerinin NATO'ya ait bir F-16 uçağının Rusya savunma bakanını taşıyan uçağa yaklaşması nedeniyle havalanarak NATO uçağını uzaklaştırdığını duyurdu. Rus Tass haber ajansı, NATO uçaklarının Rusya Savunma Bakanı Sergey Şorgu'yu taşıyan uçağa yaklaşmaya çalıştığını aktardı. Savunma Bakanı Şoygu'nun Klaningrad'a gitmek üzere havada olduğu ifade edildi.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Baltık Denizi üzerinde yaşanan olayın "tehlikeli bir kesişme" olduğunu ve ABD uçağının olay öncesi provokatif bir harekette bulunmadığını açıkladı. Rusya ise ABD'yi suçladı. Olayın Kaliningrad'ın yaklaşık 40 kilometre açığında, uluslararası hava sahasında yaşandığı belirtildi. Olayı "tehlikeli" olarak niteleyen ABD'li yetkililer Rus pilotun çok hızlı seyrettiğini ve uçak üzerindeki hakimiyetinin zayıf olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD’nin Suriye ordusuna ait uçak ve insansız hava aracını (İHA) vurmasının teröristlere açık destek olduğunu belirtti. ABD son olarak Tanf bölgesinde bir Suriye uçağını ve Suriye ordusuna ait bir İHA'yı düşürmüştü.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Türkiye, Rusya Federasyonu'na yılın 5 aylık döneminde bin 469 ton ayva ihraç ederek karşılığında 1 milyon 94 bin dolar kazandı.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

ABD'nin Suriye'de Esad rejimine ait jetini vurmasının ardından, Rusya’nın Suriye’de ABD ile kurulan iletişim kanalını askıya alması ve Fırat’ın batısına geçen yanıtı geldi. Rus Sputnik'in haberine göre ise ABD'nin düşürdüğü Suriye uçağının pilotunun sağ olarak bulunduğu ifade edildi. Peki, ABD'nin Suriye jetini vurması ne anlama geliyor, bundan sonra bölgede hangi dinamikler değişecek? İşte Suriye'deki dengeler...


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Rusya, IŞİD lideri Ebu Bekir el Bağdadi'nin geçtiğimiz ay gerçekleştirilen bir hava saldırısında öldürüldüğüne ilişkin geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddiayı teyit edemediğini açıkladı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Gennady Gatilov'un açıklaması, Rus Interfax haber ajansında yayınlandı. Moskova, Cuma günü yaptığı bir açıklamada IŞİD (DEAŞ) lideri Bağdadi'nin bir Rus hava saldırısında öldürülmüş olabileceğini açıklamıştı.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Avustralya, Rusya'nın dünkü, "Suriye'de hava kuvvetlerinin faaliyet bölgesinde uçan tüm cisimleri hedef olarak kabul edeceği uyarısı" üzerine, IŞİD karşıtı koalisyon kapsamındaki uçuşları durdurduğunu açıkladı. Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ABD'nin Suriye'ye ait savaş uçağını düşürmesi uluslararası kuralların ihlali ve askeri saldırganlık olarak nitelendirildi ve Suriye'de hava kuvvetlerinin faaliyet bölgesinde uçan tüm cisimleri hedef olarak kabul edeceği uyarısında bulunuldu


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, Rusya’nın Suriye’deki ayrışma kanalının askıya alınması ve Fırat’ın batısına geçen uçakların vurulabileceği açıklamasına, "Suriye rejimi ve diğerleri, IŞİD'e karşı oluşturulan koalisyon olarak kendimizi savunma hakkımızı saklı tuttuğumuzu anlamalılar" sözleriyle yanıt verdi. Sözcü Spicer, kameralara kapalı olarak gerçekleştirdiği günlük basın brifinginde Suriye'de son duruma ve ABD ile Rusya arasında artan gerilime ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de Rus hava kuvvetlerinin faaliyet gösterdiği bölgelerde uçan tüm cisimleri hedef olarak kabul edeceğini açıkladı. Rus haber ajanslarında yer alan açıklama, ABD'nin dün Rakka'nın güneyinde Suriye'ye ait bir savaş uçağını düşürmesinin ardından gelirken, Washington bu uçağın ABD destekli güçlerin yakınlarını bombaladığını, Şam ise uçağın IŞİD'e karşı görevdeyken düşürüldüğünü savunuyor.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

ABD öncülüğündeki uluslararası IŞİD karşıtı koalisyonun Suriye uçağını düşürmesi hakkında açıklama yapan Rusya Savunma Bakanlığı, 'Suriye hava sahasındaki kazaları önleme memorandumu' kapsamında ABD'yle yapılan işbirliğini askıya aldığını duyurdu. Bakanlık, ABD'nin saldırıdan önce Rusya ile iletişim kanalını kullanmadığını vurguladı.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Türkiye'de altı aydır büyükelçi bulundurmayan Moskova yönetimi, Aleksey Yerhov'u yeni büyükelçi olarak atadı. Suikaste kurban giden Andrey Karlov'un yerine Aleksey Yerhov getirildi. Yerhov, daha önce İstanbul Başkonsolosu olarak görev yapmıştı. Rusya, Karlov'un suikaste uğradığı Aralık 2016'dan bu yana Türkiye'de büyükelçi bulundurmuyorduç


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Rusya'nın Sibirya bölgesinde Buzul çağı devleri mamut kalıntıları, binlerce yıldır mükemmele yakın bir şekilde korunuyor. Ama şimdi kaçak bir şekilde avlanan avcılar bunları araştırmaya başladı. Fotoğrafçı Amos Chapple, soyu tükenmiş mamutlar için ava çıkan avcıların dünyalarına girdi ve sert dünyalarını açığa çıkardı.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

2017 FIFA Konfederasyonlar Kupası'nın açılış maçında ev sahibi Rusya, Yeni Zelanda'yı 2-0 mağlup etti.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

Rusya Yeni Zelanda maçını internetten canlı izleyebilirsiniz. Rusya Yeni Zelanda maçı hakkında canlı izleme bilgileri, maç hakkındaki yorumlar ve maç ile ilgili son dakika gelişmeleri haberimizde! 8. FIFA Konfederasyon Kupası an itibariyle başladı ve Rusya kendi ülkesindeki gerçekleştirilen turnuvada ilk maçına çıkıyor. İşte Rusya Yeni Zelanda maçının detayları ve canlı izle linki...


Yayın Tarihi: 17.06.2017

Rusya öncelikli bazı mevsimlerde Türkiye'den domates almaya karar verdi. İlk etapta üç firma ihracat yapacak.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

Rusya'da köpek sürüsünün saldırısına uğrayan adam kaçmaya çalışsa da başarılı olamadı. Elinden kurtulamadığı köpeklere canlı canlı yem olan adamın vahşet görüntüleri güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. İşte köpekler tarafından parçalanarak ölen adamın kan donduran görüntüleri.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Rusya'nın, DEAŞ lideri Ebubekir El Bağdadi'yi mayıs ayındaki bir hava saldırısında öldürmüş olabileceği yönündeki haberleri doğrulayacak bilgiye sahip olmadıklarını açıkladı.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

ABD Başkanı Donald Trump, FBI eski Direktörü James Comey'yi kovmasıyla ilgili soruşturma altında olduğunu itiraf eden bir tweet attı. Trump, ilk kez FBI direktörü James Comey'in görevine son verdiği için kendisine soruşturma açıldığını kabul etti. Trump, tweet'inde "Bana FBI direktörünü kovmam gerektiğini söyleyen adam tarafından, FBI direktörünü kovmam gerekçesiyle soruşturma altındayım! Cadı avı" dedi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Çetin, "Geçen ay Rusya'ya ihracatımızı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 500 artışla 6,3 milyon dolara yükselttik" dedi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geleneksel soru-cevap programı kapsamında 15. kez canlı yayında Rus vatandaşların sorularını yanıtladı. Vladimir Putin, geleneksel soru-cevap programında çok kızdığı bir soruyla karşı karşıya kaldı. Genç bir seyirci Putin'e rüşvet konusu ile ilgili bir soru sorunca salonda soğuk rüzgarlar esti. Rusya lideri Putin ise "Bu soruyu sana sordurtan biri mi var?" diye sorarak kızgınlığını belli etti.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Rusya, IŞİD'le mücadelede önemli bir açıklama yaptı; Rakka'ya hava harekatında IŞİD liderlerinin hedef alındığını belirten Rusya "IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'yi öldürmüş olabiliriz" dedi. Rusya Savunma Bakanlığı Bağdadi'nin ölümünü doğrulatmaya çalıştıklarını duyurdu. Rusya'nın açıklamasını uluslararası ajansları son dakika olarak duyurdu, gelişme anında dünyada ilk haber oldu. Rusya'nın açıklaması dünyada yankılanırken, ABD'den de yanıt geldi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin orta vadede Suriye ordusunun askeri kabiliyetlerini geliştirmek istediğini, bu sayede Suriye'deki Rus askerlerinin mevcut üslerine geri çekilebileceklerini söyledi. Putin, Rus vatandaşların sorularına verdiği cevapta, "(Suriye'de) tüm taraflar arasında siyasi uzlaşı süreci başlatmayı hedefliyoruz" dedi. Putin askeri kabiliyetleri güçlendikten sonra Suriye ordusuna Rus hava kuvvetlerinin gereken durumlarda destek olmaya devam edeceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Türkiye, Rusya Federasyonu'na yılın 5 aylık döneminde 54 bin 979 ton limon ihraç ederek karşılığında 36 milyon 623 bin dolar kazandı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'li yönetmen Oliver Stone'a verdiği demeçte, IŞİD saflarında 30 bini yabancı ülkelerden paralı olarak tutulmuş 80 bin militan olduğunu söyledi. Stone'un Showtime televizyonunda 3. bölümü yayınlanan ‘The Putin Interviews' (Putin Röportajları) adlı belgesel filminde, Putin IŞİD'in kaç militanı olduğunu açıkladı. Putin "IŞİD saflarında yaklaşık 80 bin kişi var. 30 bini dünyanın 80 ülkesinden paralı olarak tutulan militanlar" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye ile Rusya arasında son dönemde yeniden başlayan yakınlaşmadan rahatsız olduklarını ilk kez açıkça itiraf etti. Haberi, Tillerson’un Rusya yaptırımları kararının alındığı Senato görüşmeleri sırasındaki açıklamalarına atfen Tass ajansı aktardı. Tiilerson konuşmasının devamında Türkiye ile ilişkilerin hem ABD, hem de Avrupa ve NATO için “son derece önemli” olduğunun altını çizdi.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Rusya Ekonomi Bakan Yardımcısı Aleksey Gruzdev, Moskova ile Ankara’nın Türkiye’den Rusya’ya domates sevkiyatına yönelik özel görüşmeler yapılacağını, konunun Rus üreticilerin çıkarları göz önünde bulundurularak çözüleceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

‘Washington Post' gazetesinin haberine göre, Donald Trump'ın başkanlık kampanyası ekibinin Rusya ile ilişkilerini soruşturan özel savcı Robert Mueller yargıyı engellediği şüphesiyle Trump hakkında da soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamına şimdiye kadar sadece Trump'un ekibindeki isimler alınmıştı. Donald Trump şahsı hakkında soruşturma yapılmasının söz konusu olmadığını savunuyordu. Sorgulamaya bu hafta başlanması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Metronun yanı başında göze çarpmayan bir bina. Ancak bu bina başkalarına benzemiyor.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) Telegram uygulaması üzerinden yeni bir saldırı çağrısı yayınladı ve Ramazan ayı boyunca ABD, Avrupa, Rusya, Avustralya, Irak, Suriye, İran ve Filipinler'deki militanlarından saldırı düzenlemelerini talep etti. Ses kaydının IŞİD sözcüsünden geldiği başka kaynaklardan doğrulatılamasa da Reuters, kayıttaki sesin örgütün önceki yayınlarındaki sesle aynı olduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Rusya'da muhalifler, Moskova ve St. Petersburg başta olmak üzere birçok şehirde gösteri düzenledi. Polis Moskova'da 150, St. Petersburg'da 500 kişiyi gözaltına aldı.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Rusya Tur Operatörleri Birliği'nden (ATOR) yapılan açıklamada, Rusların haftasonlarını 12 Haziran Rusya Günü Bayramı ile birleştirdikleri tatilleri için Türkiye'yi tercih ettiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin devam eden soruşturmada başsavcılık, çevik kuvvet polisi Mevlüt Mert Altıntaş'ın KKTC'de otelde buluştuğu 5 'FETÖ abisi'nin cinayet emrini verdiğini kaydetti. Saldırganın telefon kayıtlarından, otele gitmeden birkaç gün Face Time adlı programdan, 5 yıldızlı bir otelde buluşmak üzere örgüt abileri ile randevulaştığı ve saldırı talimatını da bu otelde aldığını değerlendirildi.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Katar krizinde Rusya'dan bir hamle geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın Katar sorunu konusunda uzlaşmaya varılması için elinden geleni yaptığını belirtti. Lavrov, " Bazı Arap ülkelerinin Katar ile diplomatik ilişkilerini kestiği haberinden endişe duyuyoruz. Ortadoğu bölgesinde etkili bir şekilde terörle mücadele yapılabilmesi için işbirliği sağlanması gerekiyor." dedi


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Oyun oynamak isteyen bir sokak kedisi yaşanan kazanın bulunduğu yeri oyun alana çevirdi. Rusya'da güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler bir trafik kazasını ve ardından yaşanan ilginç anları kaydediyor. Elektrik direğine çarpan otomobil, direği deviriyor. Bu kazanın şehirde elektrik ve telefon hatlarını taşıyan direklerin hasar görmesine neden oluyor. Kaza sonrasında yoldaki kabloları toplayan görevli, orada ortaya çıkan bir kediden kurtuldukça kedi oyun oynamak istiyor. İşte o görüntüler.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Rusya'nın Suriye'deki birliklerinin komutanı Orgeneral Sergey Surovikin, terör örgütü PKK/YPG'nin DEAŞ'ın çatışmadan Rakka'dan çekilmesi için örgüt liderleriyle anlaştığını ve dünya kamuoyunun yanıltılması için şiddetli çatışmalar çıktığı yönünde haberler yapıldığını belirtti. Rakka'daki durumu yakından takip ettiklerini belirten Surovikin, "DEAŞ, PKK/YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu SDG ile anlaşarak Rakka'nın 19 kilometre güneybatısındaki Palmira'ya doğru çekildi" dedi.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Rusya Savunma Bakanlığı Operasyon Dairesi Başkanı General Sergey Rudskoy, Suriye'de iç savaşın bittiğini bildirdi. Moskova’da plan dışı “acil” duyurusuyla basın toplantısı organize eden Rudskoy, “Suriye'de çatışmasız bölgeler planı meyvelerini verdi. Suriye sathının büyük bölümünde savaş durdu. Dolayısıyla Suriye’de iç savaşın filen sona erdiğini ilan edebiliriz” dedi.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

Rusya Tur Operatörleri Birliğinden yapılan açıklamada, haziran tatilinde Türkiye'nin bir numaralı tercih olacağı belirtildi.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

Suriye'deki Rus birliklerin komutanı Orgeneral Sergey Surovikin, ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyonun ve Demokratik Suriye Güçleri'nin (SDG) IŞİD liderleriyle anlaşmaya vardığını ve anlaşma kapsamında cihatçıların kontrol ettikleri bölgelerden çatışmaya girmeden çekildiğini ifade etti.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

İşte sadece Rusya'da görebileceğiniz ilginç manzaralar...


Yayın Tarihi: 09.06.2017

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 18 ülkenin vatandaşlarına Vladivostok Limanı'ndan elektronik vize ile Rusya'ya giriş uygulamasının 1 Ağustos'ta başlayacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 08.06.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir